Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

„Paní mámo zlatá, otvírejte vrata“ - těmito slovy začínaly každoročně konané radovánky na oslavu ukončení žní, dožínky. České tradice přežívají dodnes.

Co jste nevěděli o... Dožínkách

Obilí
zdroj: Thinkstockphotos Obilí
aktualizováno 08.09.2014, 00:11 | 08.09.2014, 00:11 | / Doma.cz/trm

„Paní mámo zlatá, otvírejte vrata“ - těmito slovy začínaly každoročně konané radovánky na oslavu ukončení žní, dožínky. České tradice přežívají dodnes.

V zemědělských zemích, jako je ta naše, představovala sklizeň velký zlom v roce. Končilo období nouze a začínal čas přebytku potravin. Doba dožínek se tak považovala za začátek nového roku. V dnešní době můžete slavnost dožínek zažít především na vesnicích.


Dožínky se nejčastěji slavily ve stanovený den, např. v zářijovém úplňku, aby byly oslavy společné. Slavnost začínala odvezením posledního snopu z pole a předáním dožínkového věnce a přání hospodáři. Ten na oplátku přichystal hostinu s hudbou a tancem pro všechny, kteří se žní zúčastnili. Darovaný věnec se schovával v hospodářství do Vánoc nebo až do příštích žní.


Vypěstované obiloviny a luskoviny, které se na konci léta sklidily, se potom uschovaly na celou zimu a začalo se s jejich postupným zpracováním. Zásoby obilí, zejména pšenice, byly velmi často využívány k pečení chleba, který byl pro většinu obyvatel „božím darem“. Z pšenice se také vyráběl oblíbený lahodný mok – pšeničné pivo.


Právě to má v našich krajích dlouholetou historii. V 15. – 17. století bylo pšeničné pivo natolik populární, že jeho konzumace převýšila pití piva vyrobeného z ječmene. Jeho obliba postupem času vymizela i díky tomu, že byl v Plzni v roce 1842 uvařen první podkvasný ležák z ječného sladu dneska známý jen jako „plzeňské pivo“, který si naprosto získal skoro všechny pivní příznivce.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Z piva se nepřibírá, obsahuje vitamíny
40 šokujících důvodů, proč je pivo lepší než žena
Máte rádi pivo? Nejlepší recepty na pokrmy, které zvládne každý


V současné době si však pšeničné pivo nachází své příznivce především těch, kteří na pivo zajdou jen zřídka a chtějí vyzkoušet něco jiného, specifického. Pšeničné pivo má ve své nabídce čím dál tím více českých pivovarů, ochutnat můžete třeba pšeničné pivo Primátor z Náchoda, Herold z Březnice, Velen Černá Hora, Krušovice Pšeničné nebo plzeňský Fénix (v jeho případě se můžete těšit na vůni thajského koriandru a brazilských pomeranč).


BUDE VÁS ZAJÍMAT:

VELKÝ TEST OVOCNÝCH PIV: Na kterém si nejvíce pochutnáte?
VELKÝ TEST OVOCNÝCH PIV: Které má nejlepší říz a které je plné chemie?
Test nealkoholických piv: Vyhrálo Pito před Birellem
VELKÝ TEST CITRÓNOVÝCH PIV: Který RADLER osvěží a který se nepovedl?

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře