Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Letní dovolená je pro většinu českých rodin a jejich rozpočty obrovským zásahem. Rok od roku tak stále více lidí hledá možnosti, jak za tuto položku utratit méně peněz. Této poptávce jdou naproti i samotní prodejci a zprostředkovatelé pobytů. Možn...

Chystáte se koupit letos dovolenou ve slevě? 10 rad, které Vám přijdou vhod!

Opalování
zdroj: Thinkstockphotos Opalování
aktualizováno 21.07.2014, 19:18 | 21.07.2014, 19:18 | Doma.cz/trm

Letní dovolená je pro většinu českých rodin a jejich rozpočty obrovským zásahem. Rok od roku tak stále více lidí hledá možnosti, jak za tuto položku utratit méně peněz. Této poptávce jdou naproti i samotní prodejci a zprostředkovatelé pobytů. Možností, kde a jak sehnat letní dovolenou za zvýhodněnou cenu nebo s nějakým benefitem zdarma, je mnoho.

Last minute, first minute, slevové servery nebo slevové kupóny. To jsou jen některé z nich. Než se však rozhodnete k samotnému nákupu, měli byste znát pár základních rad, které Vám při hledání a výběru dovolené určitě přijdou vhod. Ne každá sleva je totiž v reálu taková, za jakou se vydává, a ne všechny nabídky jsou seriozní. Společně s největším českým vyhledávačem slev Skrz.cz, jsme proto pro vás připravili „Desatero prozíravého cestovatele“.


• Buďte informovaní
– díky nezávislým slevovým vyhledávačům se nemusíte při nákupu slevy cítit jako při nákupu zajíce v pytli. Vyhledávače slev spolupracují jen s prověřenými partnery. Pokud se někdo z nich proviní jakýmkoli neseriózním jednáním, ukončují s ním spolupráci.

 

• Zjistěte si, jaká byla spokojenost ostatních zákazníků – pokud budete vybírat dovolenou na slevovém serveru, využijte nezávislé recenze, ve kterých sami zákazníci hodnotí jednotlivé slevové servery. Dozvědět se tak můžete více nejen o jejich spokojenosti s obsahem slevy, ale třeba i o úrovni komunikace se slevovým serverem.

 

• Nedejte na první dojem – zjistěte si, co přesně daná nabídka obsahuje. Nenechte se odradit cenou, která se může zdát vysoká. I taková nabídka stojí za prozkoumání a zejména v případě pobytů se za ní velmi často skrývá šikovně poskládaný balíček hned několika služeb.

 

 

• Vždy si ověřte důvěryhodnost dodavatele slevy – ať už je dodavatelem zlevněného pobytu cestovní kancelář, hotel nebo kdokoli jiný, u každé seriózní nabídky byste měli nalézt informace o jejím dodavateli. Seriózní a kvalitní prodejce je vždy registrovaný v obchodním rejstříku, což si lze jednoduše ověřit na internetu.

 

• Nebojte se položit otázku ještě předtím, než uskutečníte samotný nákup. Každý prodejce pobytů by měl být snadno dosažitelný telefonicky i prostřednictvím e-mailu. Položíte-li dotaz, měli byste se dozvědět nejen odpověď, ale i rychlost a úroveň zákaznického servisu.

 

• Sledujte diskuze. Do diskuzí se sice převážně zapojují pouze lidé, kteří byli s něčím nespokojeni, z jejich reakcí se přesto můžete dozvědět spoustu užitečných informací. Názory berte však s rezervou. Diskutující osobně neznáte a to, že byli oni s něčím nespokojeni, nemusí nutně znamenat, že se jedná o špatnou nabídku.

 

• Přesvědčte se vždy detailně o podmínkách slevy, ať Vás nic nezaskočí. Obzvlášť pozor si dejte na termíny - délku platnosti slevy, termín, do kterého je potřeba udělat rezervaci, a další důležitá data. Pečlivě si prostudujte také obchodní podmínky dodavatele slevy. V nich můžete nalézt podstatné informace například pro případ reklamace.

 

 

• Uplatněte slevu co nejdříve. Většina nakupujících odkládá uplatnění zakoupeného slevového kupónu až ke konci termínu jeho platnosti. Budete-li jednat stejně, může se zejména u ubytovacích zařízení stát, že ve Vámi vybraném termínu již nebude volná kapacita. Neotálejte proto s uplatněním kupónu a jednejte raději v dostatečném předstihu. V ideálním případě si raději prověřte obsazenost Vámi vybraného termínu ještě před samotným nákupem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Plánujete rodinnou dovolenou? Nevěnujte se jenom dětem, ale i SEXU
Čtyři zásady, jak bezpečně nakupovat na internetu!
Odjezd na dovolenou? Jak ho přežít. KROK ZA KROKEM

 

• Zjistěte si skutečnou cenu – Častým trikem jsou slevy, které ve skutečnosti žádnými slevami nejsou. Pokud na objevíte pobyt za zvýhodněnou cenu, který se Vám bude zamlouvat, ověřte si vždy, za jakou cenu se u jiných prodejců prodávají pobyty s podobnými parametry. Teprve když se ujistíte, že je nabídka opravdu výhodná, pobyt objednejte.

 

• Pokud jste již nakoupili a nebyly jste s dodanou službou spokojeni, podělte se o svou zkušenost s ostatními uživateli. Aktivní uživatelský přístup jednou může pomoci i Vám.

 

Podle posledního průzkumu serveru Skrz.cz je slevové nakupování mezi Čechy stále velmi populární. Třetina lidí podle něj při nákupu cíleně vyhledává zlevněné nabídky, více než polovina by si pak z dvou podobných nabídek vybrala tu, která by byla ve slevě. Naopak pouze na 11 % lidí nemá sleva žádný vliv a jen 1 % z nich se slevám záměrně vyhýbá.
 

Koupila jste si někdy na slevovém portálu dovolenou nebo víkendový pobyt? Jaké byly vaše zkušenosti? Podělte se s ostatními v komentářích pod článkem.

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře