Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ani červená, ani bílá – růžová je barva svěží chuti a lehkého požitku.

Milujete růžové víno? Zjistěte, jak se vyrábí i jak ho zkušeně vybrat

Růžové víno
zdroj: Thinkstockphotos Růžové víno
aktualizováno 24.10.2014, 00:35 | 24.10.2014, 00:35 | Doma.cz/trm

Ani červená, ani bílá – růžová je barva svěží chuti a lehkého požitku.

Růžové víno – není ani červené, ani bílé, je svěží a pije se nejčastěji mladé. Jak takové víno vzniká? Odpověď se nabízí sama. Slije se bílé a červené víno půl napůl a je to. Dál už číst nemusíte. Nevěříte? Dobře děláte. Tak jednoduché to totiž samozřejmě není.

 

Stejně jako u všech jiných vín, i u růžového všechno začíná už na vinici. Poloha vinice, půda, orientace svahu – to všechno má na chuť a kvalitu vína nezanedbatelný vliv. "Na růžové víno se používají hrozny modrých odrůd jako je Frankovka, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe nebo Cabernet Sauvignon. Ty potřebují dostatek tepla, slunce a teplotu nejméně 19 stupňů," popisuje tajemství chuti Josef Svoboda, ředitel vinařství Habánské sklepy ve Velkých Bílovicích. Hrozny se musí sbírat vyzrálé a jen odborníci poznají, kdy je ten správný čas.


Rozemlít a naležet


Hrozny vyrostly na kvalitní půdě, nepoškodily je bouřky ani škůdci, jsou tak optimálně zralé a je tu čas zúčtování – tedy sklizně. Hned po ní nechají vinaři oddělit bobule od třapin, rozemelou je a vyrobí rmut. Potud je postup stejný jako při výrobě bílých nebo červených vín. Ta růžová se liší v tom, že se rmut hned nelisuje, jako u bílého vína. Červené barvivo totiž obsahují slupky hroznů a ty se musí nechat se rmutem krátce naležet. Důležité je slovo krátce. Když na víno v této fázi vinař zapomene, brzy má ve sklepě spoustu červeného vína. Po několika hodinách se rmut vylisuje a vznikne mošt. Kvalita vylisovaného moštu má zásadní vliv na kvalitu celého vína.

 


Vyškolit znamená vylepšit, ne pětku z tělocviku


Mošt vinaři následně odkalí a nechají zkvasit za použití speciálně vyšlechtěné kvasinkové kultury. Při tom se kvas musí chladit, protože vysoké teploty vínu nesvědčí. Následně se školí. Školení může znamenat řadu kroků, které mají zvýšit kvalitu vína a zahrnuje třeba čiření, při kterém se odstraní nežádoucí látky, filtraci, zrání vína nebo síření, které chrání před znehodnocením. Úplně nakonec se nechá už skoro hotové víno dozrát. Růžové víno ale nezraje moc dlouho a rozhodně není určené k archivaci. Mělo by se pít mladé, dokud má svěží ovocnou chuť a vůni. Nejlépe do jednoho až dvou let od sklizně. Růžová vína se chlubí celou škálou barevných odstínů – od sladce malinových tónů, přes jemně lososové a pomerančové až po temně cibulové, nebo dokonce téměř fialové odstíny, v závislosti na zvolené odrůdě hroznů a technologii jejich zpracování.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Největší mýty o zdravé stravě: Víno se má pít každý den, protože je zdravé
Červené víno svědčí prsům! Dámy, na zdraví
Rakovina tlustého střeva: pomáhá i víno!

 

Růžové víno pouze jako moderní trend

 

Růžové víno není jen módní výstřelek posledních let. První zmínky o něm pochází již od Hippokrata, tedy z období zhruba 400 př.n.l. „Růžové víno tvoří 10 % celkové produkce vína, což je pro představu více než 25 milionů hektolitrů ročně. Mnozí lidé jsou přesvědčeni, že rosé vzniká smícháním bílého vína s červeným. Není tomu a tak a vlastně ani nesmí. Jedinou výjimku mají vinaři ve francouzské oblasti Champagne při výrobě proslulého růžového šampaňského,“ objasňuje Filip Jantač z Global Wines.

 

Růžové víno
(Foto: Archiv firem)

 

Naše tipy:

 


Růžové víno Zweigeltrebe rosé 2013 - Habánské sklepy (k dostání v maloobchodní síti, ve vybraných restauracích, 99 Kč)
Víno vyniká krásnou lososovou růžovou barvou, jemně ovocnou vůní a osvěžující, ovocně šťavnatou středně plnou chutí.
Suché. Výborně doplní lehké zeleninové saláty, drůbež či ryby v jemné úpravě.


Sommelier Club Cabernet Sauvignon rosé 2013 kabinet Víno Mikulov (k dostání v maloobchodní síti, ve vybraných restauracích, 129 Kč)
Krásná růžová barva připomínající maliny či třešně, intenzivnější ovocné aroma černého rybízu, malin a lesních jahod. Chuť je středně plná, svěží, šťavnatá, ovocného charakteru s překvapivě delší dochutí. Bohaté aroma zahradního ovoce. Chuť je šťavnatá, osvěžující, ovocitého charakteru s delší dochutí. Doporučujeme podávat ke grilovaným masům, krevetám, ale i k zeleninovým salátům.


"Cuvée Rosé" Qualitätswein (k dostání v maloobchodní síti, ve vybraných restauracích a na global-wines.cz, 319 Kč)
Německé růžové víno z vinařství Weingut Klumpp, které vyniká vůní čerstvého červeného ovoce, granátového jablka a banánu v kombinaci se svěží, čistou a ovocnou chutí bobulového ovoce, hrušek, zralého banánu, s jemnou ovocnou sladkostí v závěru.

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře