Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chcete si dopřát to nejlepší, co náš trh nabízí? Pomůže vám se zorientovat a poradíme, jakými tipy se řídit při výběru.

MANUÁL: Jak vybrat ty nejlepší uzeniny, máslo, nebo kečup!

Test másel - 9
zdroj: Martin Chamer Test másel - 9
aktualizováno 20.02.2013, 17:42 | 20.02.2013, 09:38 | doma.cz/ina

Chcete si dopřát to nejlepší, co náš trh nabízí? Pomůže vám se zorientovat a poradíme, jakými tipy se řídit při výběru.

Ve značení potravin není lehké se vyznat. Jako bychom při každém nákupu hráli hru na hledání rozdílů. Server Vitalia.cz připravil tipy, které jednoduše pomohou s výběrem. Nabídka potravin v našich obchodech je poměrně pestrá. Každý hledá něco jiného, někomu jde o figuru, jinému o pěkně nacpané břicho, někdo má alergii, další kouká na cenu.


Ale hlavně si na jídle chceme pochutnat a to jde u potravin nacpaných náhražkami těžko. Jednoduché základní pravidlo proto zní – čím víc základní suroviny, tím líp. Přece si buřty kupujeme kvůli masu a džem kvůli ovoci.


Jenže jak to poznat? Špatně – což je špatně, ale co naplat. Rozhodně se neřiďte podle obrázků, ty klamou tělem. Cena také není vždy spolehlivým vodítkem, i když platí, že pod určitou cenu nelze zachovat kvalitu. Někdy napoví název, jindy je třeba začíst se do složení. Značení je ale mnohdy značně komplikované a spotřebitel těžko bude studovat potřebnou legislativu. Proto se hodí pár základních jednoduchých pravidel.
Podívejte se, v čem se liší potraviny, které na první pohled působí podobně. Ale zdaleka nejsou. Víte, kde hledat rozdíl?


Označení uvedených potravin odpovídá legislativě. Dále najdete pár tipů, co při nákupu sledovat, abyste ve hře na rozdíly zvítězili vy.


UZENINY


Složení českých uzenin stanoví tzv. špekáčková vyhláška, definuje minimální obsah masa a maximální limit tuku a další složky u konkrétních druhů uzenin (nicméně dost benevolentně). Uzeniny zahraniční provenience mají vlastní pravidla.

 

Uzeniny
(Foto: vitalia.cz)


• ve složení hledejte podíl masa


• vodítkem je také název, pro českou produkci vyhláška definuje na 40 druhů výrobků (např. složení pro vídeňský párek, šunkový salám atd.)


Příklady: špekáčky (48 % masa) / čertovské špekáčky (81 % masa) – v galerii

 

MÁSLO


Musí být vyrobeno pouze z mléčného tuku a jeho obsah v másle tvoří 80 – 90 %. Pozor na záměnu s napodobeninami s rostlinným tukem.


• sledujte název a složení výrobku – pouze máslo smí nést toto označení (alternativní výrobky se jmenují třeba Máslíčko nebo jen pomazánka, zato s obrázkem krávy a džberem mléka)


Příklady: farmářské máslo (85 % mléčného tuku) / masielko – směsná pomazánka (60 % rostlinného tuku, 15 % mléčného tuku) Konkrétní příklady naleznete v našem testu: Velký redakční test: Hledali jsme nejlepší máslo na trhu

 

Test másel - 10
(Foto: Martin Chamer)


KEČUP


Nejdražší a nejdůležitější složka kečupu je protlak. Čím větší obsah protlaku a v něm použitých rajčat, tím kvalitnější kečup.


• sledujte složení, u nás se nejčastěji uvádí množství použitých rajčat, např. 160 g rajčat na 100 g kečupu


• pokud se výrobek nejmenuje kečup, ale třeba kečupová omáčka nebo kečap ap., může (ale nemusí) to znamenat, že obsahuje menší než předepsané množství rajčatového podílu


Příklady: kečup (55 g rajčat na 100 g kečupu) / ketchup natur (210 g rajčat na 100 g kečupu) – v galerii

 

ČTĚTE TAKÉ:

VELKÝ TEST pytlíkových polévek: Našli jsme nejlepší vývar na trhu

Velký test BALZÁMŮ NA RTY: Který vás nejlépe ochrání!

 

 

SIRUP


Opět – hodně ovoce na obalu a málo uvnitř, a opět stejná rada:


• sledujte název a složení výrobku


• typické označení je „ovocný sirup“ a „s příchutí“, kdy první příklad obsahuje větší množství ovocné šťávy, druhý mnohdy žádnou, jen aroma


Příklady: koncentrát s příchutí pomeranč (pouze pomerančové aroma) / pomerančový sirup (ovocná šťáva min. 33 %) – v galerii


 

Zítra přineseme další díl seriálu Jak vybrat...

 
5 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře