Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Čtenářka Klára (44) přeje všem ženám, aby neprožily nic podobného tomu, co se jednoho léta přihodilo jí...

PŘÍBĚH LÉTA: Moje krásná letní svatba... skončila katastrofou

Smutná nevěsta
zdroj: Mediafax Smutná nevěsta
aktualizováno 19.08.2012, 00:00 | 19.08.2012, 00:00 | doma.cz/em

Čtenářka Klára (44) přeje všem ženám, aby neprožily nic podobného tomu, co se jednoho léta přihodilo jí...

Je mi čtyřicet čtyři let, jsem osamělá, nikdy jsem se nevdala. Tedy kdysi jsem se málem vdala. Je to už pěkná řádka let. Donedávna jsem o tom ještě nedokázala ani mluvit a zakázala jsem si na to myslet, teď jsem přišla na to, že je dobře se z toho vypovídat... nebo třeba vypsat. Letos v létě to bude už čtrnáct let, co jsem se měla vdávat.

 

Byla to velmi hořká pilulka, kterou jsem musela spolknout, ale možná jsem to, jak mi radili rodiče i kamarádky, neměla přece jen brát tak tragicky, měla jsem se nad to povznést, zasmát se tomu, říci si: stanou se horší věci. Ale já si tehdy nic horšího představit neuměla.

 

Svatba
(Foto: Mediafax)

 

Návrat do pokojíčku z dětství

 

A celé ty roky jsem se toho nezbavila. Na chlapy jsem zanevřela, asi už navždy. Bydlím s rodiči, ne že bych si nedokázala sehnat vlastní bydlení, ale jsou už staří, potřebují mě, mají velikou vilu, a já se aspoň mohla vrátit do svého pokojíčku z dětství. Zní to úchylně, protože je mi už čtyřiačtyřicet.

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

Když ze vztahu zmizí romantika… Co dělat?

PŘÍBĚH LÉTA: Jak vdanou ženu očaroval studentík

PŘÍBĚH LÉTA: Nevěra – a přímo na svatbě!

 

Proč já?

 

Tehdy v létě před čtrnácti lety byla už svatba připravená a zorganizovaná. Byla objednaná výpůjčka nádherných bílých šatů, obřad, hostina, kytice, koupené prstýnky, dokonce i objednané pohoštění k nám domů - až se budou sjíždět hosté, aby bylo co nabídnout. Neznám nikoho, komu by se přihodilo něco podobného. Nechápu, proč jsem takovou katastrofu musela prožít právě já.

 

VÝZVA: POSÍLEJTE NÁM SVÉ PŘÍBĚHY LÉTA! Pište na adresu: soutez@doma.cz, uveďte své jméno a adresu. Do předmětu e-mailu napište: LETNÍ PŘÍBĚH. Autor zveřejněného příběhu získá parfém Outspoken Intense by Fergie od Avonu. Chcete vědět víc? Podívejte se na stránky avoncosmetics.cz

 

Parfém Outspoken Intense by Fergie od Avonu

 

Tři týdny před svatbou jsem ve schránce před naší rodinnou vilkou, kde jsem do té doby spokojeně bydlela s rodiči a bernardýnem Šéfem, našla anonymní dopis. Pisatel (či pisatelka) mi stroze sděloval, že můj budoucí muž má milenku, a uvedl místo a čas, kde a kdy je mohu přistihnout, pokud chci. Je jasné, že to psala ona, ta slečna. Vy byste tam nešli? Já šla.

 

Láska
(Foto: Mediafax)

 

Dál se už vše odvíjelo podle jejího scénáře - našla jsem dvojici v posteli na onom místě v onen čas - dokázala jsem se vrátit domů, kde jsem se zhroutila a pod dohledem rodinného lékaře a jeho známého psychiatra strávila asi měsíc - s tím, že svatba byla odvolána a zděšení, překvapení a často i zlomyslné poznámky bližších i vzdálenějších příbuzných neměly hranic.

 

Prý držel hladovku

 

Štěpán, který se měl stát mým manželem, ale nikdy se jím nestal, před naší vilkou v tu dobu dokonce spal a lidé tvrdili, že tam i nějakou dobu držel hladovku, nevím, v tu dobu jsem vůbec nechodila ven a ležela doma za permanentního přísunu léků na uklidnění.

 

Štěpán za mnou posílal i moje kamarádky, ty mi měly vzkázat, že ta hrozná věc byla léčka ze strany jakési zhrzené slečny, která to vše nastrojila a poslala anonymní dopis... ale já viděla své a to mi stačilo. Odpouštět něco takového dokonce ještě před svatbou - to ne.

 

Smutná,nevěsta
(Foto: Mediafax)

 

Ale s léty a stoupající osamělostí mě už také napadla kacířská myšlenka, že jsem možná nemusela být tak nekompromisní... že to všechno nemuselo být tak černobílé, jak to vypadalo... Ale na tom dnes už nezáleží.

 

Redakčně upraveno

 
7 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Liss 20:19 19.08.2012
Nevim jestli je clanek pravdivy ci nikoliv - ale pokud ten dotycny i pred barakem spal a drzel hladovku - asi o NI preci jen stal..

ale chapu - sice ne zanevreni na muze ale psychicke zhrouceni ano..me kdyby tohle udelal partner..jsme spolu sice teprve 6 let..ale bezmezne mu duveruji,miluji ho a nedovedu si bez nej predstavit zivot - a ani nechci..tak bych taky chtela v tu chvili urcite umrit..

Ovsem tady u ctenarky Klary - heh..14 let je dlouha doba na smutneni..mela si proste po par mesicich (roce) rict pro jedno kviti slunce nesviti..mavnout rukou a jit dal...ikdyz by to urcite bylo tezke..
W 17:40 19.08.2012
Já sice nesoucítím.. A je mi jedno, jestli se to stalo, či ne. Ale komentáře k tomu.. Je vidět, jak lidé odpuzují ostatní a to jen kvůli tomu, protože je nechápu.. Jste omezení.. Většina z vás taková je, protože odsuzuje to, co nemáte naučené výchovou.. Či společnost vám řekla, že je divné. (L)
Jarka 17:35 19.08.2012
Mně se stalo něco podobného, ale nikoho jsem v posteli nenačapala, ženich jednoduše svatbu odvolal. Takže to mám lepší v tom, že si nemusím dávat vinu za své rozhodnutí. Výsledek je ale skoro tentýž. Na chlapy jsem sice úplně nezanevřela, ale zůstala jsem svobodná, dnes je mi 52 let. Ale přece jen se mi něco poštěstilo. Mám 18letého syna, na kterého jsem byla celý život sama, a navíc s ním byly problémy (zdravotní a jiné), ale máme se rádi a jsem šťastná, že ho mám. Takhle jsem to tedy vyřešila já. Jestli dobře, nevím...
Lejka 17:11 19.08.2012
vždyť je to jen blábol smyšlený.........a i kdyby nebyl,neodsuzujte tu jistou dámu, znáte ji snad osobně ???
Borec 09:23 19.08.2012
Na světě existuje 3 500 000 000 chlapů. Problém má holka v hlavě a musí sama v sobě urazit ještě dlouhou cestu, než na to přijde. V tomhle životě už asi né, ale do příštího života si taháme stávající vědomí s sebou, takže by to taky nemusela dát.... Doporučuji změnit psychiatra, která má větší nadhled a dokáže ji poradit správný životní směr.
Misha 09:03 19.08.2012
pozn. to nevda mam namysli nevda se za jineho, pochopitelne :-) Nevernika bych si taky nebrala :-)
Misha 09:02 19.08.2012
Kdyby se nezhroutila z tohoto, tak mozna z toho, ze prsi. Psychicky labilni zenska. Pred ctrnacti lety ji podvede chlap a ona se kvuli tomu nevda a alibisticky jeste omlouva sve bydleni u rodicu ve svem detskem pokoji. Se divim, ze ji nezavreli na psychinu na dobro.