Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Americká studie potvrzuje, že majitelé pejsků mají až o 34 % lepší fyzičku a jsou šťastnější!

Pořiďte si pejska: Budete štíhlejší, zdravější a veselejší!

Žena a pes - 3
zdroj: Thinkstockphotos Žena a pes - 3
aktualizováno 12.03.2013, 00:00 | 12.03.2013, 00:00 | doma.cz/ina

Americká studie potvrzuje, že majitelé pejsků mají až o 34 % lepší fyzičku a jsou šťastnější!

Říká se, že pes je nejlepším přítelem člověka a nově je i potvrzeno, že i jeho zdraví. Americká studie totiž dokazuje, že majitelé pejsků mají lepší kondici a formu. Oproti ostatním se jim v průměru dostává až o 34 procent více pohybu. Jednou ze zábavných cest , jak zhubnout, shodit bříško a vytvarovat zadeček je tedy pořídit si pejska! Ten vás totiž donutí a motivuje k lepším výkonům.

 

Už několikrát jste si řekli, že si půjdete zaběhat, ale pak vám do toho něco přišlo – typické! Se čtyřnohým kamarádem se vám to nestane. Venčit s totiž musí a bude vás „tahat“ dál, i když vy byste to už zabalili. „Jako bonus navíc se při hraní se psem zvyšuje hladina endorfinu (hormonu štěstí) a naopak ustupuje stres. Emocionální prožitek zvyšuje výkonnost vašeho cvičení,“ potvrzuje doktorka Rebecca Johnson z Univerzity Missouri.

 

 

Hýbete se – spalujete!


Pejskaři sice nepovažují venčení za výjimečnou fyzickou aktivitu, takže se kromě pejskovi věnují sportům a posilování. Ale pozor i „pouhé“ procházky třikrát denně představují slušný výdej energiem. Během dvaceti minutové procházky ve svižném tempu spálíte kolem 70 kcal!

 

Soutěžte o nejhezčího psejsánka a vyhrajte 30 tisíc korun!

 

 

Výmluvy na nedostatek času


Pokud si stěžujete na nedostatek času a právě čas slouží jako hlavní výmluva, že nemůžete navštěvovat pravidelně kurzy, fitko, ani si nestíháte si jít zaběhat, právě pejsek by to mohl vyřešit. Studie totiž dokazuje, že lidé pejskové jsou příjemnou pohybovou variantou, aniž byste ji nutně vnímali jako „nátlak“. Venčení pejska je vždycky hra – házení míčkem, chůze běh, členitý terén a pravidelnost – to je klíč ke štíhlejší postavě

 

Nastavte si režim


Při ranní procházce se zastavte na chvilku na sluníčku a protáhněte se. Zakružte hlavou, pažemi a vytáhněte se z pasu nahoru a do strany. Zpáteční cestu si dejte lehký joging. Jindy vystřídejte jogging s indiánským během (chvíli jdete, chvíli běžíte).


ČTĚTE TAKÉ:

Vtipné video: Ňuňu štěňátko vyvádí jak čertík!

Boj o nejhezčí okno v ulici: Vyrobte si krásný jarní truhlík!

 

Odpolední procházky obohaťte o pár posilovacích cviků. Dejte dvakrát deset dřepů, protáhněte nohy i záda v hlubokém předklonu. Nezapomeňte vzít míček a potrénovat pejska v aportu.

 

Zapojte do svého rozmanitého víkendového programu i vašeho pejska. Každý pes miluje pohyb, proto mu o víkendu věnujte více času, kromě delší procházek akčně střídejte i jízdu na kole, na bruslích, či nordic walking.

 

 

Nemáte pejska? Co takhle o víkendu zajet potěšit nějakého mazlíčka do útulku? Můžete si tam pejska zapůjčit a dopřát mu krásnou procházku a sobě trochu pohybu a navíc hřejivý pocit z dobrého skutku…
 

 
28 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře