Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Klepete se nervozitou, potí se vám ruce a stěží ze sebe něco vykoktáte?První dny v nové práci ale nemusí být tak tragické. Stačí se dobře připravit!

První měsíc v nové práci? Zvládněte ho na jedničku…

aktualizováno 14.02.2011, 05:39 | 14.02.2011, 00:00 | doma.cz / Jana Potužníková

Klepete se nervozitou, potí se vám ruce a stěží ze sebe něco vykoktáte?První dny v nové práci ale nemusí být tak tragické. Stačí se dobře připravit!

Začátky bývají vždycky těžké, i ty pracovní. Člověk má obavy, aby něco nepokazil, neztrapnil se před novými kolegy, splnil očekávání nadřízených, dostal dost peněz, nastartoval zářnou kariéru…

Ale řada obav je naprosto zbytečná. Zvlášť, když budete postupovat podle rad, které vám pro první měsíc v práci nabídne v našem rozhovoru Petra Benešová ze serveru SuperKariéra.cz.

Už vím, že mám novou práci. Co mohu pro její snadný rozjezd udělat, ještě než nastoupím?

Je dobré si co nejvíce zjistit o firmě – podrobně si projít webové stránky (portfolio výrobků či služeb, historii firmy, tiskové zprávy atd.), zjistit, jaké má firma konkurenty a čím se zabývají. Vyplatí se dopilovat vědomosti, které pravděpodobně budou na nové pozici potřeba, oprášit jazykové znalosti, zdokonalit se v ovládání počítačových aplikací, se kterými je práce spojena...

ČTĚTE TAKÉ:
Tady chci pracovat! Poznáte dobrého zaměstnavatele?
Nebaví vás práce? Rekvalifikujte se
Tohle (ne)podepíšu! Víme, jak má vypadat pracovní smlouva
Vracíte se po mateřské do práce?

Je tu důležitý první den. Jak se mám chovat, abych se co nejlépe uvedla?

Důležité je chovat se přirozeně a přátelsky. V tomto případě neplatí žádná dogmata, v každé firmě to může být úplně jinak. Do začátku ale lze doporučit vyhnout se kontroverzním konverzačním tématům (sex, náboženství, politika), nesdělovat kolegům své vyhraněné názory. Nikdy předem nevíte, koho byste se mohli dotknout. Pak by bylo těžké překonat averzi kolektivu, kdybyste se třeba v nějakém důležitém tématu hned od začátku neshodli. Konverzaci volte tak, aby se týkala práce, firmy nebo v případě pauzy na oběd třeba zájmů, koníčků, sportu. Lidé vždy nejvíce ocení, pokud o ně projevíte upřímný zájem a budete jim naslouchat (takže nemluvte stále jen o sobě).

Nová práce znamená řadu otázek na kolegy, kteří jsou v ní už jako doma. Mám požádat šéfa, aby určil jednoho, který mě zaučí, nebo se s tím poradit sama?

Pokud šéf neurčí konkrétní osobu, která by vám měla být k dispozici, pak se u něj sama informujte, jaký bude postup - na koho se máte obrátit, kdo bude přidělovat úkoly... Jinak je samozřejmě dobré se ptát. Jen při tom dbejte, abyste nepřekročila zdravou míru a nevyrušovala kolegy zbytečně při jejich vlastní práci. Stejně tak se neptejte na základní věci, o kterých se předpokládá, že je znáte.

Mám ve snaze spřátelit se s kolegy iniciovat třeba pozvání na oběd?


V počátku to nechte raději na nich. Ačkoliv pokud k tomu dojde spontánně, v hovoru třeba u vaření kávy… Jen nic nelámejte přes koleno.

Pár týdnů asi budu sledovat, jak pracoviště funguje, ale kdy je čas změn, které mě napadají?

Zavedené postupy nekritizujte určitě hned. Věnujte dostatek času poznávání firmy, kolegů, firemní kultury. Až si budete jistá, že je váš návrh skutečně přínosný, konzultujte jej se svým přímým nadřízeným. Mělo by to být ale až v situaci, kdy už bezpečně ovládáte svěřené pracovní úkoly.

Co když budu oproti kolegům příliš akční, protože se chci například dobře zapsat? Nestanu se naopak zbytečně terčem pomluv jako ta, co „šplhá“
?

Ano, to je samozřejmě riziko. Kolektiv se často takového člověka snaží z firmy "vyštípat“, protože by mohl ohrozit i jejich pozici. Když šéf uvidí, že práce, kterou dělají čtyři, se dá zvládnout ve dvou, může přistoupit k personální čistce. A to je v dnešní době velmi časté, protože především v soukromých firmách je tlak na zvýšení efektivity práce čím dál silnější.

V rámci zkušební lhůty samozřejmě dovolená nepřipadá v úvahu, ale… co když se děje něco zásadního a potřebuji krátké volno?


Jednou z možností je požádat o náhradní volno. Ale rovnou si připravte vysvětlení toho, jakým způsobem nepřítomnost vynahradíte (práci si vezmete domů, zůstanete přesčas apod.).

A co když hned první měsíc v práci onemocním nebo onemocní dítě, o které se starám?

Ze zkušenosti mohu říct, že delší absence ve zkušební době velmi často vede ke zrušení pracovního poměru. Může se to zdát nefér, ale z pohledu zaměstnavatele je to pochopitelné. Pracovní poměr je silným závazkem a zbavit se pak notorického absentéra je složité a drahé. Přesto alespoň pro mírné uklidnění: nyní je dle zákoníku práce prodloužena doba, kdy se zaměstnancem nelze zrušit pracovní poměr – a to na prvních 21 dnů pracovní neschopnosti.
 

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře