Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Co dělat, když nás přírodní živly připraví o elektrický proud?

Nečekaný výpadek proudu? Nepanikařte, zde máte NÁVOD, jak postupovat

Pojistky
zdroj: Thinkstockphotos Pojistky
aktualizováno 19.12.2014, 17:46 | 19.12.2014, 16:21 | TN.cz

Co dělat, když nás přírodní živly připraví o elektrický proud?

Není to tak dlouho, co nečekaná ledovka ochromila dopravu v celé České republice. Namrzaly silnice i chodníky a namrzlé troleje zastavily na mnoha místech země dokonce i vlaky a tramvaje. Poprvé v historii se zastavily i všechny tramvajové linky v Praze. Rekord to ale nebyl jediný. Kvůli četným haváriím a výpadkům elektřiny přijali za čtyřiadvacet hodin operátoři kontaktní linky Skupiny ČEZ přesně 13 094 hovorů.


Nejčastějšími příčinami výpadků elektrického proudu a s tím související vytížeností poruchových linek bývají bouřky, přívalové deště nebo silný vítr doprovázený sněžením. "Zatímco průměrně přijmeme na naší poruchové lince něco málo přes 1000 hovorů denně, při nepřízni počasí toto číslo mnohonásobně vzroste,“ uvedla Vladimíra Rosendorfová ze Skupiny ČEZ.


Volejte, když potřebujete
 

Počasí si nevybírá a v minulých letech připadly kalamity hned několikrát na neděli. Třeba během předloňských červnových povodní, které zasáhly téměř celou republiku, bylo nejvíce hovorů – 6500 – přijato v neděli 2. června. S nahlášením poruchy už ale nemusíte čekat do pondělí jako dříve. Operátoři zákaznických a poruchových linek jsou v dnešní době často k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

 

 

Mezi první opatření Skupiny ČEZ v případě varování Českého hydrometeorologického ústavu vždy patří posílení pohotovosti operátorů. Aby nebyli zákazníci v případě kalamity dlouho bez proudu, přistupuje ČEZ k omezení provozu zákaznické linky a prioritně plánuje operátory pro obsluhu poruchové linky.
 

Jak postupovat?


Pro nahlášení poruchy volejte na linku svého distributora, v případě ČEZ Distribuce je to telefonní číslo 840 850 860. Vždy uveďte své jméno a příjmení, adresu místa, kde je porucha elektřiny, a vaše telefonní číslo, aby vás operátoři mohli kontaktovat zpět v případě, že dojde k přerušení hovoru, či aby vás informovali o postupu odstranění závady. Poruchu samozřejmě můžete nahlásit i e-mailem, což ale prodlouží vyřízení vašeho požadavku.


Šetřete svůj čas
 

Zákaznická linka Skupiny ČEZ ročně vyřídí přes dva miliony zákaznických požadavků, přičemž 85 % požadavků společnost vyřídí během jediného hovoru. „Výrazně jsme zjednodušili automatickou hlasovou provolbu, aby se lidé co nejrychleji spojili s úzce specializovaným operátorem a vyřešili rychle a pohodlně vše, co potřebují,“ uvedl Pavel Cyrani, ředitel divize obchod a strategie ČEZ. 

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře