Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Je to už nějaký ten pátek, co váš partner dosáhl plnoletosti, ale stále má potřebu veškeré věci řešit s maminkou? Pak zřejmě i vy máte vedle sebe mamánka, který i po vylítnutí z hnízda má pevný vztah se svou matkou.

Život s MAMÁNKEM aneb Když pupeční šňůra stále není odstřižena!

Tchyně
zdroj: Thinkstockphotos Tchyně
aktualizováno 08.07.2017, 00:02 | 08.07.2017, 00:02 | DyA

Je to už nějaký ten pátek, co váš partner dosáhl plnoletosti, ale stále má potřebu veškeré věci řešit s maminkou? Pak zřejmě i vy máte vedle sebe mamánka, který i po vylítnutí z hnízda má pevný vztah se svou matkou.

Otázka zní jasně! Existuje šance mamánka převychovat v samostatného muže?

 

"Maminka dává do štrůdlu strouhanku."
Asi nám dáte za pravdu, že i jedna věta dokáže odhalit mamánka. Nejdříve vám mamánkovství může připadat roztomilé. Vždyť je úžasné, že váš partner má krásný vztah se svou maminkou, ale po nějakém čase máte chuť vzít nůžky a pevnou pupeční šňůru pořádně přestřihnout. Ono totiž není příjemné, když se dospělý muž neustále vyptává maminky na názor a nedokáže se rozhodnout sám za sebe. A to ani nemluvíme o každotýdenních návštěvách tchyně nebo sáhodlouhých hovorech s mamkou. Všechny tyto věci vám dříve nebo později začnou lézt na nervy. Copak je nesvéprávný? Nikdo nechce žít po boku muže, který má návyky jako malý kluk.

 


Problém č. 1

Problém nastává ve chvíli, kdy pomyslná miska trpělivosti přeteče. Pak zřejmě přichází na řadu slovní přestřelka, během které svému manželovi řeknete všechno, co vás štve. Pokud si myslíte, že se konečně z vašeho mamánka stane chlap, pak jste na omylu. Je více než pravděpodobné, že se bude cítit ukřivděně a svou mámu bude ještě více obhajovat. Ve výsledku se tedy situace nezlepší. Vy budete za špatnou, že narážíte na jeho vztah s mámou, a on vyjde jako poslušný syn, který nechce dělat rozepře v rodině.


Nebojujte s tchyní
V případě, že chcete alespoň něco změnit, je důležité, abyste se zaměřila na taktiku. Zapomeňte na to, že budete v bojovné opozici a s tchyní budete pomyslně bojovat o přízeň vašeho muže. Neberte jeho matku jako soupeře, ale naopak jako komplice. Pokud spolu jinak udržujete dobré vztahy, pak si společně můžete o celém problému popovídat. Třeba i ona si vzpomene, že v mládí zažívala podobný problém zase se svou tchyní. Možná jí dojde, že to pro ženu vůbec nemusí být příjemné. I doma se zaměřte na jinou strategii. Ukažte mu, že jeho maminka sice může zeleninu do polévky krájet na větší kusy, ale vy ji budete krájet na malé kostičky a na chuti polévky to neubere. Snažte se svému protějšku nabídnout vaše řešení problému a nenápadně zdůraznit, v čem je lepší než maminky pohled na věc.

 


Chce to čas
Převýchova mamánka je běh na dlouhou trať. Nepočítejte s tím, že za týden máte vedle sebe naprosto samostatně uvažujícího muže. Určitě budete potřebovat nutnou dávku trpělivosti a především pevné nervy. A hlavně nezapomeňte na nejdůležitější věc. Starého psa novým kouskům nenaučíte. Zkuste mamánkovství napravit hned v počátcích vašeho vztahu a pevně stanovte pravidla, kdy může maminka zasahovat do vašeho rodinného života, a kdy ne. 


ČTĚTE TAKÉ:

Příběh Žanety (36): S mamánkem už nikdy více!
VÁŠ PŘÍBĚH: Tchyně nám ničí naši lásku
NEJTRAPNĚJŠÍ OTÁZKY od tchyně. Znáte nějakou?


Nebuďte stejná

V poslední řadě je důležité, abyste v podobném modelu nepokračovala i při výchově svého syna. Nesnažte se být matkou schvalovačkou, která bude schvalovat každou jeho známost. Dejte mu prostor, aby sám vyzkoušel, co je pro něj nejlepší. Je důležité, aby se naučil být samostatným jedincem, který si dokáže v každé situaci poradit.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře