Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nemusíte hned rekonstruovat celý byt, stačí vybrat ty pravé bytové doplňky a celý interiér dostane šmrnc!

Proměňte váš byt TRENDY DOPLŇKY!

aktualizováno 16.09.2011, 00:00 | 16.09.2011, 00:00 | doma.cz/ina

Nemusíte hned rekonstruovat celý byt, stačí vybrat ty pravé bytové doplňky a celý interiér dostane šmrnc!

Návštěvy většinou okukují, co je u vás doma nového a vy se nemáte čím pochlubit. Nelámejte si hlavu složitými změnami, stačí vyměnit staré křeslo za originální a moderní lenošku, či vybavit váš obývák netradičními vázami a dalšími zdánlivými maličkostmi, které ovšem svedou velké věci!


Vsaďte na stylové křeslo


U jednoho kusu nábytky si dovolte malou extravaganci a vyberte si křeslo podle svého a fantazií nešetřete. Dříve tímto osamotněným prvkem obývacích pokojů bývaly křesla houpací. Dnes to jsou pohodná moderní křesla zajímavých tvarů,v nichž načerpáte novou sílu.

 

Retro je in!
nanovoshop.cz

 


Zajímavé vázy

 

Velice atraktivní dojem vzbuzují i sady váz různých velikostí z jedné dílny. V keramice se nejčastěji objevují smetanové, sněhově bílé nebo kouřové tóny. Odvážně se kombinuje oblý tvar s hranatým, či se hojně vyskytují i asymetrické ovály.

 

 

Dominují "kapkovité“ uzavřené tvary a jednobarevné hladké struktury. Chybu neuděláte s čirým ani barevným sklem. Sklo se nosí ve dvou extrémech – buď tenké jako skořápka, anebo naopak mohutné těžké kousky většinou hranatých geometrických tvarů!

 

 

Retro kousky zpestří interiér


Stačí použít pár retro prvků a váš interiér dostane okamžitě jiný náboj! Pokoj se často doslova rozzáří, protože retro kousky bývají ve výrazných sytých barvách, mezi nimiž vede žloutkově žlutá, oranžová, cihlová, a limetkově zelená, ovšem nechybí ani stálice bílá.

 


ČTĚTE TAKÉ:

Retro styl frčí! Inspirujte se
Sedm věcí, které oceníte, když žijete sami!
Originální doplněk, který rozzáří váš obývák!Zástěna po japonsku


Atraktivní novinkou jsou japonské závěsné panely potištěné výraznými fotomotivy a grafickými vzory. Panely jsou na rozdíl od klasického závěsu rovné, což zesiluje jejich dekorativní efekt v interiéru. Další předností je variabilnost japonských stěn – prodávají se jak v celé sadě se závěsným systémem, tak jednotlivé kusy potištěných panelů, třeba i na výměnu. Jsou ve velikostech pro malá i pro velká okna a ještě jako závěsné obrazy do interiéru, což podtrhne celkové působení motivů.

 

 

Tvarujeme světlo


Že stínidlo umí kouzlit s tvary v setmělé místnosti, patří k našim idylickým dětským vzpomínkám podobně jako zkušenost, že při pohledu na lampu a světlo, které vrhá, se dá nejen číst, ale i snít. Zajímavou myšlenkou je proto dát stínidlu záměrně tvar slibující připravit atmosféru pro poetické večery pod lampou. Ta se tak stane nejen účelným vybavením, ale i světelnou plastikou.

 

Podivuhodná mořská slza


Doplněk poetický a zároveň neobyčejný: skleněné koule, připomínající akvárium, jsou na tuzemských e-shopech nabízeny jakožto beachworld, zatímco v zahraničí je koupíte pod více odpovídajícím názvem Ecosphera. Jde totiž o uzavřený ekosystém: V čištěné mořské vodě žijí krevety, mořské řasy a bakterie. Krevety se živí řasami, které rostou díky světlu a CO2 produkovanému krevetami. Bakterie rozkládají exkrementy a další pozůstatky na živiny pro řasy. Řasy tvoří kyslík. Systém vydrží podle velikosti nádoby fungovat nejméně dva roky, ve větších až pět let.
 

 
29 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře