Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Sníh zatím není potřeba. Když bude, tím lépe.

Od smogu si nejlépe odpočinete na horách

aktualizováno 25.11.2011, 23:14 | 25.11.2011, 00:05 | doma.cz/kat

Sníh zatím není potřeba. Když bude, tím lépe.

Lékaři se shodují v tom, že i krátkodobá změna pobytu v období inverzí prospěje lidskému organismu obrovskou měrou. Nejvíce ohroženy jsou znečištěným životním prostředím zejména děti a alergici. Proto by na relaxační pobyty měly vyjíždět do hor celé rodiny. Pokud nechceme marnit čas dlouhým dojížděním do Alp, v oblasti České republiky vhodné klima poskytují např. Krkonoše. České hory mají prostě tu jedinečno výhodu, že jsou blízko, vždy připraveny „po ruce“ - třeba o "Špindllu" to platí stoprocentně .


Jak strávit ideální prodloužený víkend s rodinou na horách?


Zorganizujte rodinnou poradu

 

Zeptejte se všech členů rodiny, co by rádi dělali ve volném čase. Měli byste dbát na přání nejmenších i nejstarších členů výpravy. Malé děti by měly mít k dispozici dětský koutek (hledejte heslo family friendly hotel, např. právě ve Špindlerově Mlýně Harmony Club Hotel), puberťáci si zase rádi „zablbnou“ třeba při nějaké adrenalinové zábavě.

 

 

Pro seniory, zamilované páry, případně pro během roku zaneprázdněné manažery je zase dobré vyhledat možnosti balneoterapie, relaxace .

 

 

 

Vyberte vhodné ubytování


Není nad to, když má člověk během dovolené pohodlí. Zvažte, jak je hotel nebo penzion daleko od sjezdovky, případně krytého bazénu. Jestliže vás jede na hory víc, je pravděpodobné, že každý bude mít trochu jiné chutě, nebo dokonce dietu – ať už tu hubnoucí nebo zdravotní. Nespoléhejte se tedy na pokoutní hospůdky a vsaďte na spolehlivou a zavedenou restauraci.

 

 

Co všechno se dá dělat na horách, když není sníh?


- Nechte se namasírovat!


Především ženy uvítají možnost v klidu si odpočinout třeba v nějakém wellness centru, při masáži nebo na kosmetice. Zajděte si do sauny – to je ve studeném zimním počasí nejpříjemnější věc na světě!

 

 


- Dejte si dávku adrenalinu


Negativní stres vybijte pozitivním. Adrenalinové agentury dnes už nabízejí takové druhy zážitků, kdy zbytečně neriskujete, přitom zažijete něco, na co do smrti nezapomenete. Skočte na budngee jumpingové houpačce, nebo si prostě jen zajezděte na bobové dráze (najdete ji pár metrů od Harmony Club Hotelu).

 

 


- Vyrazte na výlet!


Můžete jít na pěší výlet zalitý horským sluníčkem, případně si pronajměte třeba čtyřkolky, alespoň na hodinku. I jinak zcela neakční tátové od rodin jim okamžitě podlehnou, budou si připadat jako hrdinové a celý zbytek pobytu budou dobře naladěni.

 

 


A když se vám tohle všechno bude líbit, můžete popřemýšlet o Vánocích nebo silvestru na horách.

 

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře