Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nenechte se napálit, pojem „krabí“ nemá s krabem nic společného, smutné je, že často ani s rybou. Co tedy ve skutečnosti jíme?

Test krabích tyčinek: Ve skutečnosti nejsou ani krabí, ani rybí!

Test krabích tyčinek
zdroj: vitalia.cz Test krabích tyčinek
aktualizováno 04.01.2013, 00:00 | 04.01.2013, 00:00 | doma.cz/ina

Nenechte se napálit, pojem „krabí“ nemá s krabem nic společného, smutné je, že často ani s rybou. Co tedy ve skutečnosti jíme?

Krabí maso je považované za pravou lahůdku. Navíc je nízkokalorické, takže je řadou odborníků doporučováno při redukčních dietách. Na pultech obchodů ale zpravidla najdete pouhou náhražku – krabí tyčinky vyrobené z rybího masa.


Když se pořádně zadíváte na obal od krabích tyčinek, pravděpodobně si všimnete, že jsou nazvány „surimi“. Jde o japonský termín, kterým se označuje tradiční pokrm vyrobený z ryb. Výrobce nám v podstatě nelže. Jen poněkud hraje na naši neznalost – neznámé slovo surimi nám nic neřeknete, zatímco pod pojmem „krabí příchuť“ si představíme chutné bílé masíčko.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Velký redakční test: Hledali jsme nejlepší máslo na trhu

Velký test jogurtů: Místo ovoce i řepa, nebo dýně

Povánoční slevy: Teď je ten nejlepší čas na nákup všeho!


Surimi je tradiční japonská potravina, ze které se připravují chutná jídla, například specialita kamaboko. V Evropě a ve Spojených státech ovšem surimi slouží jako náhražka krabího nebo krevetího masa. Skutečnou chuť kraba dohánějí výrobci používáním přídatných látek, například krevetového aroma, což je v podstatě uměle vyrobená krabí chuť.


Podívejte se pro srovnání do fotogalerie.

 

Rybí maso se pro surimi zpracovává následovně: mele se, louhuje a suší, aby se zbavilo přebytečné vody. Cílem je získat pastu, ze které se snadno modelují různé tvary – například krabí tyčinky. Aby hmota neztratila svoji tvárnost, neobejde se bez přídatných látek – nejčastěji se používá sacharóza nebo sorbitol, přidává se i škrob, olej, glutamát nebo sůl, aby krabí tyčinky dostaly ten správný šmak. Správnou barvu pak dodají různá barviva, v poslední době je oblíbené zejména červené barvivo košenila E 120, které se vyrábí z broučka červce nopálového.

 

Test krabích tyčinek
(Foto: vitalia.cz)


Nakonec si na obalech surimi krabích tyčinek můžeme všimnout, že nejenom že neobsahují ani kousek kraba, ale vlastně v nich není ani moc rybího masa – pouze kolem 25 - 50 procent.


Další podrobnosti o složení výrobků „cosi à la krab“ najdete ve článku v plném znění ZDE. Výrobky byly nakoupeny ze sortimentu běžného hypermarketu stylem „vše se slovem krab“.

 

Výborné rybí recepty najdete na POKLIČKA.CZ:

Grilovaný rybí špíz

Rybí filet v mandlové krustě

Staročeská rybí polévka
 

 
4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

dadlly 19:00 31.01.2017
V nadpisu TEST ale nevidím že by se něco testovalo, spíše všeobecné tlachání o ničem. Opravdu přínosný článek
Zdeněk 21:49 14.12.2016
Takových článků napíšu za hodinu deset. Pod titulkem test bych čekal, že se nabídne aspoň senzorické hodnocení několika balení krabích tyčinek, ( které třeba mají jakous takous příchuť (a ne jen prázdné tlachání o tom, že v tom není krab, což všichi vědí a v balčku za 20korun snad ani největší optimista nečeká.
Neny 14:32 08.10.2013
No a všechny testované krabí tyčinky jsou tedy nezdravé? To že v nich není krabí maso, není žádná novinka, ale co třeba nějaké info o těch látkách, nebo které jsou nejhorší, které nejlepší a kde se dá koupit pravé krabí maso?
kruc 16:25 06.01.2013
Stejné jako pomazánkové máslo ve kterém, žádné máslo není.