Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Na těhotenství a porod naše čtenářka Izabela nikdy nezapomene...

VÁŠ PŘÍBĚH: Pekelné těhotenství! Málem jsem nepřežila!

Smutná těhotná žena
zdroj: Thinkstockphotos Smutná těhotná žena
aktualizováno 04.08.2013, 00:00 | 04.08.2013, 00:00 | doma.cz/em

Na těhotenství a porod naše čtenářka Izabela nikdy nezapomene...

První a poslední dobrá zpráva: jste těhotná. Od začátku jsem věděla, že to bude kluk, a všichni se mi smáli, že jsem si moc jistá. Těhotenství se zdálo být v pohodě. První varování přišlo po kontrole ve třetím měsíci. Záskok - nevrlá doktorka - byla dost nepříjemná při vyšetření. Když jsem jí oznámila, že mě to bolí, odvětila, že porod bude horší. Po odchodu z ordinace se mi udělalo zle, dojela jsem domů a šla si lehnout.

 

POZOR! PIŠTE LETNÍ PŘÍBĚHY LÁSKY, ZÍSKEJTE 500 Kč!

 

Přišly bolesti, divný pocit, zoufalství, když jsem se probudila a krvácela. Přítel zavolal záchranku, přijeli celkem brzy. Paní v sanitce byla milá,snažila se mne uklidnit, že všechno bude v pořádku. V nemocnici to už takové nebylo. Dorazili jsme kolem desáté večer, nejspíš probuzený doktor mě seřval hned na začátku vyšetření, že jsem se neměla sprchovat, protože nic nevidí. A chtěl mě poslat domů, zastala se mě až sestřička, která si všimla, že jsem začala opět krvácet.

 

 

POZOR: nejlepší příběh týdne odměníme - jeho autor či autorka získá 500 korun. Pište na adresu redakce@doma.cz. Nezapomeňte na heslo VÁŠ PŘÍBĚH. Budeme rádi, když přiložíte i svou fotografii, případně fotografii toho, čeho se příběh týká: lásky, rodiny apod. Uveďte prosím také své jméno, adresu a telefonní číslo.


Druhý den mě vyšetřil jiný doktor, který mi objasnil, co se stalo. Neodborné vyšetřní mělo za následek hematom a na 99% i potrat jednoho miminka. Šok - kvůli neohrabané doktorce!!
Po týdnu jsem jela domů s útěchou, že budu mít "alespoň" jedno miminko.

 

PSALI JSME:

VÁŠ PŘÍBĚH: Měl učit výtvarné výchově, ale učil mě sexu! Bylo mi 14!

VÁŠ PŘÍBĚH: Ukradla jsem muže kamarádce, i když to není fér!

VÁŠ PŘÍBĚH: Neuvěřitelné! Opustil mě - hned dvakrát!!
 

Týdny plynuly, únava se stupňovala, byla jsem stále víc oteklá, prsty na nohou byly tak opuchlé, že jsem nosila přítelovy boty, myslela jsem, že prasknu. Tolik vody, 25 kg navrch,a gynekolog na to, že jsem neměla mít dítě, když jsem chtěla být modelka.

 

Ke konci devátého měsíce jsem už byla natolik slabá, že se dostavily problémy s dýcháním. Pocit, že se udusím byl tak strašný, že následoval opět odvoz do nemocnice. Po příjezdu bylo kolem tolik doktorů, ale nikdo nic nevěděl. Nakonec se dělalo echo srdce. Jen jsem slyšela primáře, jak říká: "Urgentní převoz, je těhotná, my si ji tu nenecháme, nejsme na to ani vybaveni."

 

 

PSALI JSME:

VÁŠ PŘÍBĚH: Nejlepší kamarádce se stala taková hrůza!


Další převoz. Tentokrát do fakultní nemocnici. Kontrola miminka, ultrazvuk. Pak si jen vybavuji, jak ležím na chodbě, primář se mě ptá, jak mi je .Odpovídám, že nic moc a že mají zachránit malého. Jeho zvláštní výraz vypovídal, že něco je špatně. Mám okno. Probudila jsem se na sále, všichni pobíhají, vidím masku, a než usnu, slyším: urgentní císař.
Probuzeni na JIP. První myšlenka patří miminku, kde je a jestli vůbec je?! Konečně mi ho donesli ukázat. Krásný,černé vlasy, malinký - 45 cm, 2,40 kg.

 

Tento příběh o věcech pro ženu nejdůležitějších vyhrává 500 Kč a stává se příběhem týdne. Blahopřejeme!


Kluk Matěj. Matěj? Nechápala jsem a doteď nikdo nechápe, proč Matěj. To jméno u nás nikdy nezaznělo. Po domácím pátrání jsme zjistili, že význam toho jména je dítě Boží. Asi zásah vyšší moci, někdo nad námi držel ochrannou ruku. Primář říkal, že že jsme přežili zázrakem,srdíčka vypovídala službu.

 

 

Po porodu jsem malého viděla až po deseti dnech, které jsem sama trávila na kardiologickém oddělení. Diagnóza zněla: edém plic a těhotenská kardiomyopatie.Další dítě se nedoporučuje. Dnes je Matymu 10 let a pojí nás silné pouto, za které vděčím FN v Porubě. Díky vám!

 
11 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

julča 15:49 18.12.2016
Tak napřed jsi čekala jen kluka a pak jsi byla ráda,že přežije aspoň jedno miminko?Krásně vymyšlený příběh.Tak se mi zdá,že budeš jedna z těch ufiflených chudinek,co umírají i při injekci,co?Ten doktor měl pravdu,neměla jsi teda to dítě mít.S tím,že přibereš jsi mohla počítat.Některé holt rády dělají z komára velblouda,že jsi neumřela,když jsi byla s tím svým v posteli.Taky nevěřím tomu,jak se k tobě chovala ta lékařka.To pěkně kecáš...
iva 22:48 05.05.2014
A kde jsi byla v nemocnici než tě převezly do poruby?
izabela 16:15 07.08.2013
Doktor tvrdil že to je nějaký stín,nebo něco podobného že dvě nejspíš nebudou.Časem se ukáže..
Boba 11:38 06.08.2013
Taky jsem neměla zrovna nejkrásnější porod s vlídnými lidmi kolem sebe, ale proti tobě je to slabý odvárek!
Moc ti přeju, že máš Matěje a že to nakonec dá se říct, všechno dobře dopadlo. :-)
Ale prosím vysvětli jak to bylo s těmi dvojčaty! To doktoři přehlédli i fakt, že jsou tam miminka dvě? :-(
MS 14:02 05.08.2013
Akorát tomu moc nerozumím...kde je zmínka že čekala dvojčata, že píše: "Po týdnu jsem jela domů s útěchou, že budu mít "alespoň" jedno miminko" na začátku je zmínka pouze o tom, že to bude kluk, ale o druhém dítěti nic....
emilka 12:40 05.08.2013
nekdo dela z komara velblouda