Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Bydlení v panelových domech je často bráno jako bydlení „z nouze“. Po právu?

10 důvodů, proč bydlet v paneláku

aktualizováno 24.08.2010, 00:16 | 24.08.2010, 00:00 | doma.cz

Bydlení v panelových domech je často bráno jako bydlení „z nouze“. Po právu?

Negativa bydlení v panelových domech jsou veřejně známá. My see ale pokusíme podívat na pozitiva. Pokud přemýšlíte nad koupí bytu, zkuste se na bydlení v panelových domech podívat z jiného úhlu.

Anketa
Kde je nejlepší bydlení?
23 hlasů
V cihlovém domě
68 hlasů
V panelovém domě
225 hlasů
V rodinném domě
Hlasovalo 316 lidí
 


1. Nejčastějším argumentem ke koupi bytu v paneláku je jeho nízká pořizovací cena. Ve srovnání s často předraženými novostavbami je můžete koupit o stovky tisíc levněji.

2. Díky společnému vytápění celého domu ušetříte za topení. V porovnání s bydlením v domku (pokud se nejedná o pasivní nebo nízkoenergetický dům) ušetříte na topení až několikanásobně. Je Ideální, když máte sousedy ze všech stran. I v zimě se běžně stává, že topení nemusí hřát vůbec a v bytě je požadovaná teplota, píše server zijemenaplno.cz.

ČTĚTE TAKÉ:
Kameny z dovolené budou zdobit byt celý rok
Nábytek z teaku magicky promění celý byt

3. Pokud máte moc práce, nebo už vám zdravotní stav nedovoluje v rozlehlém domě plnohodnotně gruntovat, v malém panelákovém bytě budete nadšeni. Sobotní úklid stihnete za jedno dopoledne a ještě u toho uvaříte a při troše dobré vůle i vyžehlíte. Nevytíráte zbytečné chodby, průjezdy nebo verandy.

4. Užitné prostory v přízemí nebo v suterénech paneláku najdete vždy. Nejčastěji to jsou kočárkárny, sušárny a další. U nových bytových domů tyto prostory často chybí.

5. Byty v panelových domech jsou oblíbené také proto, že se dají poměrně snadno rekonstruovat. Díky jednoduchosti a malým prostorám je rekonstrukce umakartového jádra velmi dostupná a navíc vynaložené náklady nemovitost zhodnotí.

6. V paneláku se také nestane, že je nutné šetřit na opravu střechy, nebo zakládat stavební spoření kvůli novým okapům. Toto vše je hrazeno ze společného fondu vlastníků, který zpravidla v různých podobách v domech tohoto typu existuje. Rekonstrukce se tedy hradí ze společných úspor případně úvěru.

7. V zimním období odpadá každodenní starost s odhazováním sněhu. Na jeho odmetání se podílejí všichni nájemníci, každý týden má službu někdo jiný. Nebo správce domu, kterého si platíme malou částkou navíc k nájmu.

8. Dalším plusem je centrální topení. Některé domky mají plynové nebo elektrické topení, i to je jistá zátěž, třeba regulování teploty nebo pravidelná údržba. V paneláku jen točíte kolečkem na radiátoru.

9. Protože se na sídlištích koncentruje hodně obyvatel, bývají tyto oblasti velmi dobře občansky vybavené. Jsou tu obchody s potravinami, hospody, cukrárny, ale třeba také kino nebo klubovna pro děti. Nechybí samozřejmě škola, školka ani lékař. Kamkoli je to kousek.

10. Pro úzkostlivé a bázlivé typy je jistě plus, že v přeplněných panelových sídlištích nikdy nebudou sami. Bydlení v bytech znamená stálou přítomnost dalších spoluobyvatel. A kdyby vás přece jen přepadla samota, máte to k sousedce maximálně pět kroků!

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

brouk pitlík 18:36 02.10.2010
Jak kdybych to nepsal vši panelákové bydlí zadarmo a ještě si stěžují.
David 22:00 13.09.2010
Brouk pytlik je de...,jak na tohle přišel,staci si spocitat kolik stat vybere za jeden mesic za jeden barak na holým nájmu
Elle 08:51 31.08.2010
Ty jsi ale trouba, brouku pytlíku...
brouk pitlík 20:16 24.08.2010
Je to hrozné bezpráví ti co mají rodinné domky platit ještě na ty co bydlí v paneláku.Proč nemůže být v panelácích normální nájem asi 40TIS.MĚSÍČNĚ.PROČ JIM MUSÍ VŠE PLATIT TI CO MAJÍ RODINNÉ DOMKY?JE to hnus pořád si svině stěžují že platí vysoký nájem který v reálných podmínkách zdaleka nedosáhne ani na 1.tisícinu skutečných nákladů.PROČ SI stěžují že platí vysoký nájem a každý má auto za 1mil.kč,a každý rok dovolenou za 500tis.CHUDÁCI MAJITELÉ DOMŮ,RADŠI ZBOURAT NEŽ PRONAJÍMAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...