Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Taková nevinná zábava, jakou je houbaření, se pro Moniku změnila v nejhorší noční můru! Na houby už nikdy nepůjde.

PŘÍBĚH LÉTA: Na houbách jsem našla manžela. Nebyl sám

Nevěra
zdroj: Thinkstockphotos Nevěra
aktualizováno 15.08.2012, 15:00 | 15.08.2012, 00:00 | doma.cz/em

Taková nevinná zábava, jakou je houbaření, se pro Moniku změnila v nejhorší noční můru! Na houby už nikdy nepůjde.

Můj příběh léta opravdu není příliš veselý. Stalo se to před třemi lety v jižních Čechách, kam jsem jezdila na chalupu. Už tam nejezdím a chalupa mi dávno nepatří... ale bývávalo tam krásně. A je určitě dodnes... beze mne. Sestra se mi směje, protože jsem se zařekla, že už nikdy nepůjdu na houby. Zní to komicky, já vím... Fakt už na ně nikdy nepůjdu.

 

A tím paradoxně vytrestám nejvíc sama sebe. Jaká já byla vášnivá houbařka! Zdědila jsem to po dědovi, byl myslivec, bydlel na kraji lesa a v lese prakticky žil, učil mě znát úplně všechno, jako malá jsem poznala každý keř, každou kytičku a zvěř i podle stop ve sněhu. A snad každou houbu.

 

Hřib
(Foto: Mediafax)

 

Vášnivou houbařkou jsem také byla až do svých třiceti sedmi let, přesněji do onoho osudného léta, kdy mi bylo sedmatřicet. Moje narozeniny jsme ještě slavili v hospodě na návsi, pár kroků od místa, kde jsme si s manželem před lety koupili nádhernou chalupu a manžel ji opravil a úžasně vylepšil, je šikovný (byl šikovný).

 

A já o ni v době, kdy měla sněhobílou fasádu a červené muškáty v nových dřevěných oknech a novou červenou střechu - definitivně přišla. Ne vlastní vinou, jak už to tak bývá. Ráda vzpomínám na tu narozeninovou oslavu, tehdy jsem byla šťastná.

 

Přesně si vybavuji - a už je to nějaký pátek - kdo hrál na kytaru, co se zpívalo, co se pilo a jak dobře jsem se cítila. V té době jsem se za pomoci psycholožky už dokázala vyrovnat s tím, že nebudu mít děti. Manžel je nemohl mít. Dlouho jsem se s tím prala, pak mi známí sehnali vynikající psycholožku - a ona mi opravdu pomohla. Bohužel ne nadlouho.

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

PŘÍBĚH LÉTA: Nevěra – a přímo na svatbě!

PŘÍBĚH LÉTA: Velká letní vášeň - ale s matčiným přítelem!

PŘÍBĚH LÉTA: Tchyně nám plánuje víkendy

 

 

S manželem jsme v té době "kroutili" už desátý společný rok, bezdětnost nás paradoxně stmelila, upnuli jsme se jeden k druhému, byl pro mě všechno. Obdivovala jsem ho pro jeho pracovitost, manuální zručnost, pro jeho obrovský přehled - byl chodící encyklopedie, to se mi u chlapů vždycky líbilo. I jeho povolání mi imponovalo, k doktorům jsem vždycky vzhlížela a on dělal svou práci na sto dvacet procent.

 

VÝZVA: POSÍLEJTE NÁM SVÉ PŘÍBĚHY LÉTA! Pište na adresu: soutez@doma.cz, uveďte své jméno a adresu. Do předmětu e-mailu napište: LETNÍ PŘÍBĚH. Autor zveřejněného příběhu získá parfém Outspoken Intense by Fergie od Avonu. Chcete vědět víc? Podívejte se na stránky avoncosmetics.cz

 

Parfém Outspoken Intense by Fergie od Avonu

 

Jen jedno jsem o něm nevěděla: že se to léto pravidelně schází v lese s milenkou, nevím kolikátou, jestli první nebo padesátou... do té doby jsem mu věřila a neměla ani stín podezření, ale po tom, čeho jsem byla svědkem, si už nejsem ničím jista. Asi jsem ho neznala ani po tolika letech.

 

Toho léta, o kterém mluvím, jsem si v srpnu vzala týden dovolené - specielně kvůli houbaření. Přijela jsem na chalupu, manžel už tam byl, údajně opravoval naše krásná kachlová kamna, kterými jsme se chlubili návštěvám - to byla ovšem výmluva, podle mne s nimi nebylo vůbec nic. Ale věřila jsem mu to, samozřejmě.

 

 

Jenže znáte to: smůla. Přijela jsem tam napůl nemocná, nějaká viróza či co. Nadávala jsem jako špaček, taková smůla! Byl pátek večer, vzala jsem si čaj a prášek, usnula jako špalek - a ráno v půl šesté, když jsem se probudila, mi nebylo nic. Vzápětí jsem už byla v lese, jen jsem se divila, kde je konec manželovi. Večer jsem ho ujistila, že ráno asi nikam nepůjdu, myslela jsem, že zůstane také doma a bude mi vařit čajíčky... ale vyrazil sólo a už zřejmě chodil po lese s košíčkem v ruce a houbařskou jiskrou v oku.

 

Po dvou hodinách hledání jsem našla (jak si dodnes pamatuji) sedm hřibů, dva kozáky, pět babek, velké množství klouzků a narazila jsem i na své milované bedly - poblíž místa, kde jsem našla také manžela, asi jako jediná houbařka na světě. Ležel tam v objetí se sličnou mladou paní z vesnice, mimochodem čerstvě provdanou. A tak jsem rázem přišla o několik věcí, které pro mne znamenaly opravdu hodně: o manžela, o houbařskou vášeň, o chalupu v jižních Čechách. A také o možnost mít děti, to už nestihnu.

 

Redakčně upraveno

 
17 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

ájj 09:06 18.09.2012
je mi líto že má mladá dáma tak trpkou zkušenost..já měla podobnou v 28 letech...kdy jsem zjistila,že na chatu na kterou měl můj tehdejší přítel jet ,pozval původně ne mě...ale jinou slečnu...se mnou však chodil.už asi 2 roky....šla jsem pěšky v slzách z chaty domů ...a od té doby když se řekne CHATA.,mě zamrazí.
Lenka 08:25 18.09.2012
Zdena píše, že jí roztrhaly kotě! tak si to Adélo pořádně přečti, jinak se Zdenou taky nesouhlasím, oprav si plot a budeš mít pokoj....
Adéla 10:10 16.08.2012
Zdeno, ty si p...!!!! Kup si plot.... bych chtěla vidět ty psy.... to asi chovají Tosa inu, nebo Středoasiaty a hodně aby roztrhali koně :-DDD
ada 16:11 15.08.2012
Zdeno ty jsi ale korunovaná kráva kup si nový kvalitní plot huso !!!!!!!!
RyS 15:13 15.08.2012
Ahoj Zdeno! doufam že chcipneš....lidem jako ty strčit hlavu do futer .
Tojejedno 13:21 15.08.2012
Děti eště stihne, když si pospíší.
lola 09:18 15.08.2012
omg :D já to pochopila podle nadpisu, že ho poznala v lese a přebrala ho nějaké ženské :DDDD
Sue* 18:13 14.08.2012
Ahoj Zdeni,
kup nový plot a netrav hned psa on za to nemuze
Zdena 16:50 14.08.2012
Ahoj, asi to sem nepatří, ale potřebuju poradit. Na zahradu nám pořád lezou nějaký psi a jeden už nám roztrhal kotě a já se děsím, aby něco neudělali malému. Majitelům jsme to samozřejmě říkali a ti se nám vysmáli. Chtěla bych na zahradu nastražit nějaký jed, myslela jsem třeba, že bych udělala klobásu a do ní bych to přidala, nevíte, co na ty obludy platí?Jakáá je smrtelná dávka?Jsou to takoví velký psi.Malej teď pojede k našim tak bych to teď chtěla vyřešit.Díky.
zuzka.sla. 11:26 14.08.2012
Proč by to nemohla napsat žena, které bylo 37 ? Na konci článku je napsáno"Redakčně upraveno "
1 2