Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Bojím se, že je to špatné znamení. Na svatbu jsem se tolik těšila, byla jsem tak šťastná. Ale dopadlo to zoufale.

VÁŠ PŘÍBĚH: Ostuda na svatbě! Může za to exmanžel

aktualizováno 24.02.2012, 00:00 | 24.02.2012, 00:00 | doma.cz/em

Bojím se, že je to špatné znamení. Na svatbu jsem se tolik těšila, byla jsem tak šťastná. Ale dopadlo to zoufale.

Brali jsme se v loni říjnu, bylo nádherné babí léto. Přesně tak jsem si tu svatbu představovala. Překrásný podzimní den, slunce, barevné listí padající ze stromů, jako by nám padalo štěstí.

 

Byla to moje už druhá svatba, proto jsem ji pojala skromně a nenápadně: jednoduché bílé šaty a hostina jen pro nejbližší příbuzné. Dohromady nás bylo osmnáct.

 

 

Viděla jsem v očích svých milovaných rodičů, jakou mají radost, že jsem konečně našla toho pravého. Mé první manželství připomínalo peklo, nestálo ani za starou bačkoru, a když konečně skončilo, šla jsem do kostela poděkovat bohu. Doslova.

 

Přihodilo se i vám něco úžasného či dramatického? Pak svůj příběh napište na: soutez@doma.cz, uveďte jméno a adresu. Autor zveřejněného příběhu získá parfém Outspoken Intense by Fergie od Avonu. Více na avoncosmetics.cz

 

Parfém Outspoken Intense by Fergie od Avonu

 

První manželství trvalo necelý rok, byla to studentská láska z vysoké, brali jsme se po promoci a tajně, jen my dva a svědci. Bylo to romantické - ale jen viděno tehdejšíma očima. Můj muž se před mými žasnoucími zraky měnil ze dne na den. Až se proměnil v agresivního alkoholiku, trosku, která navzdory své nepopiratelné inteligenci vůbec nenastoupila do práce.

 

Bála jsem se, bylo to peklo

 

Žil z mých peněz, válel se doma a terorizoval mě žárlivostí, agresivitou a nesnášenlivostí. Útočil jen verbálně, ale i tak to bylo nesmírně deprimující. Když jsem podala žádost o rozvod, bezmála jsem se bála o život. Snad to bylo přehnané.

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

VÁŠ PŘÍBĚH: Asi budu nevěrná. Ale bojím se!

VÁŠ PŘÍBĚH: Odešla jsem od manžela. Za kolouškem

VÁŠ PŘÍBĚH: Miluji švagra a stydím se za to

 

Jak říkám, po rozvodu jsem poděkovala pánubohu a hleděla se navždy klidit exmanželovi z cesty. I mí rodiče mě před ním varovali, tvrdili, že by mohl být nebezpečný. A také mě nějakou dobu po ukončení našeho manželství obtěžoval.

 

Chátral den ode dne

 

Výjimkou nebyly zlé noční telefonáty či "náhodná" setkání, při nichž se choval jako šílenec a nešetřil posměšky a vulgarismy. Musím říci, že chátral víc a víc. Žil z peněz rodičů, ale podle jeho vzhledu soudím, že častěji než u nich spal po hospodách a příkopech.

 

 

Za pomoci psychologa jsem se pokoušela zapomenout a vedle toho mě potkalo štěstí v podobě o dva roky staršího kolegy, také středoškolského učitele - tělocviku, němčiny a zeměpisu. Naplánovali jsme si nádhernou svatbu - i když jen malou - na zámku, a následnou hostinu v zámecké restauraci. Nemělo to chybu. A nemám tušení, kdo to řekl mému bývalému, včetně data, místa a času.

 

Šok pro všechny

 

Upozorňuji, že i oba moji rodiče jsou učitelé a babičku mám vysloveně ze staré školy. Ta si tedy věru potrpí na slušné vystupování a vychování. Dále upozorňuji, že jsem si předsevzala mít dobré vztahy s tchyní, mzdovou účetní, a tchánem, který je inženýrem. Teď nevím, zda se mi to kdy podaří. Ta svatba každého šokovala.

 

 

Svatební obřad byl v nejlepším, hrála romantická hudba a hovořila oddávající úřednice, když se najednou ozval hlas, při kterém mi tuhla krev v žilách: "Ty podvodnice. Mně jsi slibovala to samý! A pak ses na mě vykašlala!"

 

Podivný zjev

 

Do obřadní síně pronikl podivný zjev, opilý a několik dní nemytý a nečesaný, a do užaslého ticha (oddávající úřednice se odmlčela, ale stále hrála ta něžná hudba) hulákal: "A takovýho nýmanda si bereš, takovýho od pohledu vola!" Než jsem tomu stačila zabránit, můj nastávající udělal pár spíše skoků než kroků. Došlo k nerovnému souboji, na jehož konci můj nastávající muž mého bývalého muže vyhodil z obřadní síně.

 

 

Pak nás oddali, ale kouzlo zmizelo, nikdo už se na nic nesoustředil a na ženichovi vlál napůl utržený rukáv. Byla jsem na zhroucení, všichni mě utěšovali, ale já jsem po celý zbytek dne jen trnula, kdy se zase objeví. Zmizel definitivně.

 

Noční můry!

 

Jenže svatbu mi definitivně zničil. Všichni moji blízcí byli samozřejmě také zděšeni, i když předstírali opak. Také ženich vypadal starostlivě, bylo jasné, že mu má minulost dělá starosti. Od té doby mám noční můry a čekám, kdy se ten přízrak zase objeví...

 
19 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

DAGMAR 12:45 24.02.2012
To muselo být strašné tak snad vás už nechá na pokoji když ví že jste štastná
blesk 09:48 24.02.2012
To je pěkné, chtěl bych to vidět to muselo být jako ve filmu Slunce seno :-)