Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Předvedeme vám, jak se dá zajímavě vyřešit malý byt pro singl studentský život. Garsonka má 36 metrů čtverečních.

Architekt radí, jak zařídit garsonku pro studenta

Vložit video na:

aktualizováno 28.06.2010, 17:04 | 29.06.2010, 00:00 | Nova.cz

Předvedeme vám, jak se dá zajímavě vyřešit malý byt pro singl studentský život. Garsonka má 36 metrů čtverečních.

Centrem nevelkého bytu je polyfunkční prostor, v němž na kuchyň navazuje obývací pokoj oddělený od sousední ložnice posuvnými dveřmi. "S ohledem na životní styl majitele stačilo zařídit nevelkou, avšak plně vybavenou kuchyň a zároveň jídelní stůl stačí jen pro dvě osoby,“ komentuje architekt, který více prostoru raději věnoval relaxační části. Nechybí zde dostatečně velká sedací souprava a ložnici vévodí prostorná pohodlná postel.

Jednoduchost a styl

S ohledem na velikost bytu architekt použil většinu nábytku ve světlém odstínu, který opticky prostor nezmenšuje, interiér oživil tapetou s nápadným dekorem ve zlaté barvě. Ve stejném odstínu je vymalován strop v ložnici. Límec, který je po obvodu stropu uměle dotvořen, schovává rozvody, které z technických důvodů nebylo možné vést jinudy. Většina nábytku je vyrobena na míru, vznikl tedy dostatek úložných prostor.

Trendy koupelna


Na strop v koupelně použil architekt speciální plastový materiál, nad který zavěsil zářivková svítidla. Vzniklo rozptýlené světlo, které místnost opticky zvětšuje. Podobnému dojmu napomáhá také sprchová zástěna z čirého skla. Dlažba s dekorem dřeva vytváří v malé místnosti domácí atmosféru.

Další nápady z pořadu Rady ptáka Loskutáka najdete na stránkách nova.cz.

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Daniela 18:16 31.05.2018
Jojo, souhlasím s Klárou. Ta koupelna vypadá naprosto skvěle! Také si brzy budu nechávat předělávat celou svoji garsonku. Už jsem si na to vybrala http://www.pwinterier.cz/ Tak doufám, že se jim podaří docílit podobného výsledku, protože toto vypadá opravdu dokonale.
Klára 00:21 30.04.2018
Moc hezké! Ta koupelna je opravdu chytře vyřešená. Musím potvrdit, že ta bílá barva a dostatek světla v malém bytě dělá skutečně hodně. Také bydlím v garsonce, ve které jsem se dřív cítila velmi stísněně. Pak jsem si ale nechala celý interiér předělat od http://www.hlaskova-design.cz/ a najednou je tu mnohem víc prostoru! A to vše jen díky chytře vyřešenému osvětlení a bílé barvě.