Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Taky při návratu z dovolené trnete, jestli vám za byt nevyplenili zloději? Poradíme vám, jak získáte větší jistotu.

Byt o dovolené ubrání před zloději pult centrální ochrany

Vložit video na:

aktualizováno 14.08.2010, 09:46 | 14.08.2010, 00:00 | tn.cz / kar

Taky při návratu z dovolené trnete, jestli vám za byt nevyplenili zloději? Poradíme vám, jak získáte větší jistotu.

Že je nutné byt nebo dům zabezpečit, ví každý. Už méně lidí ale ví, jak jim v tom může pomoci takzvaný pult centrální ochrany (PCO).

Jde o systém zabezpečení ochrany domácnosti. Co si pod tím představit? Vy doma žádný pult mít nebudete. Bezpečnostní agentura, která pult centrální ochrany provozuje, vám do bytu nainstaluje bezpečnostní čidla. Těmi monitoruje pohyb v bytě a další faktory, které naznačují přítomnost zloděje. Čidla a hlásiče ve střeženém objektu v případě poplachu přivolají pozornost obsluhy pultu v bezpečnostní agentuře. Ta po vyhodnocení pošle na místo zásahovou jednotku.

A jakou roli v tom celém má pult? Ten je umístěný v síle bezpečnostní agentury a sbíhají se na něm hlášení ze všech hlídaných domů. 

Jak vybrat nejlepší ochranu?

Když hledáte agenturu, která pult centrální ochrany provozuje, hledejte společnost se zkušenostmi v oboru. Měla by být schopná zajistit dojezd zásahové jednotky maximálně do deseti minut, takže potřebuje dostatek automobilů. Když se zeptáte na počet automobilů, které má bezpečnostní agentura k dispozici, neuděláte chybu. Pokud má agentura do pěti aut, tak už to může vždy zavánět průšvihem...

Samozřejmostí kvalitní agentury jsou pravidelná certifikace, školení, nové postupy, modernizace PCO, zdokonalování zabezpečovacích systémů. Určitě se ptejte také na historii firmy, její stabilitu, na skladbu zákazníků – kdo a proč se připojuje do tohoto ochranného systému a podobně. 

Kolik stojí bezpečnost

Ceny jsou různé podle agentur, ale dají se zprůměrovat. Dá se říci, že za byt zaplatíte 500 korun, za dům 600 až 900 korun. To všechno se platí měsíčně jako paušál. Další nemalé částky se platí za konkrétní výjezdy ( až tisícikoruna) a za zabezpečovací zařízení (15 až 30 tisíc korun). Zdá se to hodně, ale na druhou stranu se domácnostem střeženým tímto systémem poskytuje sleva na pojistném.

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Bára 05:12 28.02.2019
My do nového bezpečnostního systému také nedávno zainvestovali. Bohužel nás k tomu dohnala až návštěva zlodějů. Naštěstí se je podařilo dopadnout a vše, co nám ukradli nám bylo vráceno. Teď už ale zabezpečení našeho domu rozhodně nebereme na lehkou váhu. Manžel má dokonce v plánu kolem domu postavit mnohem větší plot. Prý ho bude kupovat tady: http://www.amstor.cz/