Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ze statistik vyplývá, že během ledna dochází mezi partnery k častým hádkám, rozchodům a rozvodům. Ponuré a chladné počasí, nabraná kila z Vánoc, ale i únava může za to, že jsme přecitlivělí a nedokážeme problémy řešit v klidu. Jak ale z nepříjemné...

Známe nejčastější příčiny partnerských hádek! A víme, jak z konfliktu vybruslit

Hádka
zdroj: Thinkstockphotos Hádka
aktualizováno 23.01.2018, 16:00 | 23.01.2018, 16:00 | doma.cz

Ze statistik vyplývá, že během ledna dochází mezi partnery k častým hádkám, rozchodům a rozvodům. Ponuré a chladné počasí, nabraná kila z Vánoc, ale i únava může za to, že jsme přecitlivělí a nedokážeme problémy řešit v klidu. Jak ale z nepříjemné hádky vybruslit tak, aby nepoznamenala váš vztah?

Máme pro vás seznam nejčastějších problémů, kvůli kterým se partneři hádají. Zároveň přikládáme i jednoduché řešení, díky kterému se hádka promění v sladké cukro


SEX

Častou příčinou hádek je sex! Některé páry o něm příliš nemluví, jiné se o něm baví neustále. Ať už váš partner sleduje porno a vám se to nelíbí, nebo nemáte na sex chuť, je dobré, abyste si o svém problému s partnerem promluvili. Pokud tak neučiníte, může se stát, že oba dva budete deprimovaní a stále nespokojení, což se bude projevovat i na počtu hádek. Možná vám přijde, že váš problém není v sexu, ale zamyslete se nad tím, zda jste v posteli spokojená?


SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Tento novodobý problém řeší čím dál tím více párů. Mnoho hádek je založených na tom, že partner olajkoval nebo okomentoval fotku jiné ženy. Není výjimkou, že se partneři pohádají o kvůli tomu, kdo bude sdílet fotografie z dovolené, nebo kdo udělá první krok a změní si status na "zadaný/á". Příčin k hádkám je opravdu mnoho, ale nepřijde vám zbytečné, dohadovat se kvůli sociálním sítím? Jak takovým hádkám předejít? Především si stanovte pevná pravidla, která budete oba dva dodržovat. Můžete se domluvit, na sdílených heslech, nebo třeba na tom, že si zmrazíte své instagramové účty. Domluvte se na řešení, které vám oběma bude nejvíce vyhovovat.

 


DĚTI A RODIČOVTSVÍ

Mnoho partnerů řeší to, podle jakého vzorce vychovávat své děti. Jelikož každý pocházíme z rozdílného prostředí, je možné, že vás vychovali rodiče úplně jinak než vašeho partnera. Vy se samozřejmě chcete přiblížit svým rodičům, partner zase těm svým. Také cítíte počínající ohnisko problému? V tento moment vyzkoušejte pětiminutovou metodu, která je založená na tom, že po dobu pěti minut si navzájem řeknete svůj pohled na věc. Následně poprosíte partnera, aby zopakoval to, co jste říkala vy a naopak. Výsledkem je, že najdete společné body výchovy, které jsou vám oběma blízké.


DOMÁCÍ PRÁCE

Vaření, žehlení, úklid domu...To všechno jsou možné příčiny hádky. I když se v dnešní době čím dál tím více mužů zapojuje do chodu domácnosti, stále existují třecí plochy, které přímo vybízejí k hádce. Máme pro vás ale skvělý argument, který vašeho partnera namotivuje k domácí práci. DailyMail.co.uk píše, že muži, kteří se věnují domácnosti a starají se o děti, mají mnohem lepší sex než pánové, kteří jsou celé dny v práci. Pokud tento argument nezafunguje, pak si vytvořte seznam prací, které si spravedlivě rozdělte. Tento seznam nalepte na lednici a oba dva ho dodržujete.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Naučte se správně hádat aneb Štěkejte na sebe podle pravidel 
TICHÁ DOMÁCNOST: 10 rad, co dělat, když se partner urazí

Proč se manželé hádají? Známe 30 příčin!

 

SPOLEČNÝ ČAS
Klasické hádky jsou založené na tom, že páry spolu netráví příliš času. Jenže, kolik času je moc, a kolik naopak málo? Nikdo nezná správnou odpověď, a tak je velmi obtížné, abyste si určili, kolik času si jeden na druhého vyhradit. V každém případě by bylo dobré, kdybyste došli ke společnému kompromisu! Zkuste se domluvit, že například sobotní odpoledne bude patřit jenom vám dvěma a nikdo a nic vám tento plán nemůže překazit.

 

RODINA
Nesnesete se s partnerovou maminkou? Nebo váš partner má naopak problém s vaší rodinou? Tyto problémy provázejí lidstvo od nepaměti a věřte, že řešení není jednoduché. Někteří psychologové dokonce radí, že řešení existuje pouze jedno - odstěhovat se na druhý konec světa! To ale nemusíte, protože my pro vás máme levnější řešení. Buďte zdvořilá a především myslete na to, že není na místě, abyste vy kritizovala partnerovu rodinu. Také nikdo neříká, že jeho rodinu musíte milovat, ale spíše se zaměřte na to, abyste se členy rodiny měla praktické vztahy.

 


ROMANTIKA

Snad každý pár nám dá za pravdu, že romantika se postupem času ze vztahu vytrácí. Některé páry to pociťují více, jiné to příliš neřeší. Navíc mnoho mužů si myslí, že největší důkaz romantiky je to, když vám umyjí auto. Vyveďte ho z tohoto omylu a zkuste svému partnerovi napsat seznam dvaceti věcí, které pro vás symbolizují romantiku. Poproste ho, aby ten samý seznam vypracoval i on a následně si navzájem plňte svá přání.


PENÍZE

Problém financí doprovází snad každý druhý pár. Není jednoduché, abychom se naučili s penězi hospodařit. Navíc některé páry mají problém s tím, že na hospodaření s penězi mají odlišný názor. I v této oblasti jsme velmi ovlivněni dětstvím. Nejlépe uděláte, když si se svým partnerem pohovoříte o tom, jak k penězům přistupovali jeho rodiče. Podle toho pochopíte, proč váš partner dělá to, či ono a zároveň budete k jeho přístupu více tolerantnější.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře