Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jazykové pobyty jsou čím dál oblíbenější. Ale mezi organizátory občas najdete i podvodníky. Jak si vybrat ten nejlepší pobyt?

Single dovolená? TIP pro ty, co jsou sami

aktualizováno 28.03.2011, 12:35 | 28.03.2011, 12:30 | tn.cz / kar

Jazykové pobyty jsou čím dál oblíbenější. Ale mezi organizátory občas najdete i podvodníky. Jak si vybrat ten nejlepší pobyt?

Jestli jste singl a propadáte panice, s kým jet na dovolenou, protože žádná nezadaná kamarádka v okolí není a rodiče nejsou zrovna těmi, se kterými byste chtěli trávit svůj volný čas, pak nezoufejte.

 

Být singl je totiž obrovská výhoda, kterou prožijete možná jen jednou za život. Uvědomte si, že právě nyní máte jedinečnou příležitost investovat svůj čas i peníze pouze sami do sebe. Můžete vyzkoušet například jazykový kurz v zahraničí, který se postará o příjemnou dovolenou a rozhodně během ní nebudete sami.


Sami a přitom s lidmi

 

Bojíte se, co budete sami dělat v cizím městě mezi neznámými lidmi? Tyto obavy jsou úplně zbytečné. „Ve škole první den poznáte spoustu přátel z nejrůznějších zemí světa. Všichni jste na „stejné lodi“ a řešíte stejný problém – naučit se kvalitně cizí jazyk. Trpět samotou určitě nebudete, naopak uděláte v jazyce větší pokrok, než kdybyste volný čas trávila s česky mluvící kamarádkou nebo přítelem. Každá škola navíc pořádá odpolední a večerní akce. Během týdne „zapadnete“ a budete se v Londýně, Honolulu, New Yorku nebo Barceloně cítit jako ryba ve vodě,“ říká Karel Klusák, ředitel cestovní kanceláře INTACT, která se už přes 20 let specializuje na jazykové kurzy v zahraničí.
 


Jazyky se v dnešní době nebiflují, ale zažívají se. Na jazykovém kurzu v zahraničí odbouráte zábrany mluvit cizím jazykem, najdete zajímavé přátele z nejrůznějších zemí a prožijete řadu zážitků. “Získáte spoustu přátel, s nimiž si budete skypovat a mailovat ještě dlouho po ukončení kurzu, s některými se budete možná navštěvovat. Řada klientek na jazykovém kurzu v zahraničí našla přítele a v několika případech i manžela. Před měsícem mě navštívil jeden student, který odjížděl do Brazílie za svojí přítelkyní z jazykového kurzu," potvrzuje Karel Klusák. Na kurzu si rozšíříte obzory a získáte sebedůvěru. Budete totiž neustále obklopena cizojazyčným prostředím a díky tomu se budete rychle učit. „Musíte totiž naposlouchat melodii a rytmus cizího jazyka“ vysvětluje Karel Klusák a dodává: „Je to podobné, jako s malým dítětem. Stále na něj mluvíme a pojmenováváme to, co právě dělá, nebo co se kolem něj děje. A když to děláme každičký den, tak si nakonec dítě spojí zvuk s danou věcí či činností a začíná nám rozumět. Uvidíte, že se Vám po několika týdnech začnou v cizím jazyce zdát i sny!“

 


Jak se učí na cestách


Prvním předpokladem úspěšného zažití cizího jazyka je chuť si vybraný jazyk osvojit. Tedy jinými slovy naprogramování vašeho mozku na úspěch. Jakmile se totiž už dopředu začnete přesvědčovat, že všechno je marné, že vám to pravděpodobně nepůjde, tak si váš mozek všechny tyto „předpovědi“ dobře zapamatuje a pomůže je naplnit. Takže na to velký pozor.
Hlavně nepropadejte panice! Každý má jistě chvilky, kdy by s tím, co mu nejde, nejraději praštil, ale to nic neřeší. Chvíli vypněte a jen tak relaxujte. Každý, kdo umí dobře mluvit česky, se může naučit i další cizí jazyk. Na kurzu v zahraničí se učíte, i když jste se spolužáky na pláži, na diskotéce nebo když nakupujete. A to je příjemné, nemyslíte?


Každá škola má svůj vlastní výukový program, své osnovy a metodologii, podle kterých výuka probíhá. Pro většinu studentů cizího jazyka je nejdůležitější zlepšit se v konverzaci a poslechu. Hodně lidí trpí psychickou bariérou právě z konverzace - „raději to nepovím, než bych to řekl špatně“. Tuto bariéru dokáže odbourat „přímá metoda výuky“. Učitel s vámi mluví jen anglicky (německy, francouzsky…), a pokud něčemu nerozumíte, vysvětlí to pomocí jednodušších slov nebo to „zahraje“. Během krátké doby získáte sebevědomí a konverzace vás začne bavit. Na konci kurzu obdržíte certifikát se stručným zhodnocením svého studia.

 

Co Vám dá studium jazyků v zahraničí?
• získáte sebedůvěru
• zlepšíte si mluvení a poslech
• naučíte se rychlé reakci
• obohatíte svoji slovní zásobu
• zautomatizujete si gramatiku
• získáte řadu nových přátel a zážitků
• položíte základní kámen své kariéry
• poznáte jinou kulturu

 
3 hlasů
Vaše hodnocení