Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Úspěšná a vyhledávaná terapeutka Erika Schwartz během třicetileté partnerské terapeutické činnosti zjistila, že náš sexuální život je výrazně ovlivněn sexuálním vztahem našich rodičů. Zamýšlet se nad intimními chvílemi rodičů je pro mnohé z nás ví...

Sex vašich rodičů vás ovlivňuje víc, než tušíte!

Milenci - 3
zdroj: Thinkstockphotos Milenci - 3
aktualizováno 01.10.2018, 12:53 | 01.10.2018, 00:00 | Tereza Majzlíková

Úspěšná a vyhledávaná terapeutka Erika Schwartz během třicetileté partnerské terapeutické činnosti zjistila, že náš sexuální život je výrazně ovlivněn sexuálním vztahem našich rodičů. Zamýšlet se nad intimními chvílemi rodičů je pro mnohé z nás více než nepříjemné, ale může nám to pomoci náhlednout samy do sebe a vymazat některé naučené návyky a přesvědčení, které nám brání ve spokojeném milostném životě.

Zamyslete se. Vídaly jste jako malé své rodiče v láskyplném objetí nebo to bylo doma vnímáno jako naprosté tabu? Jak si máma s tátou vyjadřovaly lásku? Přistihly jste je někdy při láskyplných polibcích? Jejich chování a způsob, kterým si vyjadřovali city, se uložil do vašeho podvědomí, aniž byste o tom věděly. Je tedy možné, že ve vašem současném nebo bývalém vztahu najdete určitou podobnost se vztahem vašich rodičů.

 

rodina - 2
(Foto: Getty Images)

 

Podle Eriky Schwartz existuje něco jako sexuální DNA, což je sdružení instinktů, které se předává z generace na generaci a ovlivňuje vnímání naší intimity a způsob, kterým navazujeme vztahy s ostatními lidmi. Pokud tedy nejste spokojené se svým sexuálním životem a se vztahy všeobecně, měly byste nahlédnout do rodinné historie, tvrdí terapeutka. Jako příklad uvádí příběhy svých klientů.

 

Jeden z nich vyrůstal v rodině se třemi bratry a popisuje, že když byl v pubertě, matka chodila po bytě ve spodním prádle a běžně své syny žádala, aby ji zapnuli podprsenku. Mluvila velmi otevřeně o sexu a v rodině neexitovalo téměř žádné tabu. Když jeden z nich přivedl domů dívku, předváděla se a chovala se vyzývavě. Nevěděla, jak se svými dospívajícími syny komunikovat a používala různé zdrobněliny, jako kdyby jim stále bylo pět let. Pacient také uvedl, že dívky většinou zůstaly šokované a zalekly se zvláštního vztahu mezi přítelem a jeho matkou. Otec nikdy nezakročil a zdá se, že si manželčina podivného chování ani nevšiml. Ke svým synům býval přehnaně kritický a někdy s nimi dokonce i soupeřil. Výsledkem bylo nízké sebevědomí a nutkání neustále soupeřit s ostatními muži, čímž pacient v dospělosti trpěl. Terapii navštívil z důvodu, že si uvědomoval svůj problém navázat kvalitní vztah se ženou, a až po několika sezeních si uvědomil, že problém pramení z jeho rodiny.

 

 

Další z klientů vyrůstal jako jedináček s rodiči, kterým se v dětství nedostalo dobrého vzdělání. Chtěli, aby jejich syna nepotkal stejný osud a tak otec věnoval většinu času práci, aby si mohl dovolit zafinancovat kvalitní vzdělání. Pracoval mimo domov a syn vyrůstal s osamělou matkou. Neměl šanci u svých rodičů spatřit jakýkoliv cit a v dospělosti do puntíku okopíroval tento model. Jeho manželka byla velmi chladná a neměly mezi sebou téměř žádné spojení. Rozhodl se pracovat mimo domov a rodinu financoval na dálku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Je po milování zaražený, smutný, nebo dokonce pláče? Známe pravý důvod

Jste nespokojená v posteli? Víme, co vám doopravdy chybí

Otázky ohledně sexu, na které vám bylo trapné se zeptat. Tracey Cox se jich nebojí!
 

Není asi překvapením, že i nevěra jednoho z rodičů může mít fatální vliv na budoucí vztahy dětí. Další pacientkou je čtyřicetiletá Claire, která prožila několik vztahů, ale žádný z nich neměl dlouhé trvání. Na terapii přišla, protože si zoufale přála založit rodinu a nerozuměla původu svého neúspěchu. Jako malá viděla svého otce v restauraci s jinou ženou a ihned to oznámila matce. Ta ji s klidem odvětila, že o tom ví a dále už se o tomto tématu nechtěla více bavit. Navenek stále předstírala dokonalé manželství a Claire zjistila, že se podvědomě bála toho, že jednou skončí jako ona. Měla problémy s intimitou a důvěrou, které nutně potřebovala odbourat.

 

Terapeutka má ve svém okolí také pozitivní příklady. Její kamarádka vyrůstala s rodiči, kteří ji v dětství zahrnuli láskou a doma panovala dobrá komunikace. Jejich vztah byl velmi blízký a ani po letech neztratil pověstnou jiskru. Když Eričina přítelkyně dospěla, našla si partnera, který nápadně připomínal jejího otce. Ani po třiceti letech manželství si nemůže stěžovat na nedostatek vášně.

 

štěstí - 1
(Foto: Getty Images)

 

Erika Schwartz vyzývá ženy, které po přečtení tohoto článku přemýšlejí, jak zlepšit svůj sexuální život a zbavit se některých nežádoucích vzorců chování, aby se nebály vyhledat pomoc terapeuta. Dobrý odborník vám, dle jejich slov, může ušetřit roky zbytečného trápení.

 

Co si o tom myslíte vy? Svěřily byste své problémy do rukou terapeuta?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře