Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ne každý si může dovolit bazén i přesto, že se výrobci navzájem předhání ve slevách. Např. že si můžete vytočit až 100% slevu, a nebo, že během prázdnin máte 50% slevu na nákup zapuštěného bazénu. Ale jak jinak se v tomto létě osvěžit?

Letní osvěžení zdarma: vyrobte si sami zahradní sprchu!

aktualizováno 01.08.2011, 05:29 | 01.08.2011, 00:00 | tn.cz/kar/ Karel Ptáček

Ne každý si může dovolit bazén i přesto, že se výrobci navzájem předhání ve slevách. Např. že si můžete vytočit až 100% slevu, a nebo, že během prázdnin máte 50% slevu na nákup zapuštěného bazénu. Ale jak jinak se v tomto létě osvěžit?

 Jednou z variant je zahradní sprcha. Pokročilou variantou je solární sprcha. Ovšem investice je to stále v řádech tisíců. Poradíme, jak si vyrobit zahradní sprchu za pár stovek.


Základem je sud
Prolezte stodolu, půdu a třeba najdete starý, kovový sud, který vám skvěle poslouží jako zásobník na vodu. Detailně ho prohlédněte, aby nevykazoval nějaké díry. Neboť musí i zároveň dobře těsnit. Zjistíte to tak, že ho napustíte vodou a ta nesmí nikudy unikat. Ze sudu vylijte vodu a umístěte ho na vyšší místo. Skvělým místem bude např. střecha altánu, nebo nějaká zídka. Ideálně tam, kam dopadá nejvíce slunečního svitu. Předtím ovšem nezapomeňte celý sud natřít černou barvou vhodnou na kov. Se správnou barvou vám jistě rádi poradí v nejbližším obchodě s barvy – laky.

 


Jen hadice a je to
Záleží, jak daleko chcete mít sprchu od sudu. Podle toho zvolte délku hadice. Velmi dobře nám poslouží zahradní hadice. Jednu část upevněte do horní části sudu, která bude sloužit jako napouštěcí potrubí. Druhou hadici přimontujte na spodní část sudu, tak, aby po napuštění sudu vodou vznikl samospád. Před konec hadice umístěte ventil, páčku, či kohoutek, kterým průtok budete regulovat.


Na konec namontujeme obyčejnou sprchovou hlavici a stáhneme buď lepící páskou a nebo ocelovou svorkou. Voda v sudu se nám průběžně bude zahřívat a velkou výhodou je to, že nepotřebujete k provozu této sprchy žádný tlak vody, či elektrickou energii. Výjimku tvoří snad jen napouštění sudu, a to doporučuji napouštět vodou ze studny.


Teď nezbývá nic jiného než popřát příjemné a ničím nerušené léto!

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře