Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Drzost zlodějů je nebetyčná a k vloupání i krádežím často velmi sebevědomě používají osvědčené, ale i stále nové triky. Z praxe policistů i odborníků na ochranu domácího majetku vybíráme ty nejčastěji používané, stejně tak úplně nové.

Nejúspěšnější triky zlodějů + rady, jak nenaletět

Zloděj
zdroj: oficiální zdroj Zloděj
aktualizováno 30.04.2016, 00:47 | 30.04.2016, 00:47 | doma.cz

Drzost zlodějů je nebetyčná a k vloupání i krádežím často velmi sebevědomě používají osvědčené, ale i stále nové triky. Z praxe policistů i odborníků na ochranu domácího majetku vybíráme ty nejčastěji používané, stejně tak úplně nové.

„Vedle stále oblíbených metod, jimiž jsou hrubá síla, vrtačka s páčidlem a nových jemných metod jako je například bumping, jsou mezi zloději stále populárnější také převleky a další triky, které často sázejí na anonymitu větších bytových domů a neznalost sousedů. Zloději se neváhají vydávat například za řemeslníky či podomní prodejce,“ říká Ivan Pavlíček, odborník na zabezpečení ze společnosti Next.

 

My jsme řemeslníci, nerušit

Je pravda, že zloději stačí dobrý převlek nebo trik a dostatečná dávka drzosti. Pak si může vzít své oblíbené nádobíčko - vrtačku a páčidlo - i za pravého poledne ve frekventovaném bytovém domě. „Nedávno například působila na Praze 7 skupina zlodějů, kteří se bezostyšně vydávali za řemeslníky. Na chodbě před vykrádaným bytem hlasitě telefonovali a předstírali, že nemají co skrývat. Lidem v domě proto nepřišlo divné, že je v bytě a před ním provoz a hluk,“ popisuje jednu z aktuálních metod Ivan Pavlíček, odborník na zabezpečení domácností.

 

Nástroje zlodějů
(Foto: oficiální zdroj)

 

Promiňte, spletl jsem si patro

Častou a funkční výmluvou, pokud někdo ze sousedů přistihne zloděje při práci nebo na obhlídce, je slušně pronesená věta „Promiňte, spletl jsem si patro nebo vchod“. „Takovéto triky fungují, protože obyvatelé větších bytových domů vpouštějí do domu v podstatě každého slušně vypadajícího člověka bez otázky kam nebo za kým jde. Často tak nevědomky napomáhají loupeži,“ říká odborník. Například muži ve středních letech, který byl přistižen při vynášení věcí z cizího bytu, zase dobře fungovala suverénně pronesená výmluva, že si jde vyzvednout své věci od bývalé partnerky.

 

Šmejdi
(Foto: oficiální zdroj)

 

Pozor na falešné podomní prodejce

Dalším oblíbeným trikem zlodějů, jak se dostat do bytu, je vydávat se za prodejce výhodně nabízejícího své zboží. Když už ho oběť vpustí do bytu, není pro něj většinou problém dosáhnout svého a odcizit cennosti, telefony, peníze, doklady či klíčky od auta. Jaké je pak překvapení, když okradený sčítá škody. Zloději mají takovéto loupeže za přítomnosti obyvatel rádi, protože v tu dobu se jim nabízejí právě cenné osobní věci, které lidé mají jinak u sebe mimo domov.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejlepší děda světa! Přepral zloděje s nožem!
Jak zabezpečit svůj dům před zloději během letní dovolené
Byt o dovolené ubrání před zloději pult centrální ochrany

 

„Podvodní podomní prodejci využívají také dalšího triku, kdy pod záminkou prodeje dodatečného zabezpečení dveří namontují poškozenému vložku, od níž mají duplikát klíče. Pak si jen vyčíhají, kdy je byt volný a vloupání ve vhodný čas dokonají. Lidé by si proto měli nejlépe u svého výrobce bezpečnostních dveří vždy dobře ověřit, zda dotyčný člověk je opravdu věrohodný zástupce jejich firmy, “ uzavírá odborník.

 
10 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

zloděj 15:51 20.02.2019
Ty jsi deb.l.
Mirka 21:31 31.10.2018
Díky za rady. Se zloději je to bohužel těžké. Jsou v dnešní době čím dál vynalézavější. Nás vykradli zatím jednou. Policie však zloděje nikdy nechytla. Proto jsme se rozhodli, že okolo celého našeho pozemku postavíme pořádný plot. Ten jsme koupili od http://www.amstor.cz/ Musím říct, že to funguje, protože od té doby se k nám nikdo vloupat nesnažil. :-)