Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Za ozdoby na vánoční stromeček nemusíte vydat horentní sumy. Krásné ozdoby si můžete vyrobit sami doma.

Do přípravy vánočních ozdob zapojte i své děti

Vánoční ozdoby - 6
zdroj: fler.cz Vánoční ozdoby - 6
aktualizováno 02.12.2011, 12:05 | 02.12.2011, 00:00 | / doma.cz/ina

Za ozdoby na vánoční stromeček nemusíte vydat horentní sumy. Krásné ozdoby si můžete vyrobit sami doma.

Každý z nás zdobí vánoční stromeček trochu jinak. Někdo nedá dopustit na klasické ozdoby z foukaného skla, jiný dodržuje tradiční pojetí v duchu slaměných ozdob, sušeného ovoce a nejrůznějších přírodních materiálů.

 

 

Vyhrajte s oříšky, bělozlatými korálky, nebo vystřihovánkami z plsti. Kapříka nebo stromeček vaše dítko dozdobí třpytivými flitry a pentličkami. Prázdné oříšky ozdobí konzoly a poličky.

 Originální vánoční ozdoby však lze vyrobit i z domácích zdrojů. Jak na to vám poradí výtvarnice Monika Brýdová. Ukáže vám, jak z obyčejných těstovin vyrobit nádherné andílky.

 POTŘEBUJETE:
- těstoviny mašličky, penne a kolínka
- bílou akrylovou barvu
- lehkou modelovací hmotu nebo větší dřevěné korálky
- třpytivou konturu
- tavnou pistoli

Vánoční ozdoby - 6
(Foto: fler.cz)


POSTUP:

1. Nejdříve si pomocí tavné pistole slepte ze dvou penne těstovin tělíčko andílka a přilepte k němu dvě kolínka jako ručičky. Těstoviny se vyrábějí v několika velikostech, vybírejte tedy tak, aby vám velikostně ladily.

Vánoční ozdoby - 5
(Foto: fler.cz)


2. Poté natřete tělíčko bílou akrylovou barvou. Na křídla (těstovinové mašličky) můžete použít také bílou nebo třeba zlatou či stříbrnou akrylovou barvu.

Vánoční ozdoby - 4
(Foto: fler.cz)


3. Z bílé modelovací lehké hmoty si vymodelujte malé kuličky - hlavičky andílků. Hmota schne na vzduchu a je velice lehká. Pokud nemáte modelovací hmotu, můžete použít dřevěný korálek odpovídají velikosti, který natřete bílou barvou.

Vánoční ozdoby - 3
(Foto: fler.cz)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Začněte s výrobou vánočních přáníček! Návod

Retro je in! Oživte váš byt staronovým trendem

Moderní bydlení: maličkosti, které změní image!4. Konce křídel a detaily na těstovinovém tělíčku můžete domalovat třpytivými konturami.

Vánoční ozdoby - 2
(Foto: fler.cz)


5. Pokud chcete andílky zavěsit na stromeček či jinam, protáhněte hlavičkou před nalepením nit.6. Přilepte tavnou pistolí mašličku (křídla) a hlavičku k tělíčku. Lakovým fixem domalujte detaily obličejíčku.7. Andílkům můžete do ruček nalepit papírky jako zpěvníky či srolovaný papírek jako píšťalku - fantazii se meze nekladou.
Další skvělé nápady, jako i internetový obchůdes s potřebami pro kutily, najdete na stránkách www.brydova.cz.

 
5 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře