Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Snažíte se s jarem a hezkým počasím umýt okna, ale pořád se vám nedaří, aby se dokonale leskla? Přinášíme vám několik zaručených rad a správný postup.

Jak správně umýt okna? Detailní návod a chytré triky od profíků

Mytí oken
zdroj: oficiální zdroj Mytí oken
aktualizováno 11.05.2016, 13:47 | 11.05.2016, 13:47 | doma.cz

Snažíte se s jarem a hezkým počasím umýt okna, ale pořád se vám nedaří, aby se dokonale leskla? Přinášíme vám několik zaručených rad a správný postup.

Proč právě jaro?

 

Jaro je pro mytí oken ideální – teplota se nepohybuje pod nulou, kdy je mytí oken neefektivní, protože přípravek určený k mytí oken není v takto nízkých teplotách účinný. Nejúčinnější je umývat okna od cca 5 stupňů celsia výše. Zároveň není venku horko, ve kterém se čisticí prostředky na okna pro změnu rychle odpařují, a mytí oken je tedy také neefektivní. Jaro je na mytí oken ideální také proto, že svítí sluníčko, které nám dokáže hezky ukázat případné nedokonalosti ve formě čmouh.

 

Ideální přípravek na mytí oken obsahuje alkohol nebo čpavek. Přípravky z čpavku sice zrovna hezky nevoní, ale mají i odmašťující účinek.

 

Při mytí oken začínejte vždy rámy

 

„Rámy umyjte teplou vodou a přípravkem. Pro usnadnění doporučuji přípravek na okna nastříkat přímo na vlhký hadřík a rámy řádně umýt, nakonec rámy očistěte čistou vodou,“ radí odbornice na úklid Iveta Čekanová z agentury LidskáSíla.cz. Nezapomeňte na vrchní stranu rámů a také na prostor mezi okny.

 

Okna jsou po zimě velmi znečištěná, proto se nebojte rozmývák namočit, lehce vyždímat, nastříkat si prostředek na okna přímo na něj a pořádně rozmydlit po okenních tabulích.

 

Mytí oken
(Foto: oficiální zdroj)

 

ČTĚTE TAKÉ:

3 tipy, jak zabezpečit byt proti pylům
Jarní úklid bude hračka! 10 babských rad jak na to!
I chladnička s mrazničkou potřebují jarní úklid. Jak na to?

 

Nakonec pracujte se stěrkou

 

Tahy stěrkou dělejte vždy vodorovně v jednom směru. Pravákům se nejlépe pracuje zleva doprava. Jednotlivé tahy stěrkou lehce překrývejte, vyhnete se tak mokrým linkám mezi jednotlivými tahy stěrkou. „Dávejte pozor, aby vám voda od stěrky nestékala přes okenní rámy na parapet a dále – například na omítku,“ upozorňuje Čekanová.

 

Mytí oken
(Foto: oficiální zdroj)

 

Stále to není ono? Použijte mikrovlákno


Pokud mají okenní tabule i přes precizní tahy stěrkou čmouhy, použijte mikrovláknový hadřík na doleštění oken. A pak už se jen kochejte výhledem na probouzející se přírodu.

 

A pokud si chcete dát pauzu, věnovat se něčemu příjemnějšímu a s mytím oken se vůbec netrápit, stačí to přenechat profesionálům z úklidových agentur agentur. Za umytí oknen v bytě 3+1 byste se měli vejít do 500 Kč.

 
10 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře