Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jak vypadá život s pedantem můžete vidět i v nové Výměně manželek. Marcelin prozatimní manžel Patrik jí nedá nic zadarmo. Vyžaduje bezchybný úklid, během natáčení se několikrát rozčílí a nadávky a vulgarismy mu nejsou cizí. Jaké další chování odha...

Život s pedantem: 5 znaků, podle kterých ho odhalíte

Smutná žena
zdroj: Getty Images Smutná žena
aktualizováno 15.01.2019, 16:23 | 15.01.2019, 16:23 | doma.cz

Jak vypadá život s pedantem můžete vidět i v nové Výměně manželek. Marcelin prozatimní manžel Patrik jí nedá nic zadarmo. Vyžaduje bezchybný úklid, během natáčení se několikrát rozčílí a nadávky a vulgarismy mu nejsou cizí. Jaké další chování odhalí typického pedanta?

Ze začátku se vás může přitahovat jeho mužnost, galantní chování, sebejistota a komunikativnost. Není vyloučeno, že aby si vás získal do své moci, zahrne vás štědrými dary a pozorností, kterou jste dosud nezažily. Až se necháte polapit, většinou se vše změní. Z charismatického sympaťáka se pomalu stává pedant, despota, kontrolor a perfekcionista. Při jakém další chování by se vám měla v hlavě rozsvítit červená kontrolka?

 

Výměna manželek - Pedant na úklid dožene náhradní manželku k slzám - 11
(Foto: TV Nova)


1. Italská domácnost


Pedanti mívají velmi výbušnou povahu a nedokáží se ubránit záchvatům vzteku, žárlivým scénám, neustálým výčitkám a pro ostrá slova nejdou daleko. V afektu se neštítí ničeho a klidně slovně pošpiní i celou vaši rodinu. Následně se budou kát za své hříchy a slibovat, že se polepší. A takhle pořád dokola.


2. Šovinistické řeči


Můžete na nich vypozorovat neúctu a někdy až nenávist k ženám. Není jim zatěžko slovně napadat ani svou matku, babičku nebo třeba sestru. Ženy jsou pro ně prostě něco míň a klidně to dají veřejně najevo.

 

Hádka v autě
(Foto: Profimedia)


3. Přehnaná kritika a ponižování


Žijete-li s pedantem, nejspíš jste si už vyslechly několik chytrých přednášek o tom, jak mýt podlahu nebo vychovávat děti. Dostaly jste několik návodů na správný život, poučení a varování. Pokud jste tato slova neposlechly a řídily se vlastním rozumem, asi již víte, jak vypadá přehnaná kritika, výsměch, ponižování a trest.


Dejte si pozor. Pokud si to necháte líbit, hrozí, že vás takový partner brzy přesvědčí o vlastní neschopnosti a nedostatečnosti.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Útěk před nesnesitelným tyranem

VÁŠ PŘÍBĚH: Pronásleduje mě bývalý manžel

Nenechte se zatlačit do kouta! Co dělat, když vedle sebe máte DESPOTU?


4. Pocit vlastní důležitosti


Z typického pedanta si nikdo nemůže udělat legraci, ale on sám na nikom nenechá nit suchou. Výtky na svou osobu nese těžce a ihned se vás snaží přesvědčit o opaku. Dělá mu problém uznat svou vlastní chybu, ale po ostatních to vyžaduje.

 


5. Neustálá kontrola


Pedant chce vidět úplně do všeho. Chce mít přehled o vašich financích, čase a komunikaci s přáteli i rodinou. Každou práci, kterou doma vykonáte po vás zkontroluje a následně kriticky zhodnotí. Jeho nároky jsou často přehnané až nereálné.

 

Máte ve svém okolí nějakého pedanta?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře