Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Být požádána o ruku - o tom sní snad každá žena už odmalička. Stejně jako naše čtenářka Kamila.

VÁŠ PŘÍBĚH: Požádal mě o ruku. Ale příšerně!

aktualizováno 12.02.2012, 00:00 | 12.02.2012, 00:00 | doma.cz/em

Být požádána o ruku - o tom sní snad každá žena už odmalička. Stejně jako naše čtenářka Kamila.

Je mi dvacet šest let, Honza je o rok starší. Chodíme spolu tři roky, a tak se už nabízejí úvahy o společné budoucnosti. S mojí maminkou se o tom bavíme již zcela otevřeně, jako by bylo jasné, že si Honzu vezmu a budu s ním žít. Oba máme dobrou práci a Honza má byt.

 

Nedostatek romantiky

 

Kde je tedy ten problém? Kde je zakopaný pes? V tom, že mi není jasné, zda se k sobě opravdu hodíme. Honza je pracovitý, chová se ke mně hezky a má mě určitě rád, ale jeho přístup k životu je velmi realistický a romantický ani za mák.

 

Přihodilo se i vám něco úžasného či dramatického? Pak svůj příběh napište na: soutez@doma.cz, uveďte jméno a adresu. Autor zveřejněného příběhu získá parfém Outspoken Intense by Fergie od Avonu. Více na avoncosmetics.cz

 

Parfém Outspoken Intense by Fergie od Avonu

 

Možná namítnete, že nad tím lze mávnout rukou, že jsou důležitější věci. Snad ano. Kdyby mi bylo šedesát, jistě budu souhlasit. V mém věku mi to ale vadí. Babička mi vyprávěla, že když ji děda žádal o ruku, přinesl koš bílých růží a nádherný zásnubní prstýnek s diamantem.

 

 

Prosím, byla to jiná doba, ale moje nejlepší kamarádka mi líčila podobnou historku. I ona dostala růže a zásnubní prsten z bílého zlata, a druhý den měli zásnubní hostinu v luxusní vinárně.

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

10 vět, které chlap bohužel NIKDY neřekne

Nejodpornější jídla vašeho života

VÁŠ PŘÍBĚH: Manžel je hezoun. Je to prokletí!

 

Věděla jsem, že je Honza trochu jiný a všechno romantické mu připadá směšné, ale očekávala jsem, že na žádosti o ruku si dá přece jenom záležet. A jak tak čas letěl, začala jsem si to i představovat. Viděla jsem ho vnitřním zrakem v obleku (má jen maturitní, obstarožní, ale jakž takž se do něho vejde), jak přede mnou pokleká v nóbl podniku. Nádherná chvilka, ostatní hosté vstávají a tleskají... Znám to z filmů. Bohužel jen z nich.

 

Jako maškary

 

V  říjnu minulého roku jsme pomáhali známým, kteří se nedávno vzali, s vymalováním kuchyně. Pomáháme si s takovými věcmi vzájemně, navíc oni čekali rodinu, takže to spěchalo. My dvě ženy jsme vařily na vařiči guláš a uklízely, chlapi štukovali a malovali. Měli jsme tepláky a staré svetry, vše s obrovskými skvrnami od barvy, vlasy jsme si schovali pod čepice. Vypadali jsme jako partička z legračního maškarního plesu.

 

 

No a když majitelé bytu na chvilku odešli přikoupit ještě nějaké pivo a další občerstvení, odehrálo se toto: můj nastávající, oblečen ve strašidelné modré tepláky a kostkovanou košili po dědovi, s papírovou čepicí na hlavě, slezl ze štaflí, plácl mě po zadku ( ten byl také v teplákách) a pravil: "Tak co kdybysme do toho praštili taky, pipino, co? Že mi nedáš košem?" Vzápětí si dlouze lokl piva z lahve, což zřejmě suplovalo slavnostní přípitek.

 

S pláčem jsem utekla

 

Ano, takhle to proběhlo. Tímto způsobem jsem byla požádána o ruku. Rozbrečela jsem se a vyběhla z bytu. Cestou jsem potkala udivenou dvojici známých, kteří se vraceli z nákupu a ptali se, co se stalo, ale nereagovala jsem. Doma jsem se zamkla v pokojíčku a zavolala na mámu, že nikoho nechci vidět, Honzu už vůbec ne.

 

 

Čekal na mě v hned pak v pondělí před budovou, kde pracuji, a bylo vidět, že vůbec nechápe, čím se provinil. Poctivě jsem se snažila mu to vysvětlit, ale bylo patrné, že to opravdu nechápe, i když se o to snad až dojemně snaží.  Jsme jak ty dvě rovnoběžky, které se neprotnou - až v nekonečnu. Chodíme spolu dál, ale nevím, zda mě ještě někdy vůbec požádá o ruku. A pokud ano, umírám hrůzou při pomyšlení, jak to bude probíhat...

 
30 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Kika 22:13 09.10.2018
Ahoj. Sice z roku 2012, ale co. Je mi 17 a mbě to připadalo takové romantické..:-D Nečekaný a originální. Za tady ten nápad bych mu skočila kolem krku. Ale měl by vynechat to poplácání po zadku, neměl by mi říkat pipko a měl by si kleknout. Ale hlavně by měl mít u sebe prsten, i kdyby byl od barvy. Ale třeba takové požádání o ruku v nějaké luxusní restauraci mi připadá takové neoriginální, hlavně je to skoro ve všech filmech a dělá to každý. Já jsem prostě originální.:-D
Radka 09:17 30.11.2015
Já teda musím říct, že moje žádost o ruku byla pro mnohé možná klišé, ale pro mě to byla ta největší romantika na světě!!! Přítel mě vzal na wellness pobyt, to by nebylo nic zvláštního už jsme spolu párkrát takto někde byli se zrelaxovat, prptože přece jen má náročnou práci, tedy časově a občas mě tak trochu zanedbává...Každopádně ve chvíli kdy jsme přišli do salonku na večeři kde nikdo nebyl, krom číšníka, který se přihlouple tlemil, mi to tak nějak docvalko a když jsem se otočila, roman tam klečel a v ruce měl krabičku s tím nejkrásnějším prstenem jaký jsem kdy viděla!!!Pak když jsme šli vybírat snubáky jsem zjistila že i zásnubní prstýnek je z klenotnictví Rýdl, kde jsme snubáky vybrali!!!
Vendy 10:14 12.03.2014
Já už jsem tak vycvičená od mého přitele neromantika, že i tento způsob žádosti o ruku bych považovala za vrchol romantiky. Už jen to, že by ho to napadlo, bych považovala za vrcholně romantické gesto. Známe se 10let, ale jakýkoliv náznak romantiky se mu protiví. Jistě to má v genech, ale velký podíl na tom má jeho neromantická máma, která ho jaksi nenaučila, co ženský chtějí lyšet.. Teď už je pozdě, aby se to učil.
Martina 14:01 23.09.2013
No nevím teda, ale podle mě, by i můj přítel by byl schopnej požádat mě o roku tímto způsobem, nebo teda dost podobným. Ale když toho člověka znáte jaký je a mimochodem za tři roky by ho ta slečna už asi znát měla, tak mohla vědět co od něj čekat. Tak jako ano uznávám, že tohle bylo trochu víc přehnané. Sice jsem romantička ale žádost o ruku si nijak nepředstavuju, za 1. abych nebyla zklamaná jak tahle slečna a za 2. nechám to na něm, co vymyslí. Miluju ho za to jak je vtipnej a tak trochu podivín, tak taková celkem otřepaná žádost někde v restauraci jak je v romantických filmech by mě sice u něj dost překvapila, ale věděla bych, že to není z jeho hlavy..
bibi 12:46 27.02.2012
A neděláme si to tak trochu samy těmi svými vyumělkovanými představami? Žádný chlap nám do našeho snění nevidí a pokud mu aspoň trochu nenaznačíme, nikdy od něj nemůžeme čekat to, co jsme si tajně představovaly...prozření ze sna do reality je pak zbytečným trápením, chce to mluvit, mluvit a pokud toužíte po romantických chvílích, vytvořte je sama, třeba se Vašemu partnerovi zalíbí a bude v tom pokračovat :-)
Eva 10:43 22.02.2012
No tak jsi měla odpovědět "Když mě hezky o ruku požádáš, tak ti košem nedám" a bylo to vyřízený... možná sondoval jestli dostane košem nebo ne...
Anet 20:22 21.02.2012
Aspon tě požádal.. Sice fakt blbě ale poádal.. Já mám s přítelem 7 měsícní dítě a enom furt o tom mluví.. Taky jsem si přála že mě požádá po porodu nebo při něm ale hold ho to absolutně netrklo.. Chlapi su blbci=D
Zdenda 22:23 20.02.2012
pěkný buran
majda 22:08 17.02.2012
no tak to je teda mazec..
divim se že ste se ztoho otrkala,takovéhle požádání o ruku by bylo poslední co by mi řekl...
mulisák 21:55 16.02.2012
bože ty si ale pipina....
1 2 3