Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jezero Hillier vás na první pohled zaujme. Vypadá totiž jako obrovská růžová žvýkačka. Svou atypickou barvou láká turisty ze všech koutů světa.

Nejúžasnější místo na světě: Růžové jezero Hillier v Austrálii bere dech!

aktualizováno 31.03.2017, 12:29 | 24.01.2017, 15:45 | sim

Jezero Hillier vás na první pohled zaujme. Vypadá totiž jako obrovská růžová žvýkačka. Svou atypickou barvou láká turisty ze všech koutů světa.

Jezero Hillier se rozkládá v nádherné zelené přírodě jihozápadní Austrálie. Ačkoliv je špatně přístupné, přitáhne ročně tisíce turistů. Všechny totiž láká jeho růžové zbarvení.

 

 

V devatenáctém století objevil jezero mořeplavec a kartograf Matthew Flinders. Přesný důvod, proč je jezero zbarvené do sytě růžové barvy, ovšem ani vědci s jistotou neznají. Sice existují různé teorie, ale ty nejsou stoprocentní.

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Chystáte se ještě na dovolenou? Cenné rady, které zabrání zdravotním problémům

Pravidla Feng Šuej! Dosáhněte harmonie i u vás doma!

Plánujete rodinnou dovolenou? Nevěnujte se jenom dětem, ale i SEXU

 

Jednou z nich je, že zbarvení způsobuje řasa s názvem Dunaliella salina, která má sice zelenou barvu, ale do vody uvolňuje červenou tekutinu. Pokud by tato teorie byla podložená, jistě by se sem jezdilo "rekreovat" velké množství turistů. Tato řasa je totiž známá pro své antioxidační účinky. A nejen to. Je považována za "superpotravinu," a to díky výživovým hodnotám. Když ale vědci vodu z jezera přemístili na jiné místo, kde se řasa nenacházela, barva i tak zůstala růžová.

 

 

Další zajímavostí na tomto jezeře je, že ho celé můžete projít, aniž byste museli mít strach z utopení. Hloubka tady totiž není téměř žádná. Tak doufejme, že jednou díky klimatickým změnám třeba nevyschne a planeta si tento růžový "zázrak" zachová. 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře