Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Máme pro vás vyzkoušený návod naší blogerky, paní Heleny, která vám poradí, jak si snadno uháčkovat krásné psaníčko či větší tašku!

Uháčkujte si elegantní kabelku!

háčkovaná kabelka
háčkovaná kabelka
aktualizováno 29.10.2011, 00:00 | 29.10.2011, 00:00 | doma.cz/ina/ Helena Lišková

Máme pro vás vyzkoušený návod naší blogerky, paní Heleny, která vám poradí, jak si snadno uháčkovat krásné psaníčko či větší tašku!

Před rokem jsem z háčkování měla těžkou hlavu. Připadalo mně opravdu složité. Ale stačilo vzít chytrou knihu, vyslechnout pár dobrých rad a nevzdávat se hned při prvním nezdařeném pokusu.

 

Pomaloučku jsem si připisovala první "úspěchy". Nejdříve jen drobnosti jako brož, pásek, pak najednou čepice (to jsem myslela, že je vrchol ). Celou dobu jsem ale pokukovala po dečkách a filetovém háčkování. Pokukováním ničeho nedocílím, tak jsem si koupila časopis plný předloh a vznikla první dečka pod květináč. Nyní jsem se rozhodla uháčkovat tašku. Je to snadné. Stačí udělat 24 čtverečků a ty k sobě sháčkovat.

 

háčkovaná kabelka


Základem celé tašky jsou háčkované čtverečky. Na moji tašku bylo potřeba 24 čtverečků. Vzorů na čtverečky je spousta. Preferuji jednoduché věci, a to teď myslím vzhledově, proto jsem zvolila snad nejjednodušší vzor. Kde jsem přišla k návodu, vám dnes už neřeknu, ale zkusila jsem ho podle jednoho čtverečku nakreslit. :-) Vzor se opakuje stále dokola, takže dělejte tolik řad, kolik se vám zlíbí.

 

háčkovaná kabelka

 

 

Tak háčkujte, počkám :-)

 

Jakmile máme všechny čtverečky, můžeme začít sháčkovávat k sobě (sháčkovávám pomocí krátkých sloupků). Pro lepší přehlednost tu pro vás mám nákres.

 

háčkovaná kabelka

 

 

Oříšek - zvaný podšívka!

 

Pozor, teď příjde to nejhorší (alespoň pro mě). A to podšívka do tašky. Jakmile jsem všechny čtverečky sháčkovala, položila jsem je na látku (podšívku), obkreslila a vystřihla. Hlavně si nechte rezervu cca 2cm, aby se látka mohla zahnout a zašít. Jestli sešijete na stroji nebo v ruce, to je už na vás. Já podšívku přišívala ručně. Taky že jsem měla pořádně rozpíchané polštářky na prstech.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vytvořte si krásné korále

Ozdobte váš byt podzimní přírodou!

 
A teď na řadu přichází konečné sháčkování a dotvarování tašky. Opět mám připravenou jednu malůvku.

 

háčkovaná kabelka

 

Tašku přehněte napůl a strany sháčkujte. Pomoci vám může i označení A, B, C, D. Takže A přiháčkuji k A.

 

A ještě uši. Můžete uháčkovat, můžete koupit v galanterii dřevěné, korálkové a nebo můžete improvizovat jako já a přiháčkovat místo uší silnější řetízek.

 

háčkovaná kabelka

 

Milé tvořilky, jedná se o první návod, takže cokoliv nebude jasné, pište, ptejte se a hlavně pak pošlete fotku vaší tašky, více na helena-liskova.blog.cz. Ať se daří!
 

 

Kód 21.5. 2

 

 
36 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře
 

Všechny blogerky

  •