Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nejíte kapra? Poradíme vám chutné alternativy, které budou také výborně zapadat do vánoční tabule.

Co místo kapra? 6 nejchutnějších tipů na vánoční menu

Rodinné vánoce
zdroj: Thinkstockphotos Rodinné vánoce
aktualizováno 23.12.2015, 00:41 | 23.12.2015, 00:41 | doma.cz/ina

Nejíte kapra? Poradíme vám chutné alternativy, které budou také výborně zapadat do vánoční tabule.

Pokud nejste vy, nebo vaši nejbližší velkými příznivci kapra, rozhodně se najdou stejně dobré nebo dokonce chutnější varianty. Kapr kromě kostí mnoho lidem nevyhovuje kvůli složité přípravě a „bahnité“ chuti. Poradíme vám několik tipů, vybrat si můžete nejen podle ceny, dostupnosti, ale myslíme i na ty, kteří maso nejedí vůbec.

 

1) U vegetariánů zůstaneme. Máte-li v rodině vegetariána, či se sami vyhýbáte masu, vyzkoušejte letos místo řízků z kapra, osmažit celerové řízky. Jsou velice chutné a bezvadně budou ladit k bramborovému salátu, kde se celer také objevuje. Celer nakrájejte na plátky, dejte na několik minut podusit na páru, až bude měkčí, můžete ho osolit a obalit jako řízek.

 

2) Pokud patříte mezi ty, kteří ryby milují, ale zrovna kapr jim příliš „nejede“, bylo by zbytečné se u štědrovečerní večeře přemáhat a trápit jenom kvůli tradici. Místo kapra zvolte chuťově vděčnější rybí maso. Losos, pegas nebo pstruh na přírodno představuje ideální alternativu!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Velký test „vaječňáků“: Který se nejvíce hodí do nápojů a který boduje v cukroví?

Velký test TUKŮ NA PEČENÍ: Se kterým bude vaše cukroví nejlepší

Nejlepší DÁRKY pro ŽENY: Překvapte je jako nikdy!


3) Dáváte-li přednost raději zavedeným řízkům, jistě si všichni vedle vepřové, kuřecí a krůtí klasiky oblíbí i hovězí řízky! Ty nechyběly dříve na slavnostních tabulích šlechticů a i dnes jsou jemné a chuťově nezaměnitelné hovězí řízečky považované za ty nejlepší!

 


4) Mezi vánoční chuťovky by neměla chybět ani ta nejlepší z řeznického pultu. Vinná klobása se někde jí jako předkrm, ale klidně z ní můžete udělat i hlavní jídlo, bramborový salát si potom nechejte na chlebíčky. K vinné klobáse se tradičně jedí šťouchané brambory s kysaným zelím.


5) Další tip je opět bezmasý, tentokrát ze staročeské kuchařky – vánoční kuba se na Vánoce podává již po staletí. Potřebujete k němu ječné kroupy a hlavně spoustu hub, majoránku, česnek, cibuli a kmín a rostlinný nebo olivový olej (chcete-li kubu zachovat jako vegetariánský pokrm). Jinak se do vánočního kuby rády přidává uzené, škvarky, nebo vypražená slanina, vše se pak zapeče a podává buď jako hlavní jídlo, nebo jako jeden z chodů vánoční tabule. Nemáte-li důvěru ke kroupám, toto jídlo lze připravit i z rýže.

 

6) Poslední tip je pro fajnšmekry a vyžaduje již jisté kulinářské umění – hlemýždi jsou delikatesa, která se také pojí ke svátkům vánočním, ačkoliv našich podmínkách se tolik nepřipravuje doma, ale rádi na ní celé rodiny vyrážejí 24. na slavnostní oběd. Sice tím porušíte jinou tradici a to oblíbené „zlaté prasátko“, ale přiznejte si upřímně, kolikrát jste hladovku vydrželi! A vůbec nebyla by to škoda, když je kolem tolik dobrého jídla a cukroví!
 

 
13 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

SchwarzRosen 23:08 23.12.2015
Přemýšlím, zda autor neměl místo pegase na mysli pangasia (nebo jak se ta ryba skloňuje). =o) A kroupovýho kubu míváme každoročně na Vánoční oběd. Můžu se po něm utlouct!