Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Čtenářka Alžběta je zoufalá. Manželství si představovala úplně jinak...

VÁŠ PŘÍBĚH: Manžel žije jen pro kamarády

aktualizováno 22.04.2012, 00:00 | 22.04.2012, 00:00 | doma.cz/em

Čtenářka Alžběta je zoufalá. Manželství si představovala úplně jinak...

Můj muž byl veiice společenský už v době, kdy jsme se poznali. Tehdy se mi to líbilo, říkala jsem si, že je dobře, že to není morous či jezevec zalezlý do nory. I moje kamarádky říkaly, že je jim sympatický. Byl ozdobou každé společnosti.

 

Ale jak už to tak chodí, co mi kdysi imponovalo, to mě po letech nesmírně deprimuje. Myslela jsem si, že manželství znamená společný život v pravém smyslu slova. Že ti dva všechno dělají spolu. V mém případě to je úplně jinak.

 

 ČTĚTE TAKÉ:

 

VÁŠ PŘÍBĚH: Zatajila jsem mu dítě! Proč jsem to udělala?

VÁŠ PŘÍBĚH: Sex v autě. Dodnes toho lituji

VÁŠ PŘÍBĚH: Byl jsem nevěrný a teď za to pykám!

 

Vzali jsme se před osmi lety, vychováváme sedmiletou Elišku a dvouletého Matyáše. Velmi ráda byla bych šťastná, a měla bych - už vzhledem ke skutečnosti, že mám dvě krásné zdravé děti. Ale nějak mi to nejde. Můj muž se totiž chová, jako kdyby byl svobodný,

 

 

Ani nevím, jak to vysvětlit, a obávám se, že to ani vysvětlit nedokážu. Nemluvím o nevěře, ne že bych mu důvěřovala, ale žádného důkazu jsem se nedopátrala. Kromě toho jsem na mateřské dovolené, a tak ho nemohu sledovat jako ohař, veškerý svůj čas věnuji samozřejmě dětem.

 

Přihodilo se i vám něco úžasného či dramatického? Pak svůj příběh napište na: soutez@doma.cz, uveďte jméno a adresu. Autor zveřejněného příběhu získá parfém Outspoken Intense by Fergie od Avonu. Více na avoncosmetics.cz

 

Parfém Outspoken Intense by Fergie od Avonu

 

Logicky jsem předpokládala, že máme spolu s manželem stejnou vizi: starat se o rodinu a žít rodinným životem. Můj muž si to však představuje zcela jinak. Doma s ničím nepomůže, tvrdí, že chodí do práce a domácnost že je na mně, vždyť jsem s dětmi doma celý den. A tak nekoupí ani rohlík.

 

Na druhou stranu je šikovný a opraví či odstraní jakoukoli závadu, toho si cením. Jenže to je tak jediné, co mohu pochválit. Kdyby si aspon hrál s dětmi! Ale zjevně ho to nebaví. Neodvážila bych se tvrdit, že je nemá rád, stoprocentně má, ale neumí se jim věnovat, tvrdí, že pro něho budou rovnocennými partnery, až jim bude dvacet.

 

 

Zhruba tři večery v týdnu tráví s kamarády, ať už v hospodě, na večírcích či při sportovních aktivitách. Nebo možná čtyři večery, nevím přesně. S kamarády jezdí na hory a s kamarády byl i na letní dovolené - na vodě. Když jsem nadhodila, že bychom mohli jet na rodinnou dovolenou, vysmál se mi. Prý co by si počal na rekreaci s malými dětmi? To by znamenalo jen celé dny hlídat, aby někam nespadly - řekl úplně vážně.

 

Matyáškovi budou co nevidět tři roky, a tak jsem se domnívala, že teď už nás v létě vezme na milost a pojedeme někam třeba na vypůjčenou chatu k rybníku, kde bychom si nádherně odpočinuli my i děti. Vysmál se mi... Prý už je domluvený s klukama, pojedou někam hodně daleko na motorkách...

 

 

Žije jako za svobodna. Přitom když se ženil, bylo mu už osmadvacet, pubertu by už měl mít teoreticky dávno za sebou. Moje maminka mě chlácholí, že asi ještě nedospěl a že se jistě změní, ale nějak tomu nevěřím. Bohužel se domnívám, že naše manželství už dlouho nevydrží...

 

Redakčně upraveno

 
5 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

08:21 14.05.2012
jako byste psali o mém manželovi ... :-(
divíšek 20:42 26.04.2012
Někdo tady říká, že je nedospělý, jiný zase, že je rozmazlený fracek.....v textu je věta " maminka mě chlácholí.." To jsou všechno mylné názory. Jeho chování vychází z jeho charakterových vlastností, z jeho povahy, názoru na život, náhledu na rodinu, manželku, sebe sama, z jeho výchovy a prostředí, ve kterém vyrůstal. Každý máme své priority Takový člověk jiný nebude nikdy. Nedozraje, ani se nepřevychová. A oplácet mu stejným způsobem ? Rada na cestu do pekla, k výčitkám, problémům, sebeobviňování a k rozvodovému stání. Pokud se paní trápí, musí se rozhodnout, co jsou její priority. Zda žít v manželství vlastně sama, ale zaopatřená, nebo raději sama bez manželství, nezaopatřená a hledat štěstí jinde. Těžká volba. Hodně žen zůstává v manželství raději nešťastných, než samy a šťastné. Silnou vůli, odvahu a víru v sebe při překonání překážek a cestě ke změnám, které ovlivní jejich celý dosavadní život, najde málokterá. Ke své vlastní škodě !
lulu 14:20 23.04.2012
je to decko....chapu, ze chce byt s kamarady...prosim, ale ve stejne mire jako se zenou a s detmi. a pani by taky nemusela vsude decka tahat sebou...co dat deti babci a udelat si vylet sami dva...a nebo jeho kamarady oddelat :D
Veronika 17:19 22.04.2012
Je to sobecké..Když ho ale nezměnily děti, nezmění ho už vůbec nic..Jediné, co můžu poradit, začít mu oplácet stejnou mincí, třeba mu to pak dojde!Přeji pevné nervy!
klr 13:13 22.04.2012
Hm muj manžel takový nebyl,když se narodil první syn celkem se mu věnoval, pak začal podnikat s kamárádem a chová se zcela stejně děti ho přes týden nevidí a o víkendu spí nebo si hraje hry na telefonu. nezajímá ho nic než jeho kamarád,nemá cenu popisovat do detailu, takže nejste sama..
UPR 11:18 22.04.2012
Nejhorší je jít do manželství s tím, že se muž změní. Muži se nemění nikdy a už vůbec ne kvůli ženám. A úplně největší blbost je upřednostňovat děti před partnerem, asi stejná blbost jako upřednosťnovat kamarády před partnerkou. Myslím, že jsou si kvit.
ANONYM 10:40 22.04.2012
real: á pan manzel se ozval :D
real 10:07 22.04.2012
"veškerý svůj čas věnuji samozřejmě dětem" -tak čemu se kráva diví?
Ala 09:50 22.04.2012
Je to nezodpovědný a nedospělý fracek...