Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Z toho mrazí: Marie se nám svěřila s nevysvětlitelným příběhem...

VÁŠ PŘÍBĚH: Setkání s tajemnem! Plačící kočka hlásí smrt!

Žena s kočkou
zdroj: Thinkstockphotos Žena s kočkou
aktualizováno 21.07.2013, 00:00 | 21.07.2013, 00:00 | doma.cz/em

Z toho mrazí: Marie se nám svěřila s nevysvětlitelným příběhem...

Před dvanácti lety jsem na ulici sebrala čtrnáctidenní koťátko. Podařilo se nám ho s pomocí veterináře zachovat při životě a vyrostla z něj krásná, černá, ale velmi svérázná kočka. Náš dědeček, v té době už velmi nemocný, si ji vždy brával na klín a zahříval ji, ona spokojeně předla, a snad proto k sobě hodně přilnuli. Poslední večer měl dědeček velké bolesti, čekali jsme na sanitku, kočka seděla dědečkovi u nohou a hlasitě předla.
V tak vypjatých situacích člověk zostřeně vnímá detaily, kterých by si jindy vůbec nevšímal.

 

POZOR! PIŠTE LETNÍ PŘÍBĚHY LÁSKY, ZÍSKEJTE 500 Kč!


Připadalo mi to, jako by mu kočka dodávala odvahu aspoň tímhle způsobem, nikdy jsem ji neslyšela příst tak hlasitě. Pak nastaly tři pekelné dny nejistoty, kdy jsem se vracela z nemocnice bez optimismu, v těžké depresi, lékaři mi řekli, že už to nebude dlouho trvat...

 

Černá kočka
(Foto: isifa.com)

 

POZOR: nejlepší příběh týdne odměníme - jeho autor či autorka získá 500 korun. Pište na adresu redakce@doma.cz. Nezapomeňte na heslo VÁŠ PŘÍBĚH. Budeme rádi, když přiložíte i svou fotografii, případně fotografii toho, čeho se příběh týká: lásky, rodiny apod. Uveďte prosím také své jméno, adresu a telefonní číslo.


Vždycky když jsem otevřela dveře našeho bytu, naskytl se mi stejný obrázek. Kočka stočená do klubíčka ležela v důlku na posteli, kde dědeček naposledy seděl. Jinak se chovala normálně, přijímala potravu, hrála si, ale spát chodila jen do toho důlku, přestože po bytě měla dost jiných pelíšků. Po třech dnech zazvonil telefon a lékař mi sdělil zlou zprávu, že dědeček zemřel.

 

PSALI JSME:

 

VÁŠ PŘÍBĚH: Hrůza! Přítel kradl a fetoval, strhl k tomu i mě!

VÁŠ PŘÍBĚH: Třídní učitel mě svedl a zradil!

VÁŠ PŘÍBĚH: Šest let jsme stavěli dům - a on si tam pak nastěhoval milenku

 

Žena s kočkou
(Foto: isifa.com)

 

Dědeček byl kreslíř a na svoje nádobíčko, štětce, perka, barvy, byl velmi háklivý, nikdo mu na na ně nesměl sáhnout. Dlouho jsem se odhodlávala k vyklízení šuplíků jeho pracovního stolu. Vzala jsem krabici a chystala se otevřít první šuplík. Kočka, která do té doby pokojně ležela v důlku, se vymrštila, skočila na stůl a vždycky, když jsem přiblížila ruku k šuplíku, zasyčela a sekla po mně packou s vytaženými drápy. Nepřikládala jsem tomu žádný význam a i přes její odpor jsem šuplíky vyklidila.

 

500 Kč za příběh týdne získává naše čtenářka Veronika. Blahopřejeme. Jedná se o smutnou historii o alkoholikovi a násilníkovi:

VÁŠ PŘÍBĚH: PEKLO S PARTNEREM aneb Když chlap pije a bije ženu


Druhý den jsem si ke skříni postavila velký pytel a začala do něj skládat šaty a jiné oblečení po dědečkovi. Kočka seděla vedle pytle a pozorovala každý můj pohyb. Nevěnovala jsem jí pozornost, přemohl mě pláč, a že jsme tam byly jen my dvě, tak jsem si postěžovala nahlas, jak je mi z toho všeho smutno.

 

 

Ona pořád seděla v typickém kočičím sedu - a pak jsme se střetly pohledem. Z obou očí jí stékaly slzy! Jen jednou za celých dvanáct let jsem viděla v jejích očích slzy. Nevěřím báchorkám o zvířecí empatii, snažím se to vždycky rozumově zdůvodnit, ale věřte nebo nevěřte, tohle si rozumem zdůvodnit neumím...
 

 
20 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Adina 22:03 30.04.2019
Když jsem si domů přinesla 2 měsíční koťátko, které si předtím hrálo s maminkou a sourozenci koťaty, tak první den žalostně mňoukalo, když jsem jej vzala do rukou, viděla jsem, jak mu z očí vyteklo několik slziček.
Do té doby, bych nikdy nevěřila, že kočka může plakat a u toho ronit slzy
Ana_x 00:45 31.03.2017
Smutný příběh :-(
marie 21:29 04.09.2013
věřte nevěřte,ale ta paní mluví pravdu,já jsem tohle zažila taky,když mi zemřel manžel,přesně jak ona popsala
Boba 13:26 24.07.2013
Anca shrnu ti to do jedný věty, když to nechápeš! Kočka u který za dvanáct let nikdo neviděl v očích slzy, najednou brečela se svojí paničkou.
Už tomu rozumíš?
Takže tě to rozhodně nemělo dojmout, ale vyvolat pocit souznění kočky s paničkou.
Mně se to taky moc nezdá, ale jako pohádka hezký, ne!
anca 10:50 24.07.2013
doufam ze me to nemelo dojmout :)