Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tohle by si nepřál zažít žádný rodič! Milovaná dcerka už ve třech letech onemocněla zákeřnou nemocí a i přes pomoc lékařů a veškerou lásku a péči nakonec svůj boj prohrála - v pouhých pěti letech. Místo toho, aby ale umírala v nemocnici mezi hadič...

V 5 letech bojovala s těžkou nemocí. Marně! Co pro ni rodiče udělali v posledních chvílích života vás dojme

zoey´s fight
zdroj: facebook zoey´s fight
aktualizováno 14.07.2018, 00:00 | 14.07.2018, 00:00 | doma.cz

Tohle by si nepřál zažít žádný rodič! Milovaná dcerka už ve třech letech onemocněla zákeřnou nemocí a i přes pomoc lékařů a veškerou lásku a péči nakonec svůj boj prohrála - v pouhých pěti letech. Místo toho, aby ale umírala v nemocnici mezi hadičkami a pípajícími přístroji, rozhodli se její rodiče vyvořit pro její poslední chvíle úplně jinou atmosféru.

Zoey Catherine Daggett, která pocházela z menšího města poblíž New Yorku, byl v pouhých 3 letech života diagnostikován vzácný druh rakoviny, který se mimo jiné projevoval rostoucím nádorem na mozku.

 

zoey´s fight
(Foto: facebook)

 

Přestože bylo pro její rodiče těžké se s touto zdrcující zprávou vyrovnat, neztráceli naději a po dlouhé dva roky si střídavě procházeli různými obdobími vzestupů a pádů. Vyčerpávající cestu léčbou Zoeyna maminka pravidelně sdílela  na facebookovém profilu s názvem "Zoey´s light". Malá Zoey si získala podporu tisíců lidí z celého světa, kteří doufali, že její boj nakonec skončí happy endem.

 

zoey´s fight
(Foto: facebook)

 

ČTĚTE TAKÉ:

21 překvapivých způsobů, jak snížit riziko rakoviny!

Rakovina hrozí téměř každému, která je nejhorší?

15 nebezpečných mýtů, které panují o nejčastějších TYPECH RAKOVINY

 

Bohužel začátkem tohoto roku po jedné z kontrol u lékaře, byli Zoeyni rodiče seznámeni s tím, že jejich milované dcerce už nezbývá příliš mnoho času. Když nakonec 4. 7. 2018 Zoey skutečně odešla, její rodiče, ale i početní facebookoví fanoušci byli tou zprávou zdrceni. Na smrt se prostě nelze připravit, o to víc, když se týká tak malinkého dítěte.

 

zoey´s fight
(Foto: facebook)

 

S fanoušky se rodiče a smutnou zprávou podělili  prostřednictvím dojemné fotografie, kterou sdíleli na svém facebooku. A která krásně dokumentuje to, co se pro svou milovanou dceru snažili udělat.

 

Po celé dva roky se Zoey její rodiče jednali jako s normálním zdravým dítětem a snažili se jí dopřát všechno, po čem toužila. Až do posledních chvil.

 

Vypadalo to jako každé jiné rodinné odpoledne. "Najednou jsme ale viděli, že její pleť bledne a dech ustává. Věděli jsme, že se blíží její poslední chvilky života," popsala Zoeyna maminka časopisu People.

 

I když věřili v její uzdravení, Zoey se nakonec nepodařilo boj se zákeřnou chorobou vyhrát. Její odchod byl ale klidný. Zemřela během běžného rodinného odpoledne, doma, mezi svými, kde se cítila spokojeně, klidná a milovaná. Navíc při sledování jejího oblíbeného filmu - Harryho Pottera a vězně z Azkabanu. Možná si zaujata magickým příběhem malého čaroděje ani neuvědomila, že ji síly nadobro opouštějí...

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře