Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Čtenářka Monika se ocitla poprvé v rodině svého milého. A byla zděšena!

VÁŠ PŘÍBĚH: Je konec! Nenávidím jeho rodinu

aktualizováno 27.12.2011, 00:00 | 27.12.2011, 00:00 | doma.cz/em

Čtenářka Monika se ocitla poprvé v rodině svého milého. A byla zděšena!

Vánoce by se měly zakázat. To ony mohou za to, že teď brečím do kapesníku a máma mi dělá třezalkový čaj (prý uklidňuje, no to jsem zvědavá, taková droga ještě nevyrostla, aby mě uklidnila ve stavu, ve kterém se právě vynacházím!).

 

Táta byl naštěstí vyslán nakupovat, a tak máme s mámou klid a můžu se bez ostychu vybračet a vypovídat. Stalo se mně něco strašného! A Vánoce za to mohou jen zčásti.

 

Tak zamilovaná!

 

Byla jsem tak neuvěřitelně zamilovaná (a podle všeho to stále trvá)! Chodili jsme s Adamem už půl roku, a tak mě teď na první vánoční svátek pozval k nim domů na oběd. To neměl dělat.

 

Přihodilo se i vám něco úžasného, nezapomenutelného či dramatického? Pak svůj příběh napište na adresu soutez@doma.cz. Autor zveřejněného příběhu získá báječnou odměnu.

 

Nikoho z jeho blízkých jsem neznala a já osobně mám kolem sebe normální nebo téměř normální lidi. Nejsme nijak zvlášť bohatí, ale žijeme v docela hezkém domku, o který se moji rodiče dojemně starají, máme běžně vypadajícího psa, jenž má lesklou srst a chová se slušně, a my se také chováme slušně. I oblékáme.

 

 

Neměla jsem nikam chodit. Ale máma říkala, ať jdu, když mě pozval, aspoň prý poznám jeho rodinu. Adam je moje první opravdu vážná známost. Oba ještě studujeme, mně je čtyřiadvacet, on je o rok starší. Myslela jsem, že je to mezi námi vážné - a je konec. Musím to skončit.

 

Adam samozřejmě nemůže za to, jak vypadá jejich panelák zvenku (příšerně), ale jak vyhlíží jejich byt zevnitř, na tom už ta rodina svůj podíl má. A když si pozvali ještě ke všemu návštěvu a byly nejvýznamnější svátky z celého roku, proč si proboha neuklidili?

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

VÁŠ PŘÍBĚH: Mám deprese, a tak mě přítel opustil

VÁŠ PŘÍBĚH: Na Štědrý den sama. Jak to přežít?

VÁŠ PŘÍBĚH: O Vánocích zazvonila jeho milenka

 

Když jsem vešla, nikdo mě nepřišel uvítat, na maličké chodbě se válely asi patnáctery boty všelijak naházené přes sebe (ukázalo se, že ta rodina nemá botník) a ihned, bez varování, na mě zaúročil nepříliš udržovaný ryšavý pes, který mě kousl do ruky.

 

Zraněna hned v chodbě

 

Důrazně jsem žádala Adama, aby okamžitě přinesl peroxid. Hledal ho v takové hrozné skříňce v předsíni, odkud na něho vypadly tři prázdné lahve od rumu a dvoje pastičky na myši, peroxid ne. Pes na mě stále útočil. Pak se otevřely dveře a vešlo podivné chlapisko, které řeklo: "Co tady proboha tomu ubohýmu psisku děláte? A proč tak řvete?"

 

Chlap se nepředstavil ani neřekl nic na přivítanou. Prohlížel si mě jako duševně chorou a dodal: "A co tady děláte?" Chtěla jsem odejít, ale Adam mě cpal dál a otci vysvětloval, že mě přece pozval. Pes již neútočil, ale příšerně štěkal.

 

 

Také v obývacím pokoji nebylo uklizeno, neviděla jsem žádný stromeček a ani kousek cukroví. Řvala tu zaprášená televize a na pohovce spal nějaký děda přikrytý zčásti novinymi, zčásti děravou kostkovanou dekou, a nepopsatelně chrápal. Konečně však přiběhla osoba ženského pohlaví: maminka. Vypadala ze všech nejcivilizovaněji, hezky mě přivítala a na mou počest přinesla cosi jako vázu s jednou borovou větvičkou, asi to suplovalo stromeček.

 

Opilý děda

 

Byla jsem nesmírně vyděšená, Adam to na mě asi viděl a šeptal mi, že jsou všichni hodní, jen trochu nepraktičtí a navíc děda postonává. Ukázalo se, že dědova nemoc není příliš závažná a jmenuje se kocovina. Zoufale jsem přemýšlela, pod jakou záminkou zmizím, jenže maminka mě usadila ke stolu, ze kterého předtím vyhodila kocoura, mrtvé mouchy a nějaké odpadky, a že prý přinese polévku.

 

Úchylný otec

 

Poprosila Adama, aby jí šel pomoci se servírováním. Děda strašlivě chrápal, v televizi štěkal kulomet a ke mně si přisedl Adamův otec nikoli s úmyslem mě bavit, ale ohmatávat. Skutečně to učinil, a tak jsem se zvedla se zaječením, které probudilo dědu, a vyběhla z bytu...

 
19 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

guttka@seznam.cz 00:05 14.07.2013
Ještě malý dodatek (omlouvám se). Nepovažuji Vás za hysterku !!! Vy se zajímáte o svojí budoucnost a (hlavně !) o budoucnost svých případných dětí s dotyčným pánem. TOTO je absolutně správné !!!
PS: rozhodně dejte na svůj prvotní pocit ohledně příchodu do jeho rodiny. Velice často bývá pravdivý !!!
Karel Gutt
guttka 23:56 13.07.2013
Zmizet a dost. Tento pán nebude schopen z 99% žít jinak, než jeho rodina !!! Jsou samozřejmě vyjímky (čest jim), ale to spíš vyhrajete ve sportce, než on bude jiný. Přeji štˇastné rozhodnutí.
PS: navštivte psychologa. Nikdo z přispívajících asi není schopen Vám lépe poradit, něž on.
Ala 18:30 29.12.2011
Vůbec nejste žádná hysterka. U manželových rodičů takový bordel nebyl, ale projít chodbou, kde leží 2 smradlavý rotvajleři a než si sundám boty, je mi zle od žaludku, taky stojí za to. Botník není, věšák není, takže bunda se mi válela různě po gauči. Nejsem žádný cimprlich, ale se slečnou soucítím. Ono se stačí podívat, na pořad Prostřeno, jak někteří lidé dokáží žít a vůbec jim to nevadí.
Jiří 11:11 29.12.2011
Tak tohle si snad ani vymyslet nejde!!!
Jiří 11:10 29.12.2011
Tak tohle si snad ani vymyslet nejde!!!
. 00:09 29.12.2011
tak špatně vymyšlenou věc sem dlouho nečetla..
Marika 12:21 28.12.2011
Naprosto souhlasím s Adélou,líp bych to nenapsala...Holt každej nemá dům,čistotné rodiče a psa jak z reklamy..Co má asi Adam dělat ? Poslat do bytu rodičů deratizéra ? Myslím,že třeba tím spíš nebude chtít opakovat život rodičů,třeba touží po normální rodině,ale s touto slečnou cimprlich by ho asi neměl....Že jí není hanba ..Já měla horší dětství,rodiče se rozvedli,máma hledala stále nové tatínky,pila..Doma zdaleka nebyl pořádek,kolikrát ani co jíst a své mladší sourozence jsem pečovala já...A mám normální-vlastní byt,pokud tam zrovna mé tři děti neřádí,tak je i poměrně čisto,hodného muže,auto....atd.atd.K mojí mamince jezdíme na povánoční návštěvu,píšeme si a přeze všechno ji miluju,je to moje mamka.Rodiče si nevybíráme,ale partnera ano...Je mi za tu slečinku hanba..
Adéla 11:09 28.12.2011
Slečna je asi přecitlivělá... No tak některé rodiny žijí trochu jinak... né každý má zájem o čistý byt... psala jste, že maminka byla hodná... sama ženská, které nikdo nepomůže... se nedivím, že po čase rezignovala... měla jsem kámošku, rodiče alkoholici, doma bordel, matka si našukala 12 dětí, ale on z těch 12 dětí je úplně jiná... svoje rodiče si nevybíráš, ty vyfasuješ, tak nevím proč to má odnést Adam... spíš si sním promluvte, ne jeho rodinu se můžete víte co... a na jeho oplzlého fotra taky.... je mi 25 let, a kdyby se to stalo mě... tak polévku odmítnu s omluvou o své nasycenosti, byt přejdu bez komentáře, to je každého vizitka, otce pošlu do pr... a maminky by mi bylo líto... až by ta návštěva skončila, promluvila bych si venku se sváým milým a oznámila mu, že u nás budou věci jinak.... ale proč Adama trestat za něco, za co vůbec nemůže...

Torry má pravdu.... jste hysterka...

Věřte, že lidi žijou ještě hůř, ani o tom nevíte... třeba to nevidíte... ale žijou....

Znám suprovou ženskou, ale nenapila bych se z její sklinky, takový má doma bordel, to ale neznamená, že se sní nebudu bavit, jen nechodím k ní...
Kája 01:12 28.12.2011
Jestli mohu poradit - utečte od něj co nejdále to jen půjde. Už se s ním nikdy nekontaktujte a především - děkujte jeho rodině,že Vám ukázala jak by mohla vypadat i Vaše budoucnost...
Dora 17:18 27.12.2011
Taky mám "milého" tchána. Ne, že by tam byl teń bordel, to ne - ale taky to bylo o osahávání. Tak neskutečně rozkazovačného, arogantního a zlého člověka jsem v životě nepotkala. Kam se hrabe ženská jako tchyně! Celý život se nám navážel do manželství, dokonce nám radil kudy máme jet na dovolenou, protože on to ví přece nejlíp.... A dnes ve svých 77 s námi nemluví, protože už jsme ho odmítli poslouchat. Doufala jsem, že s jeho přibývajícím věkem se zklidní, ale opak je pravdou. A ještě ze sebe dělá před lidmi chudáka, jako, že mu nechceme posloužit... Kdybych tohle tenkrát věděla, nevím, jestli bych do toho manželství šla.
1 2