Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Náročný vztah a rozchod s mužem, kterému ve vyhrocených situacích nejsou cizí výhružky, vydírání a manipulace, prožila i Gábina z Ulice. Aleš, který ji nedopřeje pokoj ani po rozchodu, se z počátku jevil jako ideální partner. Na první pohled se zd...

Žijete, přátelíte se nebo pracujete s despotou a manipulátorem? Podle těchto signálů to poznáte!

Seriál Ulice: Aleš vyhrožuje Gábině
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: Aleš vyhrožuje Gábině
aktualizováno 17.09.2018, 16:23 | 17.09.2018, 16:23 | doma.cz

Náročný vztah a rozchod s mužem, kterému ve vyhrocených situacích nejsou cizí výhružky, vydírání a manipulace, prožila i Gábina z Ulice. Aleš, který ji nedopřeje pokoj ani po rozchodu, se z počátku jevil jako ideální partner. Na první pohled se zdá být sympatický a spolehlivý, ale má i své stinné stránky. Je velmi dominantní, náročný a Gábině doslova organizoval život.

Připomíná vám některé Alešovo chování někoho z vašeho okolí nebo dokonce vašeho partnera? Je možné, že máte co dočinění s typickým despotou a manipulátorem. Podle jakých signálů ho odhalíte?

 

1. Vyvolává ve vás strach a pocit viny

 

Může se vám stát, že v diskuzi s manipulátorem odsouhlasíte něco, co jste původně vůbec nechtěly. Příčinou jsou pravděpodobně pocity viny, které ve vás svými poznámkami a narážkami vyvolal. Manipulátoři se snaží ve svých obětech probudit také pocit strachu. K tomu využívají fráze typu "když to uděláš, čekají tě těžké následky", "všichni si budou myslet, že jsi sobecká" nebo "ublížíš tím svým dětem". Důležité je uvědomit si, že jste manipulovány a nepodlehnout emocím viny a strachu. Věřte především samy sobě a svým vlastním úsudkům.

 

 

2. Má silné charisma

 

Ze začátku na vás bude působit charismatickým dojmem. Manipulátoři umí výborně ovládat společenskou konverzaci. Jsou to silné osobnosti, které dokážou rychle reagovat a argumentovat, čímž vás dokonale vyvedou z míry. Můžou se vám zdát sympatičtí, vtipní, přátelští a ochotní. Svou pravou tvář většinou odhalují postupně a velmi rafinovaně.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pomoc! Co dělat, když čekám dítě se svým ex?

TEST: Dokázala byste rozjet svůj business jako GÁBINA z ULICE?

TEST: Co víte o Gábině Pumrové ze seriálu Ulice?

 

3. Výhružky mu nejsou cizí

 

Když půjde do tuhého, nebude se stydět použít všemožné výhrůžky a vyhrotit situaci do dramatických výšin. Manipulátorům a despotům nebývá cizí ani pronásledování a násilné zadržování. Chtějí za každou cenu dosáhnout svého a nevzdávají se jen tak snadno. V takových situacích se nebojte obeznámit o problému své okolí a poprosit o pomoc své nejbližší.

 

 

4. Jeho "dobré záměry" vás dusí

 

Pořád vám opakuje, jak to s vámi myslí dobře a že mu jde jen o vaši budoucnost a štěstí. Pokud se jedná o vašeho partnera, je možné, že vás opravdu vroucně miluje a snesl by vám modré z nebe. Problémem těchto typů je, že bývají velmi majetničtí a žárliví. Ze začátku vám to může imponovat, ale později začnete cítit, že vás jeho láska a obavy o vaše dobro dusí.

 

5. Vidí jen svou pravdu

 

Vždy si je jistý, co je pro vás nejlepší a máte pocit, že vaše názory neakceptuje. Organizuje vám život jako malému dítěti a nenápadně vás nasměrovává přímo tam, kde se mu zrovna hodíte. Je velmi náročný a když jeho požadavky nesplníte, dává vám hlasitě najevo své zklamání. 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

rabsýsek 09:04 24.09.2018
Proč se Gábina jmenuje Pumrová, když je její otec Masný a exmanžel Urban?
zlatíčko 12:05 19.09.2018
Kdo píše scénář, ve kterém učitelka podporuje "přátelství" školáka s dospělých chlapem (expartnerem jeho matky)???