Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Rozšířený sortiment a nové odrůdy, to vše nabídne výstava PODZIM 2014.

Pozvánka do Kroměříže: Vyrazte o víkendu na výstavu pro zahrádkáře i netradiční bonsaje

Výstaviště Kroměříž
zdroj: Oficiální zdroj Výstaviště Kroměříž
aktualizováno 09.10.2014, 00:08 | 09.10.2014, 00:08 | Doma.cz/trm

Rozšířený sortiment a nové odrůdy, to vše nabídne výstava PODZIM 2014.

Na kroměřížském výstavišti se od čtvrtka do neděle 9.–12. října uskuteční 6. ročník výstavy Floria PODZIM. Vedle nevšední Mezinárodní výstavy bonsají a japonských kamenů suiseki nabídne Český zahrádkářský svaz rozšířený výběr ovocných stromů a netradičního ovoce. „Reagujeme na stále rostoucí poptávku maloodběratelů, kteří touží zkusit pěstovat ne zcela obvyklé rostliny,“ říká Hana Králová, manažerka výstavy. Nárůstu se dočkal také sortiment drobného zvířectva, a to v podobě krajské prodejní expozice.

 

Bonsaj
(Foto: Oficiální zdroj)


Pozornému oku návštěvníka jistě neunikne rozšířený sortiment ovocných stromků, který nabídne Ovocná školka Litenčice. „Letos chystáme novinky na poli ovoce – na výstavě bude k dostání například rakytník, vhodný k užití v potravinářství, medicíně a kosmetice. Netradiční sortiment rozšíří i muchovník, známý svým vysokým obsahem vitaminu C,“ dodává pan Aleš Zahradník z Ovocné školky Litenčice. Na výstavě bude v prodeji široký výběr ovocných stromků a keřů, které je možno prodávat až po 1. říjnu.

 

Výstaviště Kroměříž
(Foto: oficiální zdroj)

 

V rámci výstavy lze zakoupit široký sortiment rostlin a potřeb po dům a zahradu, k dostání budou i nové, vůči mrazu a chorobám odolné podnože meruňky, které jsou přizpůsobeny specifické půdě na Hanácku a okolí. Ta si žádá stále více šlechtění. „Díky těmto podnožím lze předejít úhynu ovocných stromků, ke kterému běžně dochází již po pěti letech pěstování,“ dodává Zahradník.

 

Meruňky
(Foto: Oficiální zdroj)


Výstava PODZIM 2014 nabídne v rámci krajské expozice drobného zvířectva soutěž o nejhezčí zvíře výstavy, ze soutěže vzejdou tři vítězové. Rozhodují o nich návštěvníci, kteří mohou hlasovat u expozice zvířat. V místě výstavy bude k dispozici formulář, na který hlasující vyplní své kontaktní údaje a číslo klece svého favorita. Poté lístek vhodí do hlasovací urny. „Zvýšili jsme počet kategorií a soutěží, mimo jiné letos nabídneme soutěž okresů v odbornosti, a to ve třech kategoriích – králík, holub a drůbež,“ říká Jan Derka, předseda chovatelů. „Novinkou letošního ročníku je také navýšení počtu rybníčků, ve kterých bude k vidění vodní drůbež, například husy nebo kachny. Většina vystavovaných zvířat bude jako vždy k zakoupení, což jistě návštěvníky potěší,“ uzavírá Králová.


Floria PODZIM 2014
Kdy: 9.–12. října 2014
Kde: Výstaviště Floria Kroměříž
Za kolik: 80 Kč, děti do 10 let zdarma

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře