Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Je to přirozené, brání je vědci. Takže s tím asi nic nenaděláme.

Ženám vadí, když muž po sexu usne!

aktualizováno 05.02.2012, 00:00 | 05.02.2012, 00:00 | doma.cz/kat/Korzo

Je to přirozené, brání je vědci. Takže s tím asi nic nenaděláme.

Pocit nejistoty se zmocňuje žen, které bezprostředně po sexu zůstanou samy, zatímco muž usne, nebo vstane a odejde pryč. Většinou totiž od partnera očekávají slovní vyznání nebo projevy náklonnosti.

 

To je výsledek výzkumu uskutečněného badateli z prestižní americké University of Michigan, o němž informuje server tvnoviny.sk.

 

Podle univerzitních psychologů jsou dotyky a komunikace s partnerem po pohlavním styku tím nejlepším způsobem, jak vyjádřit, že člověku na tom druhém záleží.

 

 

Experti dokonce tvrdí, že pro ženu je rozhovor po milování přinejmenším stejně důležitý jako to, co se odehrává před ním, nebo dokonce jako styk samotný.

 

ČTĚTE TAKÉ:

5 hrubých orálních chyb


"Některým ženám vadí, že jejich partneři po sexu hned usnou. Pro muže je z evolučního hlediska přirozené mít kvůli reprodukčnímu úspěchu více sexuálních partnerek. Zato ženy se spíše soustřeďují na zabezpečení existujícího vztahu," konstatuje vedoucí zmíněného výzkumu Dr. Daniel Kruger.

 

Fakt, že muži po souloži běžně usínají, je ale vcelku přirozený.
"Jiná studie totiž ukázala, že po ejakulaci se zvyšuje produkce hormonů oxytocinu a prolaktinu. A ty jsou odpovědné za vyvolání pocitů uspokojení," vysvětluje server tvnoviny.sk.

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře