Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Adventní kalendář plný malých dárečků nesmí chybět před žádnými Vánocemi. Ta radost, když vaše děti najdou správné číslo a vezmou si zaslouženou odměnu za to dloooouhé čekání na Ježíška, se nedá ničím nahradit. A když mu ještě dodáte příběhy, stan...

Adventní kalendář? Letos ho vyrobte nebo vsaďte na netradiční kousky

Adventní kalendář - 6
zdroj: oficiální zdroj Adventní kalendář - 6
aktualizováno 29.11.2016, 16:59 | 29.11.2016, 16:59 | doma.cz

Adventní kalendář plný malých dárečků nesmí chybět před žádnými Vánocemi. Ta radost, když vaše děti najdou správné číslo a vezmou si zaslouženou odměnu za to dloooouhé čekání na Ježíška, se nedá ničím nahradit. A když mu ještě dodáte příběhy, stane se něčím, na co se děti budou těšit stejně jako na Štědrý den.

„Podstatou adventu je být s blízkými lidmi, abychom se na chvíli v tom uhoněném světě zastavili a zklidnili se. I s dětmi si ostatně to dlouhé čekání na Ježíška můžete hezky užít. Malé děti nemají pojem o čase, nevědí, jak dlouho trvá měsíc, a adventní kalendář jim to ukáže – každý den otevřou jedno okýnko, vysunou jeden šuplíček, nebo rozbalí jeden sáček s dárečkem – a čas je pro ně hned uchopitelnější. Vidí, kolik času do Štědrého dne jim zbývá, a o to víc se těší,“ říká designérka Martina Linková.

 

Doporučujeme rodičům vyrobit si adventní kalendář společně s dětmi, protože je to jednoduchý a zaručený způsob, jak je vytáhnou od televizí a počítačů… „Nazdobit čtyřiadvacet krabiček, to už je projekt, a rozhodně se při tom spolu dobře pobavíte. Pěkné společné chvíle navíc můžete strávit i při otevírání šuplíčků, do nichž nemusíte dávat jen sladkosti, ale jakékoliv drobnosti – třeba malinké panenky proti strachům, kouzelný oříšek, školní gumu, sponku do vlasů, čajovou svíčku či zábavné úkoly. Já svým dětem ráda dávám ozdobičky na stromeček. Každá má nějaký příběh a děti jim rády naslouchají. Je to krásný adventní rituál,“ dodává Martina Linková z portálu Aladine.cz, kde najdete i další tipy na zábavné tvoření.

 

Na výrobu kalendáře budete potřebovat:

 

Adventní kalendář - 1
(Foto: oficiální zdroj)

 

- Papírový box se šuplíky, bílý adventní kalendář z kartonu k vlastnímu dozdobení (koupíte např. na aladine.cz za 350 Kč).
- Sada StampoScrap, Adventní kalendář, v níž najdete 34 razítek a inkoustový černý polštářek na papír. Motivy razítek jsou číslice 1 až 24 a k tomu deset vánočních ornamentů, které ladí s grafikou číslic. (koupíte na aladine.cz za 290 Kč)
- Zelený a červený pigmentový razítkovací polštářek
- Barevné papíry
- Lepidlo, 3D lepicí čtverečky
- Nůžky, kruhová raznice
- Embosovací médium a prášek
- Embosovací pistole
- Kamínky na dozdobení

 

Postup:

 

1. Z barevného papíru si připravíme 24 obdélníků o velikosti 4,8 x 7 cm. Ze sady razítek „adventní kalendář“ si vybereme hvězdičky.

 

Adventní kalendář - 2
(Foto: oficiální zdroj)

 

Adventní kalendář - 8
(Foto: oficiální zdroj)


2. Pomocí embosovacího média potiskneme jednu celou plochu všech obdélníků, zasypeme bílým embosovacím práškem (dodá lesklost a trochu plastického vzhledu) a horkovzdušnou pistolí zatavíme prášek. Pozor na prsty, pistole je opravdu horká, cca 350 °C.


3. Jakmile máme všechny obdélníky takto připravené, nůžkami či kruhovou raznicí vyrazíme půlkruh v polovině delší strany obdélníku, co nejvíce podobný tomu na šuplíku adventního kalendáře. U raznice o průměru 2 cm je to polovina kolečka. Nejlepší je vzít obdélník 4,8 x 7 cm a vyrazit do něj půlkruh. Pak přiložíte k šuplíkům na kalendáři, pokud odpovídá rozměrům, máte jej jako šablonu pro 24 ks obdélníků.

 

4. Jakmile máme vyraženy otvory, jdeme na lepení.


5. Na bílou čtvrtku si natiskneme celý číselný adventní kalendář a vystřihneme nebo vyrazíme raznicí. Bílá kolečka s čísly, podlepíme 3D lepicími čtverečky a nalepíme na barevná kolečka, která jsou o 0,5 cm větší. Pro barevné podložení čísel jsou lepší papíry lesklé, aby pěkně přitahovaly oči.

 

Adventní kalendář - 3
(Foto: oficiální zdroj)

 

Adventní kalendář - 4
(Foto: oficiální zdroj)

 


6. Všechna kolečka postupně nalepíme na kalendář.

 

Adventní kalendář - 5
(Foto: oficiální zdroj)


7. Máme hotovo a teď už jen šuplíky naplnit.

 

Adventní kalendář - 6
(Foto: oficiální zdroj)


ČTĚTE TAKÉ:

Ozdobte si dveře: 20 nádherných zimních věnců pro inspiraci
12 nejkrásnějších vánočních trhů Evropy, které vám učarují
Vyrobte si s dětmi originální adventní kalendář


Nechce se vám vyrábět? Vsaďte na klasiku i vtipné netradiční kalendáře


* Pokud hledáte způsob, jak partnerovi, sobě, nebo třeba kolegům v práci vrátit vzpomínky na dětství a neskrývavou radost z očekávané mikulášské nadílky, nadělte jim to, co k Mikuláši neodmyslitelně patří. I dospělého může potěšit adventní kalendář, o to více, když je jeho obsahem zlaté pivo. Speciální adventní kalendář Pilsner Urquell (549 Kč, prodává Albert) nabízí na každý prosincový den až do Vánoc třetinku tradičního českého ležáku, který je pro období vánočních svátků tou nejlepší volbou. Udělejte svým blízkým radost už před Vánoci.
 

Adventní kalendáře
(Foto: Archiv firem)

 

* Do punčochy se zaručeně nevejde obří adventní kalendář Mixit (749 Kč, k dostání na mixit.cz) nacpaný 24 snídaněmi nebo svačinami. Je sice ozdobený jemnými cibulákovými motivy a na obrázku vypadá křehce, ve skutečnosti je to pořádný macek. V centimetrech je to přesně 13 000 cm3 (20 cm x 13 cm x 50 cm) plných 24 pořádných snídaní nebo svačin, které budou krátit obdarovanému čekání na Ježíška.


* Čokoládová klasika neomrzí. Dopřejte si kouzlo Vánoc každý den s adventními kalendáři od Milky (200 g, 179,90 Kč), ve kterých najdete 24 čokoládových figurek z pravého alpského mléka s krémovou mléčnou náplní.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře