Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tchyně a uzený jsou nejlepší studený, veršuje naše smutná čtenářka...

VÁŠ PŘÍBĚH: Moje tchyně? Zlý sen! Proč mě nenávidí?

Tchyně
zdroj: isifa.com Tchyně
aktualizováno 22.08.2013, 09:49 | 22.08.2013, 00:00 | doma.cz/em

Tchyně a uzený jsou nejlepší studený, veršuje naše smutná čtenářka...

Často jsem tohle pořekadlo slýchávala od vdaných paní a ženatých mužů. Vždycky jsem se podivovala nad tím, že se nějak nedokážou domluvit a najít společnou řeč. Moje tchyně z prvního manželství byla docela v pohodě a dobře jsme spolu vycházely, žádný problém. Když jsem se ale vdala podruhé, měla jsem poznat, že to není tak jednoduché, jak jsem si vždycky myslela.

 

PSALI JSME:
ŠPATNÁ ZPRÁVA: 10 vět, které vám chlap nikdy neřekne!

VÁŠ PŘÍBĚH: Měla jsem tolik milenců! Jeden byl horší než druhý!

VÁŠ PŘÍBĚH: Spartakiádnímu vrahovi jsem unikla o vlásek!


První návštěva v rodině mého budoucího manžela proběhla normálně. Potom jsme se my dvě viděly až na svatbě. Po obřadu a svatebním veselí, když jsme se loučili, tchyně všem podala ruku - kromě mě a mé maminky. Marně jsme si s maminkou lámaly hlavu, kde se stala chyba. Narození dítěte bývá ve většině rodin velkou událostí, ne tak u nás. Dcerku přišli přivítat na svět jen moji rodiče, druzí prarodiče jakoby nebyli.

 

 

POZOR! PIŠTE LETNÍ PŘÍBĚHY LÁSKY, ZÍSKEJTE 500 Kč!


Hodně mě to mrzelo, tím spíš, že dcera je jediné vnouče, které babička měla a má. Snažila jsem se pravdu vymámit na manželovi, ale časem jsem zjistila, že tohle téma je u nás jednou provždy tabu, pokud nechci rozviřovat hádky. Čas běžel, mezitím jsme u nich byli dvakrát na návštěvě, ze které jsem vždycky odcházela téměř s pláčem. Babička mě prostě ignorovala, mohla jsem na ni klidně mluvit, neodpovídala mi na žádnou otázku, chovala se, jako bych byla vzduch.

 

Představujeme PŘÍBĚH TÝDNE - jeho autorka Michaela získává 500 korun:

VÁŠ PŘÍBĚH: Měla jsem tolik milenců! Jeden byl horší než druhý!


Ta druhá a poslední návštěva byla o Vánocích, dceři byly dva roky. Manžel přišel s tím, že má pod stromečkem u babičky dárky. Stejný scénář, nezájem ztratit se mnou půl slova a také poslední dárky, které kdy dcera od babičky dostala. Manželovi jsem řekla, že už k jeho matce nikdy nepůjdu. U toho už zůstalo a babička vnučku netoužila vidět další dva roky.

 

Náhoda nás pak svedla dohromady v kolonii zahrádek, kam jsme jeli autem pro nějaké ovoce. Shodou okolností tam byla i tchyně a manžel jako hodný syn jí nabídl odvoz domů. Když jsme přijeli před dům, pozvala babička syna a vnučku nahoru - a já zůstala stát venku!!

 

POZOR: nejlepší příběh týdne odměníme - jeho autor či autorka získá 500 korun. Pište na adresu redakce@doma.cz. Nezapomeňte na heslo VÁŠ PŘÍBĚH. Budeme rádi, když přiložíte i svou fotografii, případně fotografii toho, čeho se příběh týká: lásky, rodiny apod. Uveďte prosím také své jméno, adresu a telefonní číslo.


Nikdo si nedovede představit, jaká lítost a vztek mnou cloumaly. Vztek na manžela, že se mně nedovede zastat, na babičku, že se chová tak jak se chová, aniž bych jí cokoli udělala, dokonce i na dceru, že mě tam nechala, ač z toho neměla rozum. Uplynulo dalších pár let a já jsem nepěkně onemocněla. Manžel mi to chtěl ulehčit, a tak přišel s návrhem, že vezme dcerku k rodičům na chatu a tam zůstanou týden, abych se mohla vyležet.

 

 

 

PSALI JSME:
VÁŠ PŘÍBĚH: Děsivé peklo s cholerikem! A nekončí!

VÁŠ PŘÍBĚH: Hledá se tatínek mých dvojčátek! Proč zmizel?
 

Po týdnu se vrátili, dcera nadšená, jak je babička bezva, jak si spolu hrály, vařily a chodily do lesa. Nemít za sebou svoje neblahé zkušenosti, věřila bych, že máme nejlepší babičku na světě. Myslela jsem, že teď bude tchyně chtít dceru vidět častěji, ale opak byl pravdou. Všechno se vrátilo do vyjetých kolejí.

 

Přiznám se, že mě chování manželovy matky dlouhá léta opravdu trápilo. Teď jsem ve stádiu, kdy je mi babička zcela lhostejná a na ulici bych ji určitě ani nepoznala. Z dcery je mladá dospělá žena a na otázku, proč někdy nezajde za babičkou, odpovídá, že je to pro ni cizí paní. Stejně! Tak ráda bych věděla, co za tím vším vězí! Jenže šance, že se to někdy dozvím, je nulová...

 

 

 
9 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Dada 16:20 14.08.2014
Otakare : buď přítelkyně , nebo přitelkyni dejte vybrat - matinka , nebo já . Život máte jeden , prožijte ho spokojeně a né v nervech . Na povahu své matinky je vaše přítelkyně zvyklá , tak si to tak nebere a z hlavy to vypouští . Vyrostla v tom , časem bude stejná - to si pamatujte - bohužel . Držím palce a hodně síly do života .
Vratislav Otakar 08:28 26.11.2013
Moje drahá spisovatelko, věřím ti, že si prožíváš opravdu nepříjemné okamžiky, bohužel já se svojí potenciální tchyní musím BYDLET a ta mě tak nenávidí, že kdyby stála jen u IGNORACE, BOŽE, to bych mu DĚKOVAL!!!!!!!

Rejpance, pomlouvání za zády, ponižování, votírání se o rodinu (moji rodiče a přátelé), napadání, vyčítání a znevažování za naprosto obyčejné věci, ale kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde, navigování, co máme dělat, kdy to máme dělat, jak to máme dělat, kontrolování, špehování jako poslouchání, načumování, pak rozhodování za nás, nebo jednání s mojí přítelkyní beze mě, protože to je její dceruška, takže budoucí manžel je vzduch. Nechci to uvádět konkrétně, byla by to seminárka, ale nakonec nám dělá i to, co u tebe jsem tady nikde nepřečet. Cholerické, dlouhodobé, hysterické záchvaty!!!!! Vážení čtenáři (a čtenářky) určitě jste se někdy setkali s cholerikem. Ten jeho hysterák je jako Vladko z Vyvolených, jenže ten aspoň těm, lidem nedělá zákeřnosti, nepřekrucuje pravdu, nevotírá se jim o rodinu, neponižuje je atd atd Ten cholerik neustále, neustále a neustále řve a řve a řve, to je doba a myslím, že kadžého z vás by vyprovokoval, aby se bránil nebo aby to nevydržel a už mu něco řek, protože ten cholerik ví, kam bodat... Jenže to jste potom ti zlí VY!!!!! Přece bydlíte v jeho domě a on si tam ostatně může řvát jak chce, ale jestli se vám to nelíbí, můžete se sbalit a vypadnout. Nejlepší je prej nechat se cholerika vyzuřit, nemáme mu na to nic říkat, nemáme mu nic oplácet, ale i v případě, že nic neděláme, stejně ta tchyně vybuchuje, vybuchuje, a pak se ještě ozývá, ještě se ozývá a pořád si tam mele pro sebe, přestože s ní nikdo nemluví... Kolikrát i vyhrožování smrtí, to se divim, jak v životě se někdy člověk urazí, když mu řeknete jedno slovo, po tom, co jsem si vyslech už já, to bych musel bejt uraženej nadosmrti...

A co, že pro ni všecko možný dělám... Moje přítelkyně třeba moc neuklízí, něco neulízí vůbec, téměř nikdy nevaří, téměř nikdy nemyje nádobí, nikdy nepere, vzácně věší prádlo, nikdy nežehlí, občas nakupuje a moc se jí nechtějí další činnosti. Tyhle věci dělá moje potenciální tchyně a já a rozhodně svojí tchyni pomáhám víc než její dcera, samozřejmě jakmile děláte, tak jste dobrý, jakmile uvaříte oběd pro všechny, tak jste hvězdy, ale CINK a vše je zapomenuto... Ne, netoužím po nějakém vděku, aby mi děkovala, když jí skočím pro pivo do hospody, ale ať už mi nemaže med kolem pusy, když třeba vyluxuju, uklidím, nakoupím, uvařím, protože CINK a budu zase ten č*rák... To jsem asi zapomněl napsat jaký sprosťárny si musim vyslechnout, to musím pochválit Vladka ve Vyvolených, že nikomu neřekne křivým slovem... Jinak nechápu... Jiné holky mají partnery líné, vožralé, záletné, lakomé a já nic z toho nejsem, ale kdo chce psa bít, hůl si VŽDYCKY najde.....

Drahá autorko tohoto článku, chci vidět, jak bys takovouhle tchyni ustála, to bych si to s tebou nadšeně a radostně vyměnil, kdybychom bydleli mimo ni a omezila by se ,,jen" na nějaké sladké ignorace... Pokud od ní odcházíš s pláčem, že s tebou jen nepromluvila, tak tady by ses asi buď rozvedla nebo by to myslím skončilo tragicky, nedovedu si představit, co horšího než brek bys tady uhrála. Možná bys skončila na psychiatrii, protože ten stres, ten strach, ty nervy, kdy zase někdo zaútočí, kdy zase někdo rejpne, jak jí říct tohle nebo tamto, aby si to špatně nevyložila,kdy se zase ozve za dveřma křivé slovo, nějaké pomlouvání potenciální tchyně s tchánem...

Jinak moje přítelkyně je někdy při mně a někdy proti mně a to si skuste bejt pod křížovou palbou... Odstěhovat se nemůžeme, jednak pro peníze, že je dneska všecko šíleně drahý, ale i když se nějaké to skromné bydlení naskytne, tak moje přítelkyně nechce nechat mámu v domě samotnou.

Sbohem krutý světe, to je život, to je fakt život tohleto!!!! Kdysi jsem si myslel, proč jsou vtipy na tchyně a toužil jsem, až budu jednou taky tchyni mít, že s ní budu vycházet, že budu laskavý, že budu pomáhat atd atd
erika 16:36 28.08.2013
a tak ja to zas nemyslela az takhle :))) spis jako mi to neprijde nijak hrozny, co ja bych za to dala kdyby se se mnou moje tchyne nechtele bavit :)
Bern 13:16 27.08.2013
Erika, jenom pro tebe.
Upekla jsem bábovku a dala do ní jed na krysy. Tu jsem poslala tchýni k narozeninám a za týden nastupuju do výkonu trestu za pokus o vraždu.
Je pro tebe tenhle závěr příběhu dost tragický? :-D

erika 12:57 26.08.2013
a ma bejt ? cekala sem nejakou tragedii a ne tohle nic :)
Left 11:31 25.08.2013
A co když má tchýně proti snaše něco zásadního. Třeba snacha fetuje nebo pije nebo jí vadí, že byla rozvedená.
Třeba bysme se divili co by se z toho vyklubalo. Přece jen tak bez zjevného důvodu není možné, aby se ta tchýně takhle chovala ke své snaše.
Ruža z Moravy 21:04 23.08.2013
Jsem také tchyně. Možná se někdy zdá, že nemám zájem o to, co mladí dělají, ale je to tím, že jim nechci moc zasahovat do života. Hlavně odsuzuji názor kterékoliv matky, že jí ,, sebrali" syna. Normální žena usuzuje jinak: jsem ráda, že synové mají své ženy, rodiny, navíc jsou všechny nejen dobré manželky, matky, hospodyně, ale hlavní je to, že mají úspěchy i v práci a chovají se ke nám slušně. Co si víc přát? Vychovaly dobře i vnoučata. Nedovedu si představit, že bych se s nimi neměla bavit. Vždyť tu budou pro naše syny, až my tu nebudeme.
lenka.vavrinkova 15:10 23.08.2013
zarlivost na syna,proto se chova jako krava a tohle ja mam doma kazdy den,ponizuje me,nadava a odmita jist veskere jidlo co jsem uvarila Ja.......je to peklo.
Petra 16:13 22.08.2013
Buďte ráda, že vás ,,jenom" ignorovala. V naší rodině to byl překvapivě tchán, který mě ale psychicky terorizoval, nadával a ponižoval. Teď se ani nezdravíme a mám víceméně klid :-)
Danulka 15:34 22.08.2013
Sebrala jí synka,to je ono ... znám to ze své vlastní zkušenosti a nic se s tím nedá dělat :-(
1 2