Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Celý rok se těšíme na vytoužený týden klidu a odpočinku. Sen o pohodové dovolené se může ale v mžiku rozplynout, a mnohdy to nemusí být ani vaším přičiněním!

Největší průšvihy, které se mohou stát na dovolené!

Stres z dovolené
zdroj: Thinkstockphotos Stres z dovolené
aktualizováno 23.07.2014, 00:00 | 23.07.2014, 00:00 | Doma.cz/trm

Celý rok se těšíme na vytoužený týden klidu a odpočinku. Sen o pohodové dovolené se může ale v mžiku rozplynout, a mnohdy to nemusí být ani vaším přičiněním!

Jak si poradit v nečekaných situacích se dozvíte z následujících řádků.


Problém č. 1: Ukradli mi kabelku včetně peněz a platebních karet. Kde mohu vzít peníze? Může mi je příbuzný někam poslat?


Řešení: Pokud zjistíte, že vám chybí karta, ihned zavolejte do banky a zablokujte ji. Zároveň se můžete s podporou na telefonu dohodnout na vydání náhradní karty, příp. na zaslání nouzové hotovosti. Pokud máte cestovní pojištění, pomůže vám asistenční služba, která slouží jako podpora při podobných situacích. Asistenti vám pomohou také se ztrátou cestovního dokladu, dokladů od vozidla nebo řidičského oprávnění (např. kontaktováním ambasády, zajištěním tlumočníka či zasláním náhradních dokladů do místa pobytu pojištěného). „Pokud potřebujete zaslat náhradní peníze, nouzově může banka zaslat hotovost nebo kartu na místo pobytu dotyčného,“ upozorňuje Pavla Hávová, tisková mluvčí ČSOB. Další možností je poslání peněz pomocí poboček Western Union, kdy je možno peníze vyzvednout na druhé půlce světa téměř okamžitě, samozřejmě za určitý poplatek.

 


Problém č. 2: Platební karta mi v zahraničí nefunguje!


Řešení: Nejdříve vyzkoušejte platbu/výběr i jinde, ať jste si jistí, že je problém na vaší kartě a schovejte si stvrzenku. „Pokud se vám nedaří s kartou zaplatit, je nejlepším možným řešením kontaktovat vaši banku, kde vám pomohou daný problém vyřešit. Je např. možné, že jste překročili stanovený limit nebo máte mechanicky poškozený čip karty,“ vysvětluje Peter Demjanovič, finanční odborník z Ery. Pokud vám vypršela platnost karty, s tím už bohužel během dovolené nic neuděláte, proto si ji pro jistotu zkontrolujte ještě před odjezdem. Více nadějí budete mít v případě překročení limitu. Ten je často možné změnit např. pomocí internetového či mobilního bankovnictví. V každém případě je proto nejlepší vozit na dovolenou alespoň dvě platební karty.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak na dovolené nepřibrat, ale zhubnout!
Trápí vás dluhy, nevyjdete s penězi? Víme, jak z toho!
5 tipů, jak naučit děti hospodařit s penězi


Problém č. 3: Chci si rezervovat hotel, ale ten požaduje zálohu z kreditní karty. Já ale kreditní kartu nemám, co s tím?


Řešení: Pokud na tom hotel trvá, nic s tím neuděláte a budete se muset poohlédnout po takovém, který poskytuje rezervace i bez toho. Majitelé kreditních karet jsou totiž pro hotely důvěryhodnější partneři, protože vlastnit tuto úvěrovou kartu nemůže každý (musí se splnit určité podmínky, jako je pravidelný měsíční příjem určité výše apod.). Je to poměrně běžná praxe. Pokud se tedy chystáte cestovat častěji, kreditní karta se vám bude určitě hodit.

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Kamila 09:35 15.05.2018
Ahoj. Díky mockrát za super článek. To s tou platební kartou v hotelu se mi naštěstí stát nemůže, protože už několik let jezdíme na dovolenou zásadně s našim obytným vozem z https://www.truck1-cz.com/campery Mnohem lepší, než nějaký hotel. :-)
JarkaK21 06:58 27.02.2015
Ahojky, tak mě se na poslední dovolené stala taková nemilá situace, trošku jsme to s kamarádkou přepískly s nakupováním a poslední den při balení jsem zjistila, že mám jaksi problém všechno do kufru dostat....
Přece kvůli pár hadříkům nebudu kupovat nový kufr??
Absolutně mne dostala, když dorazila s malou roličkou stahovací folie, oblečení jsme zabalili do úhledných balíčků a ještě ve finále přepásali celý kufr, vůbec jsem netušila , že nějaký takový pomocník existuje (http://www.mojeobaly.cz/folie/stretch-folie/stret... stojí to pár korun a jak to dokáže pomoci .-)