Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kromě nevěry, žárlivosti, agresivity nebo puntičkářství uslyšíte v dnešní Výměně manželek také o kriminální minulosti partnera. Jak byste se postavily k tomu, kdybyste se dozvěděly, že má váš vyvolený za sebou nějaké kriminální aktivity? Kdy byste...

Život s kriminálníkem: V jakých případech překousnout špatnou minulost partnera?

Kriminalita ve vztahu
zdroj: Getty Images Kriminalita ve vztahu
aktualizováno 27.03.2019, 00:00 | 27.03.2019, 00:00 | doma.cz

Kromě nevěry, žárlivosti, agresivity nebo puntičkářství uslyšíte v dnešní Výměně manželek také o kriminální minulosti partnera. Jak byste se postavily k tomu, kdybyste se dozvěděly, že má váš vyvolený za sebou nějaké kriminální aktivity? Kdy byste neměly za takovým vztahem zavírat dveře a v jakém případě byste naopak měly být nekompromisní?

První rodinu přihlásila do pořadu Andrea, ta žije v domácnosti ještě s Milanem a desetiletým Adrianem. Andrea si je vědomá své ceny a vadí jí, že její partner netuší, co v ní našel. Seznámili se, když byli oba ve výkonu trestu. Milan už si jí ale zřejmě váží o něco méně a dokonce ji i podvedl.


Z druhé rodiny poznáte Markétu, která už má za sebou na svůj věk dost nelehkých záležitostí. Tři vztahy se jí už rozpadly a z celkem čtyř dětí má v péči pouze tři. Její partner Pavel je nehorázně žárlivý a uvědomuje si, že má docela horkou hlavu. To dokazuje i fakt, že za sebou zanechal kriminální minulost. V této rodině se nachází ještě Dominik, Markéta a Tadeáš.


Jak se rázná Andrea popasuje s extrémními náladami vyměněného manžela Pavla? Jak on naopak zvládne přemoct žárlivost na svou pravou ženu, která po dobu tohoto dílu sdílí domácnost s jiným mužem? Proč chce Pavel Výměnu předběžně opustit a co hrozného Andrea řekne, když jí bouchnou nervy? Na to se podívejte v dnešní Výměně manželek ve 20:20 na Nově.

 

 

Znamená kriminální minulost přítele, že s ním bude v budoucnosti těžké pořízení? Nebo se všichni lidé skutečně mění a on už nikdy nebude takový, jaký býval? Je možné, že by se ze svých chyb zvládl poučit zrovna i bývalý kriminálník? Nebo byste se naopak měly bát o své zdraví? To vám pomůžou zjistit tyto věci. Přečtěte si je, ať pak neřešíte problémy s nedostatkem sebeovládání jako Markéta z Výměny.


O jakou kriminální činnost se jednalo


Je jasné, že pokud šlo o vraždu, znásilnění nebo dokonce pedofilii, tak byste ve vztahu měly šokovaně zařadit okamžitou zpátečku. Než ale partnera po takovém zjištění úplně odsoudíte, objektivně si zjistěte okolnosti, které k jeho obvinění vedly. Stává se to málokdy, v některých případech ale může být obvinění křivé a pocházet třeba z výmyslů nějaké zhrzené milenky. Pokud ale žádné polehčující případy nenajdete, bohužel se nedá nic dělat.

 

Kriminalita ve vztahu
(Foto: Getty Images)


Jestliže byl váš objev odsouzený třeba kvůli dluhům nebo prodeji drog, ještě to nemusí znamenat, že je neschopný nebo špatný člověk. Opravdu mohlo jít o zkrat nebo těžkou životní situaci. Promluvte si s ním a všímejte si toho, jestli u něj sklon třeba k hazardu nebo jiným závislostem přece jen nezůstal. Kdyby ano, tak by vás to mohlo přivést do pěkných problémů. Také si uvědomte, že případným prodejem drog ohrožoval životy druhých a zeptejte se ho, jestli si toho byl vědomý.


Způsob, jakým jste se o kriminální minulosti partnera dozvěděly


Pokud vám o svých dávných problémech přítel pověděl z vlastní iniciativy, je to známkou toho, že před vámi nemusí nic skrývat. Chce s vámi vše sdílet a být k vám upřímný, a to je určitě bod navíc.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Je ultimátum řešení a lék na odhalenou nevěru?
Diagnóza: Závislost. Kdo k ní má sklony a co s tím?
Trápí vás dluhy, nevyjdete s penězi? Víme, jak z toho!


Jestli jste ale jeho bývalé kriminální aktivity musely vypátrat samy nebo vám o nich řekl někdo třetí, tak si před vámi chtěl toto tajemství nechat. Možná jeho kriminální činnost nebyla tak hrozná, co dalšího před vámi ale bude ještě tajit? Možná k vám neumí být stoprocentně upřímný, a to je velké mínus.


Chování


Vězení nebo kriminální činnost člověka změní a tak nějak obrousí. Všímejte si, jestli má partner nějaké příznaky agresivity nebo paranoii. Mohl se stát po takových zkušenostech drsnějším mužem a svou „sílu a převahu“ si dokazovat i na vás. To si líbit nenechte.

 

Kriminalita ve vztahu
(Foto: Getty Images)


Na druhou stranu někdo, kdo měl v minulosti problémy, si poté naopak váží dobrého bidla. Pokud je partner rád, že konečně našel klid, a jeho kriminální činnosti nepařily k těm nejhorším, pak v něm najdete muže smířeného se životem.


Měly už jste někdy co do činění s člověkem, který měl blízko kriminálu? Pak víte, že nakonec si v takovéto situaci stejně budete muset odpovědět na otázku, zda s někým podobným zůstat nebo nikoliv, samy. Nahání vám takový muž strach? Pryč od něj. Přijde vám, že by měl neblahý vliv na vaše děti? Zbytečně se nestresujte a poohlédněte se jinde. Bývalá kriminální aktivita může být velké břemeno a měly byste vědět, že vám to za to bude stát.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře