Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jarka vzpomíná na děsivý příběh z mládí.

VÁŠ PŘÍBĚH: Zavinila sis to sama - řekli znásilněné dívce!

Vyděšená žena
zdroj: Thinkstockphotos Vyděšená žena
aktualizováno 20.10.2013, 00:00 | 20.10.2013, 00:00 | doma.cz/em

Jarka vzpomíná na děsivý příběh z mládí.

Mnoho trestných činů zůstává nepotrestáno, a to z jednoho prostého důvodu, protože je nikdo nenahlásí. Nikdo se o nich nedozví, a tak by to být nemělo. Vím o tom své. Hlavní aktérkou jednoho takového zločinu se stala moje kamarádka Alena, s níž jsem bydlela na internátu v Praze.
 

Aleně bylo, stejně jako mně, šestnáct roků, a za rodiči do východních Čech jezdila pravidelně vlakem každý víkend, v pátek po škole jezdila domů a v neděli večer zpátky. Cestovala pravidelně osobním vlakem a na internátu bývala kolem jedenadvacáté hodiny večer. Internát se zamykal o hodinu později, a proto museli být všichni do této hodiny uvnitř.

 

PSALI JSME:

VÁŠ PŘÍBĚH: Plížila jsem se za nevěrníkem do lesa! A pak... hrůza!

VÁŠ PŘÍBĚH: Našla jsem prince na bílém koni. Na internetu. Zkuste to též!

VÁŠ PŘÍBĚH: Tchyně mě přistihla s milencem a vyhodila z domu! 

 

 

Pokud se stalo, že někdo přijel z vážných důvodů později, zazvonil na vychovatelku, a ta mu dojela výtahem z čtvrtého patra odemknout. Den, kdy se Aleně přihodila ta hrozná věc, měl vlak zpoždění a ona dorazila před internát až dlouho po desáté hodině. Zvonek na dveřích však mačkala marně, nikdo neotevíral. Venku vládla už tma, Alena se posadila před budovou na svoji cestovní tašku a trpělivě čekala. Vtom šel okolo mladík, asi tak kolem osmnácti, devatenácti let.

 

Byl pohledný, vysoký, štíhlý, tmavovlasý, upravený a moderně oblečený. Vypadal velice slušně. Když spatřil Alenu, překvapeně se zastavil, vytáhl z krabičky v kapse u košile cigaretu a zapálil si. „Co dělá taková hezká holka sama na ulici? Jsi tu na hanbě?“ Dokonce se představil křestním jménem, ale to už si Alena nepamatuje a kdoví, zda bylo skutečně jeho. Dala se zajíkavě do vysvětlování a on se posadil vedle ní na bobek.

 

POZOR! PIŠTE LETNÍ PŘÍBĚHY LÁSKY, ZÍSKEJTE 500 Kč!

 

 

Působil velmi mile, příjemně, a Alena, která ještě neměla žádného kluka, si začala dělat bláhové naděje. Když ji pozval na procházku, neodmítla a naivně s ním odešla do noci. Nesl jí cestovní tašku, kouřil a vyprávěl nějaké srandičky, když ale vešli do petřínských sadů, odhodil tašku a začal se na ni sápat. Bránila se, ale marně. Znásilnil ji, a než se ztratil, ještě jí pohrozil. „Jo a rozmysli si, než to někde nahlásíš. Všichni by se ti vysmáli. Vždyť jsi šla se mnou dobrovolně, řekla sis o to.“

 

POZOR: nejlepší příběh týdne odměníme - jeho autor či autorka získá 500 korun. Pište na adresu redakce@doma.cz. Nezapomeňte na heslo VÁŠ PŘÍBĚH. Budeme rádi, když přiložíte i svou fotografii, případně fotografii toho, čeho se příběh týká: lásky, rodiny apod. Uveďte prosím také své jméno, adresu a telefonní číslo.

 

Zoufalá Alena se jen pomalu vzpamatovávala, celá zmatená posbírala svoje věci a vracela se na internát. Cestu znala, protože na Petřín se s námi chodila před zkouškami učit. Tentokrát měla štěstí, vychovatelka otevřela na třetí zvonění, a když Alenu spatřila, vykulila vyděšeně hnědé oči. „Proboha, co jsi to vyváděla, holka?“ Pohledem sjela rozcuchané světlé vlasy, krvavý šrám v obličeji i roztrhané silonky. Alena se rozplakala a jala se vyprávět, co se jí přihodilo. „Co mám dělat?“ zeptala se nakonec.

 

 

Vychovatelka zrudla. „No, každopádně hlásit bys to neměla, protože sis to vlastně zavinila sama. Měla jsi počkat, než přijdu otevřít, a ne chodit v noci s cizím klukem na rande! Radši na to zapomeň, jinak budeš mít samé problémy!“ Alena tedy poslechla, věřila, že si to zavinila sama, a nenahlásila nic. Dnes je už dávno dospělá, maminkou dvou dětí a ví, že udělala chybu. Často ji napadne, zda v tom ten mladík nepokračuje, když mu to tehdy tak lehce prošlo…

 
15 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

zdenka Řeháková 11:22 23.12.2017
No jistě, že to neměla hlásit, paní vychovatelka by měla problém.ztnz62
Rea 15:57 09.05.2017
T, ty jsi takový blbec.
NENESLA za to vinu. Neměla s neznámým chodit do noci, ale to ho v žádné, v absolutně žádném, případěš neopravňuje udělat jí cokoli. Srovnejte si to trochu v hlavě, ON je ten, co se zachoval špatně.
Jarmila to řekla správně, důležité je to, že to nenahlásila, protože ji nenechali.
T 13:06 06.11.2013
Věta "Měla jsi počkat, než přijdu otevřít, a ne chodit v noci s cizím klukem na rande!" je na 100% pravdivá. Svým dcerám toto připomínám pokaždé, když se někde courají. Je smutné, že si ženy neuvědomují co v mužích probouzí když je třeba i nevědomky provokují svým vzezřením, flirtováním apod. Ne každý muž se pak ovládne. Zvlášť za zde popsané konstelace: mladá žába, hluboká noc, uplakaná, nejspíš v sukni (proto byly vidět potrhané silonky) a když s ním šla do noci.
Je to tvrdé, ale ta holčina si ten malér způsobila. Chtělo to víc přemýšlet. Dlužno ale dodat, že jakkoliv za to nese část viny, toho mladíka to v žádném případě neomlouvá a měl být potrestán. Jsou věci, které se v naší společnosti prostě nedělají.
pepa z depa 09:53 31.10.2013
Nesměla hlásit, prasklo by na "výchoušku", že byla "za bukem" a proto neotvírala...
jarmila 18:08 21.10.2013
lidi, proč řešíte takový detaily...důležitý je, že to nenahlásila, protože ji nenechali. dnes toho lituje...
ivana 18:06 21.10.2013
ta holka si prostě myslela, že poznala kluka, s kterým bude chodit. co je na tom proboha divnýho?
hanka 18:01 21.10.2013
zkoušky se dělají všude, nejen na vysoké škole...
Radin 08:49 21.10.2013
klasika 16 let už po pubertě rozumná chytrá ale když on "Byl pohledný, vysoký, štíhlý, tmavovlasý, upravený a moderně oblečený." no potom ... alespoň těmhle tématům by jśte se vy šašci mohli vyhejbajt. Ste na blití.
Bára 21:07 20.10.2013
Zkoušky se dělají i na učňáku i na střední škole. A to bydlí na intru. Asi vysokoškolák nebudete, když jste tak omezenej, nebo omezená.
20:45 20.10.2013
Hmm..internát a zkoušky?? Máte to nějaké rozházené...zkoušky se dělají na VŠ a bydlí se u toho na koleji...tak si to v té redakci trochu přerovnejte...:-D