Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Deset tipů jak naložit s potravinami, které se vám během Štědrého dne a večera nepodaří sníst.

Co s cukrovím a salátem po Vánocích?

video vykrajovatko Delicia
zdroj: Tescoma video vykrajovatko Delicia
aktualizováno 25.12.2016, 00:56 | 25.12.2016, 00:56 | doma.cz

Deset tipů jak naložit s potravinami, které se vám během Štědrého dne a večera nepodaří sníst.

1. Salát uchovávejte v chladu a ve tmě, ať ho máte v lednici nebo v chladném sklepě, mějte ho přikrytý alobalem, nikoliv látkovou nebo papírovou utěrkou.

 

2. Cukroví uchovávejte v krabici s víkem, abyste předešli jeho vysušení, krabici vyložte alobalem.

 


3. Je zcela v pořádku uložit cukroví do mrazáku. Vydrží a bude poživatelné i po několika měsících v čistém mrazáku.

 

4. Obecně platí, že cukroví s náplní má kratší dobu trvanlivosti než třeba vanilkové rohlíčky. Pokuste se tedy o to, aby se cukroví s krémem snědlo dříve.

 
5. Bramborový salát bude mít delší trvanlivost v případě, že jste použili kupovanou majonézu, při krájení jednotlivých surovin jste si brali nový nůž nebo ten použitý pečlivě čistili. Takový salát vydrží tři, maximálně čtyři dny.


6. Salát z domácí majonézy by se měl sníst do dvou dnů maximálně.

 

7. Vždy je lepší udělat salátu místo v lednici než ho nechávat venku. Mrazy salátu uberou na chuti, navíc venku hrozí, že se vám do salátu pustí kočky nebo jiná zvířata. Na panelákových balkónech hrozí ptáci!

 

8. Zkuste si na salát pořídit speciální krabičky, ze kterých se dá odsát vzduch. Salát tak na chvíli zakonzervujete a prodloužíte tak jeho trvanlivost.


9. Bramborový salát můžete zamrazit stejně jako cukroví, vydrží zhruba dva měsíce, ale pouze v případě, že ho část zmrazíte ihned po jeho dokončení. Pamatujte ale, že ztratí na výrazné chuti.


10. Nejlépe uděláte, když cukroví i salát co nejdříve sníte!

 
10 hlasů
Vaše hodnocení