Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nerušíte svou sbírku modelů autíček? Nemocný David prosí o pomoc s rozšířením své sbírky. Je to totiž jeden z mála koníčků, kterému se může při svém postižení naplno věnovat. Peněz nemá nazbyt, protože všechny jdou na léčbu jeho vážného onemocnění.

Udělejte radost postiženému Davidovi! Pomozte mu rozšířit jeho sbírku

David Hodan a jeho sbírka
zdroj: facebook.com David Hodan a jeho sbírka
aktualizováno 08.03.2015, 14:58 | 08.03.2015, 14:45 | TN.cz / vem

Nerušíte svou sbírku modelů autíček? Nemocný David prosí o pomoc s rozšířením své sbírky. Je to totiž jeden z mála koníčků, kterému se může při svém postižení naplno věnovat. Peněz nemá nazbyt, protože všechny jdou na léčbu jeho vážného onemocnění.

David od narození trpí genetickou vadou, která způsobuje onemocnění vedení periferních nervů. U pacientů se postupně zhoršuje hybnost dolních a později i horních končetin. Nemoc se označuje zkratkou CMT a postihuje zhruba čtyři tisíce Čechů.

 

Pětadvacetiletý David je odkázán na invalidní vozík a po komplikovaném zápalu plic také na plicní ventilátor, ale nevzdává se. Jeho velkou zálibou, je právě sbírání autíček. Nejraději má, podle svých slov, veterány, Škodovky a Tatry.

 

Udělejte radost vážně nemocné Lucince! Je to snadné! Čtěte!

 

Na sociální síť se obrátil s prosbou, zda někdo neruší svou starou sbírku. "Hedám někoho, kdo třeba ruší sbírku, a je ochoten nějaký ten kousek darovat, i když chápu, že je tento koníček dosti nákladný. Auta nesbírám na kšeft, ale proto, že mě to baví, a je to jeden z mála koníčků, kterému se ve svém žití (a při svém postižení) můžu věnovat," napsal David.

 

David původně studoval elektrotechnickou průmyslovku, bohužel kvůli nemoci musel přejít na poštovní školu potom se však k nemoci přidal těžký zápal plic a to byl pro Davida konec studia, ale také začátek finančně náročné léčby.

 

Kontakt na Davida najdete ZDE.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Sára (21) natočila vlastní smrt! Umírá několikrát za rok

Těžce nemocná holčička (2) se stala terčem vtipů! Proč?

 
16 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Bob 09:23 10.03.2015
Nevím, nevím, přátelé, ale proč lejete to pivo z oken? Proč ty negativní komenty? Za to, že někdo zveřejnil prosbu o přebytečné modely? Nejhorší co se může stát je to, že je pak nebude mít kam dávat, a to mu asi vadit nebude, hej?
Majkl 00:57 09.03.2015
Ačkoliv sám TV Nova beru jako odpad, poté, co zbohatlíci z USA tuhle kdysi českou kvalitní televizi koupili a dnes z ní učinili prostý kus chlévské mrvy, v tomto případě jim dám za pravdu. Je to chyba chlapce, že nedal sdílet své příspěvky jako soukromé a neveřejné.
Majkl 00:53 09.03.2015
No a proč by měl dávat souhlas? Dal to na veřejně přístupnou síť a muselo mu být jasné, že tam si to může kdokoliv okopírovat a použít. To je prosím úděl veřejných sociálních sítí, kde každý smí sdílet cokoliv - pokud udá zdroj, což oni udělali. To že si to tam chlapec dal je jeho chybou. Je to smutné, ale je to tak.
Ladislav Bím 16:26 08.03.2015
Další bulvární žumpa spadající pod Novu... Co čekat od mediálních presstitutek. K vydání článku jste nedostali od Davida povolení on by se k ničemu takovému zřejmě neponížil.
Dan 15:56 08.03.2015
David o ničem neví, že o něm vydáváte článek co je tohle za šlendrián?
Robinson 15:53 08.03.2015
Článek vyšel bez Davidova vědomí a fotku jste ukradli z jeho profilu. Styďte se...