Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Které čaje si vybrat, když chceme zahnat chuť na sladké?

Čaje na hubnutí: Zahřejí a zlepší vám náladu

Čaj
zdroj: isifa.com Čaj
aktualizováno 19.01.2017, 00:54 | 19.01.2017, 00:54 | doma.cz/kat

Které čaje si vybrat, když chceme zahnat chuť na sladké?

Je leden, venku sice nemrzne, ale teplo také není. Na řadu přicházejí čaje, kterými se během pár minut můžeme zahřát po venkovní procházce a cestě z nákupu. Čaje, a to zejména ty bylinné a rostlinné nemají pouze zahřívací funkci, dokáží nám i zvednout náladu, zbavit nás stresu a napětí a správně zvolený čaj dokonce dokáže redukovat naši váhu a pročistit organismus.

 

Pokud tedy chcete shazovat povánoční kilogramy, rozhodně využijte účinků čajů. Většina bylinných nápojů také posiluje naši imunitu, která je pro nás v tomto nečase tolik důležitá.

 
Proti stresu a únavě třezalka a meduňka


Pokud trpíte nespavostí a příčinou není měsíc v úplňku, hledejte možnou příčinu v přepracování. Podle výzkumů si většina lidí o Vánocích prochází spíše psychickým vypětím než obdobím klidu, I zde můžete hledat možné příčiny nespavosti, úzkostí a nervozity. Bylinky dokáží vaši mysl upokojit a dovolit tak tělu, aby si odpočinulo a přepnulo ze stavu pohotovosti na relax. Vypijte denně po malých dávkách litr třezalkového čaje a po týdnu se dostaví výsledek – usnete jako nemluvně. Stejně působí i meduňkový čaj, který zklidňuje a doporučuje se pít těsně před usnutím.


Dejte ale pozor, protože třezalka funguje jako sedativa, pokud budete mít druhý den něco důležitého, mohli byste zaspat. Stejně jako je tomu u alkoholu i u bylinek myslete na heslo: Všeho s mírou.

 

ČTĚTE NA POKLICKA.CZ:

Pampeliškový čaj

Borůvkový čaj

Burgundský punč

Anglický punč

 
Léčivý zázvorový kořínek


Zázvor je používán ve východní medicíně už několik tisíc let. Lepší je odvary ze zázvoru pít preventivně, má v sobě spoustu vitamínů, a tak vám pomůže vybudovat velice silnou imunitu. Taktéž je dobrá jeho konzumace během bolestí žaludku, který dokáže zklidnit rychleji, než kdejaký prášek.

 

Zázvorový čaj můžete koupit v lékárně. Ale i sami doma si můžete připravit horký zázvorový nápoj tak, že kořen oloupete, nakrájíte, přidáte citrón a med a zalijete horkou vodou.

 

Pití čaje
(Foto: Profimedia)


Chcete zhubnout? Pijte čaje


Na úvod vás ale upozorňujeme, že pití čajů a přejídání se vám vaši váhu snížit nepomůže. Některé čaje ale sníží momentální chuť k jídlu nebo zrychlí váš metabolismus. Jedná se především o čaje zelené a bílé, které zároveň působí blahodárně na žaludek.

 

Zelené čaje zabraňují tvorbě tuku. Bílé zase tvorbu tuku zpomalují. Protizánětlivě funguje i čaj připravený z čerstvých nebo mražených borůvek. Detoxikačně působí zejména březový a kopřivový čaj. Poslední jmenovaný uvítají zejména ti, koho trápí akné.

 

Chuť na sladké vám může pomoci zahnat vanilkový roibos. Pokud chcete zhubnout, začněte ale nejdříve vybráním vhodného jídelníčku. Samotné čaje nezmůžou nic.

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře