Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dvacáté století vstoupilo do dějin díky technické revoluci, ženám tak v povinnostech ulevily věci jako pračka či žehlička. Dvacáté první století ale chrlí jednu technickou vymoženost za druhou!

Technické vymoženosti, které vám usnadní život

Technologie
zdroj: Thinkstockphotos Technologie
aktualizováno 05.10.2014, 00:03 | 05.10.2014, 00:03 | Doma.cz/trm

Dvacáté století vstoupilo do dějin díky technické revoluci, ženám tak v povinnostech ulevily věci jako pračka či žehlička. Dvacáté první století ale chrlí jednu technickou vymoženost za druhou!

Že už se v tom přestáváte orientovat? Nevadí! Díky následujícímu článku si moderní techniku oblíbíte.


Využívejte aplikace do telefonu


Určitě používejte moderní komunikátory! Aplikace do telefonu jako Viber nebo Whatsup vám umožní bezplatné zasílání obrázků a textových zpráv. Jsou zdarma, tak proč už je nemáte? Aplikace v telefonu mohou také pokrýt až překvapivě širokou škálu vašich potřeb. Ať už se jedná o navigaci, zrcátko, svítilnu, přehled kulturních akcí nebo upozorňování na nabídky levných letenek či aplikace, která vám umožní ovládat váš účet přes telefon, tzv. smartbanking. Investovat musíte jen svůj čas, abyste takovou aplikaci našla a šup s ní do telefonu. Když vás přestane bavit, zase si ji smažete. 


Jak to mít levněji?


Je to asi tři roky, co k nám z Ameriky přišel trend slevových serverů. Můžete na nich pořídit levně téměř cokoliv. V nedávné době se ale objevovaly zprávy, že ne všechny uvedené služby jsou kvalitní. Proto se vždycky podívejte na recenze ostatních, co službu využili a jestli byli spokojení.

 


Mnohé věci vás vyjdou levněji, když si je objednáte ze zahraničí. Z pohodlí domova tak můžete nakupovat po celém světě a na rozdíl od koupě v kamenných obchodech můžete zboží také v ochranné lhůtě bez udání důvodu vrátit.

 

ČTĚTE TAKÉ:

ODBORNÍCI VARUJÍ: Nemějte mobil v ložnici, jinak vám hrozí velké problémy
Jak na platební a věrnostní karty: Zjistěte jak je používat a které se vyplatí
Co dělat, když na dovolené ztratíte kartu

 

Co k tomu potřebujete? Jen platební kartu s povolenými internetovými platbami a přístup k internetu. Aby bylo vaše online nakupování bezpečné, využívejte prověřených obchodníků, kteří nabízí platbu kartou přes tzv. 3D Secure technologii (poznáte dle loga při zadávání údajů karty). „Tento systém umožňuje potvrdit platbu kódem, který vám přijde na mobilní telefon, čímž se posiluje bezpečnost transakce," říká Peter Demjanovič z Ery.


Poslední novinky – placení mávnutím


Revolucí v placení je bezkontaktní nálepka. Jak takové placení probíhá? „Nálepku přilepíte na jakýkoli předmět (náramek, telefon nebo klíčenku) a zaplatíte přiložením nálepky k bezkontaktnímu terminálu, aniž byste museli otevírat peněženku nebo hledat platební kartu,“ komentuje Pavla Hávová z ČSOB. I v tomto případě platí, že u částek nad 500 Kč je potřeba zadat PIN.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře