Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Desítky odstínů modré se v interiéru dají využít na desítky různých způsobů. Modrá patří k barvám, které se jen tak neokoukají a vždycky navodí pocit klidu.

Modrá vás zbaví stresu a udělá z bytu oázu

Modrá, interiér, rady
Modrá, interiér, rady
aktualizováno 21.09.2011, 10:50 | 21.09.2011, 00:00 | doma.cz/ina

Desítky odstínů modré se v interiéru dají využít na desítky různých způsobů. Modrá patří k barvám, které se jen tak neokoukají a vždycky navodí pocit klidu.

Jen několik barev má tu vzácnou vlastnost, že si s nimi v interiéru vystačíte. Příliš červené působí křiklavě, příliš žluté oslňuje až otravuje a pokoj v odstínech hnědé zase snadno upadá do nudy a průměru. Když si ale vyberete správné odstíny modré barvy a doplníte je jenom o bílou, máte živý a zároveň uklidňující kousek světa jenom pro sebe.

 

Jako námořníci!

 

Zapomeňte ale na modrou v barvě vyšisovaných džínů, tu má na pohovce každý druhý. Jako neutrální základ zkuste námořnicky modrou. Její vtip spočívá v tom, že se dá použít stejně neutrálně jako černá, ale přitom zdaleka nepůsobí tak smutně a hrozivě.

 

Modrá pro vaši kuchyni

 

Tradičně se modrá spojuje s muži, ale pravda je taková, že se většinou stejně líbí oběma pohlavím a lidem bez rozdílu věku. To z ní dělá ideální barvu pro společně sdílené místnosti, především ty, kde se připravuje a konzumuje jídlo. Modrá si v kuchyni skvěle rozumí s retrem: Pořiďte si modrý kávovar, topinkovač nebo konvici v designu 60. let a každá snídaně bude o něco veselejší.

 

Modrá, interiér, rady

 

Modrá koupelna

 

Další výhodou modré je fakt, že vyvolá dojem čistoty. Modrou barvu spojujeme s vodou a svěží vůní, proto se skvěle hodí do koupelny.

 

Modrá, interiér, rady

 

V obchodech snadno najdete kachličky v modré barvě, bohužel ale často v různých žíhaných variantách napodobujících mramor, mýdlové bubliny a podobně. Nenechte se zlákat dekorem, který by se vám stejně omrzel. Čistý a jasný odstín modré bude vypadat skvěle.

 

Modrá v interiéru

 

Kombinace pro modrou ložnici

 

Máme pro vás hned několik tipů, jak modrou začlenit do interiéru ložnice:

 

Blankytně modrá + kávově hnědá + bílá

 

S kombinací chladných a teplých barev bychom vždycky měli být opatrní, ale v tomto případě spolu budou ladit. Mimo jiné i proto, že kávová je spíš studený odstín hnědé. Vyzkoušejte světle modrou na polštářích, kávově hnědou na přikrývkách a bílou na nábytku. Všechny tři pak můžete zkombinovat například v podobě závěsů. Objevte super slevy na interiérové doplňky a další skvělé záležitosti!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Indická inspirace propůjčí domovu kouzlo Orientu

Proměňte váš byt TRENDY DOPLŇKY!

Retro styl frčí! Inspirujte se

 

Šedomodrá + šedá + světle růžová

 

V tomto spojení by růžová neměla vadit ani zarytým chlapákům (samozřejmě pokud jí už nebude příliš). Šedé a šedomodré tóny vypadají v ložnici klasicky a v kvalitním materiálovém provedení navozují pocit luxusu, aniž by na sebe přehnaně upozorňovaly. Velmi světlá růžová pozvedne interiér k větší vzdušnosti a zaručí, že nebude vypadat smutně.

 

Modrá, interiér, rady

 

Tyrkysově modrá + bílá + tmavohnědá

 

Kombinace, která vám bude evokovat dovolenou, exotické cesty a nové zážitky. Lehká a přitom živá, svěží, ale zároveň energická. Doplňte ji sem tam vkusnou dekorací ve stříbrné barvě a získáte nádech orientální zdobnosti.

 

Modrá, interiér, rady

 

Máte v interiéru radši jiné barvy? Přečtěte si rady, jak zařídit domov v bílé, jak si poradit s černou a jak používat barevnou škálu.

 

Foto: thinkstockphotos.com
 

 
58 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře