Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vždycky jsem chtěla umět kreslit. Baví mne to. Jenomže jsem uměla nakreslit tak maximálně květinu s pěti lístky. Výsledky nikdy příliš neodpovídaly předloze.

NA VLASTNÍ KŮŽI: malířkou za dva dny

aktualizováno 24.03.2011, 00:09 | 24.03.2011, 00:00 | doma.cz / kor

Vždycky jsem chtěla umět kreslit. Baví mne to. Jenomže jsem uměla nakreslit tak maximálně květinu s pěti lístky. Výsledky nikdy příliš neodpovídaly předloze.

Teorie kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou praví, že kreslit může každý. Samozřejmě někdo lépe než jiný, talent ke kreslení přece jen existuje, ale jde o to, že každý by měl nakreslit to, co vidí. Cílem kurzu totiž je naučit účastníky vyváženě používat obě mozkové hemisféry, tedy i tu pravou, která je zodpovědná za kreativitu a emoce.

 

"Každý jako malé dítě uměl kreslit. Jenomže pak nás obklopilo mnoho pravidel a kritiky a rozum nás přesvědčil, že kreslit neumíme. Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou vám pomůže v sobě tuto schopnost znovu objevit," vysvětluje Jane H. která vede kurzy v Českých Budějovicích a Praze.

 

Kurz kreslení
(Foto: doma.cz / kor)

 

Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou se hodí pro všechny, kdo zase chtějí kreslit. I pro ty, kteří kreslí, ale nejsou s výsledky své práce pořád spokojení. A nezáleží na tom, zda jste muž nebo žena. Hodí se i pro studenty, kteří se připravují na talentové zkoušky. Je to totiž o tom, že jakmile zvládnete základ, zvládnete všechno. Kreslení je pak už jen o praxi.

 

 

Na kurzu kreslení:
- se naučíte během krátké doby kreslit
- dosáhnete jasných výsledků
- se naučíte dívat na svět "jinýma očima"
- posílíte své sebevědomí
- si zlepšíte schopnost koncentrace
- podpoříte svoji kreativitu

 

 

To, co vás na kurzu čeká, vás překvapí. Nikoho totiž nezajímá, čím jste v normálním životě, ani jaké vyznáváte hodnoty. Důležité je, jak se umíte dívat na svět kolem sebe. Dva dny jenom kreslíte a soustředíte se na sebe, papír a tužku. "Možná budete unaví, protože jste zvyklí na jiný druh námahy, ale zároveň si odpočinete," popisuje Jana.

 

Kurz kreslení
(Foto: doma.cz / kor)

 

Základem kreslení je seznámit se s tužkou, vyzkoušet si její tvrdost i nejlepší způsob, jak s ní pracovat. Na kurzu pak následují různé úkoly, které vás postupně naučí, jak kreslit. Možná to zní zvláštně, ale na konci prvního dne jsem poprvé v životě byla schopná nakreslit botu tak, že skutečně vypadala jako bota, na kterou jsem se dívala.

 

Kurz kreslení
(Foto: doma.cz / kor)

 


ČTĚTE TAKÉ:

Provoňte svůj domov!

Bezkonkurenční pohodlí

 

Ono je to totiž vlastně hrozně jednoduché - kreslený objekt si rozdělíte na malé kousíčky a doslova obkreslujete jednotlivé linie. Nesmíte se zaleknout toho, že kreslíte botu, nebo portrét. Kreslete jednu čáru za druhou tak, jak ve skutečnosti jsou, a výsledek se dostaví.

 

Druhý den kurzu se kreslí portrét podle fotografie. Není to práce na hodinu, trvá to celý den, ale pod vedením instruktorky a se základy, které jste se předchozí den naučili, se vám to nakonec povede.

 

Kurz kreslení
(Foto: doma.cz / kor)

 

Do díla vám nikdo nesahá, jen je vaše. A pak už záleží jen na vás, zda své nově získané dovednosti budete rozvíjet. Kurz kreslení vám také zvedne sebevědomí. Tím, že dokážete to, co jste vždy chtěli, lépe uvěříte sami v sebe a své schopnosti. "Když jsem dokázal tohle, můžu zvládnout i další věci..." Seminářem Jane H. prošly již stovky lidí a u některých skutečně nastaly změny - naučily se totiž ke světu přistupovat jinak.

 

Po ukončení kurzu doporučuju co nejdřív nakreslit další obrázek, jakýkoliv. Pokud totiž bude pauza mezi kreslením příliš dlouhá, pochybnosti se vrátí. A vy zase budete mít pocit, že to sami nezvládnete.

 

Více informací o Kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou najdete na www.vsichnikreslime.cz
 

 
12 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

dana94 21:21 15.01.2019
Také jsem se vždycky chtěla naučit kreslit, zkoušela jsem to nejdříve sama pomocí překreslování, pak jsem však na https://kurzyazazitkyonline.cz našla kurz kreslení pravou hemisférou a tak jsem jej zkusila. Musím říct, že jsem byla příjemně překvapena, když jsem zjistila, jak rychle ten progres postupuje.