Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Již zítra přijde ono dlouho očekáváné rozbalování dárků, a pokud se zrovna hodláte balit ty své, udělejte to tak, aby byly co nejhezčí. My vám poradíme, jak na to!

Hravé balení dárků – doveďte ho k dokonalosti

Balení vánočních dárků
zdroj: Thinkstockphotos Balení vánočních dárků
aktualizováno 23.12.2016, 00:54 | 23.12.2016, 00:54 | Doma.cz / an

Již zítra přijde ono dlouho očekáváné rozbalování dárků, a pokud se zrovna hodláte balit ty své, udělejte to tak, aby byly co nejhezčí. My vám poradíme, jak na to!

Možnosti v balení dárků

V současné době je možností, jak balit dárky, skutečně nespočet. Určitě nejoblíbenějším způsobem je balicí papír. Obchody nabízí skutečně širokou škálu různých balicích papírů - se vzory Vánoc, sněhové krajiny, zvonečků - jednoduše vše, co vás napadne.

Pokud ale chcete, aby váš vánoční stromeček – konkrétně tedy to, co je pod ním, nevypadalo fádně a jednotvárně, je potřeba se zaměřit i na jiné balicí způsoby. Pokud darujete k Vánocům šperky, určitě je nebalte do papíru, to je škoda. Místo toho použijte hezkou dárkovou krabičku, která se pod stromečkem bude krásně vyjímat.

Pokud tápete v základním umu balení dárků, podívejte se na video, které vám s tím jistě poradí:


 


V případě, že darujete kosmetiku či jiné dárky, které jednoduše nemají souměrný tvar a jsou náročnější na balení, hodí se zabalit spíše do vánočního celofánu nebo hezké taštičky.

ČTĚTE TAKÉ:
Neobvyklý vánoční dárek: Miláčku, skoč si na plastiku
Co nadělit teenagerovi pod stromeček?
Jak přežít vánoční svátky, i když jste single

Zapamatujte si však jedno základní, ale velmi důležité pravidlo - o Vánocích se prostě nehodí balit dárky do balicích papírů či taštiček, které mají jiný vzor než ten vánoční. Rozhodně tedy nepoužívejte balicí papíry s květinami nebo dětskými a jinými vzory, pod vaším stromečkem to bude kazit celkový dojem. Nechcete přeci, aby výsledek nakonec vypadal kýčovitě.

Důležitá je sladěnost

Pokud skutečně chcete, aby váš stromeček společně s dárky působil nádherně, je potřeba ho jistým způsobem sladit. Na příklad, pokud máte fialovo-stříbrné ozdoby, zřejmě nebude vypadat úplně nejlépe modrý nebo žlutý balicí papír. Vhodnější bude koupit právě nějaký do fialových či stříbrných tónů.

 

 

Vánoční stromek
Slaďte stromek a balicí papír, vypadá to skvěle. (Foto: Thinkstockphotos)

 

U stromečku je skutečně důležitá jednotnost, z toho důvodu je pak i potřeba nebalit dárky do více jak dvou druhů balících papírů, pak už by mohl celkový dojem hraničit s přeplácaností. To samé platí také pro ostatní barvy. Je váš stromeček spíše červený a zlatý? Dárky balte do zlatého nebo červeného papíru.

Když nejste profesionálové v balení


Ne každému jdou balit vánoční dárky. Zatímco někdo je balí s precizností a pečlivostí, jsou tu také tací, kteří je balí jen proto, aby nebylo na první pohled vidět, oč jde. Podle toho však pak takové dárky vypadají. Jestliže je to i váš případ a balení dárků vám zrovna nejde, proč to nenechat na profesionálech?

V dnešní době si můžete zajít do speciálních obchodů, kde vám dárky velmi rádi a ochotně zabalí. Budou vypadat profesionálně a krásně, navíc to nestojí moc peněz, tudíž je to investice, která se vám vyplatí. Některé obchody to dokonce dělají i zadarmo, je ale potřeba se zeptat.

Máte pocit, že to zvládnete jako profesionál? Podle tohoto návodu určitě ano:
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
Krásná.cz píše: I na obalu záleží! Tipy na balení dárků
VIDEONÁVODY: Nauč se balit dárky!

Základní výbava při balení dárků


Pokud však chcete, pusťte se do toho samozřejmě doma. Do základní výbavy patří určitě balicí papír, nůžky, izolepa (nebo bílé samolepky) a samozřejmě stuha či různé ozdoby v podobě nalepovacích mašliček. Lze zakoupit různé barvy stuh i mašliček, ale pokud je váš balicí papír sám o sobě velmi pestrý a výrazný, je lepší nechat mašličky spíše na ty dárky, které jsou například v průhledném celofánu. Ten krásně obohatí a bude vypadat zabalený pečlivěji.

Potřebujete zabalit například lahev? I to zvládnete. Podívejte na návod: 

 

 
6 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře