Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Mohlo by se zdát, že větrání je triviální záležitost, na které příliš nezáleží. Odborníci se ale shodli na tom, že každé roční období si vyžaduje jiný větrací čas.

Umíte správně větrat? Odborník vám poradí

Větrání
zdroj: Thinkstockphotos Větrání
aktualizováno 28.03.2016, 16:40 | 28.03.2016, 16:40 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Mohlo by se zdát, že větrání je triviální záležitost, na které příliš nezáleží. Odborníci se ale shodli na tom, že každé roční období si vyžaduje jiný větrací čas.

Občas se stane, že se ve vašem bytě drží vlhkost. Jak jí zabránit, a také jak správně větrat v domě a bytě, prozradil odborník na okenní a fasádní systémy Peter Škvaril.


Větrejte podle ročního období
Odborník radí, abychom v létě větrali nárazově a krátce. Mimo topnou sezónu je vhodné mít okno otevřené na tzv. ventilačku. V zimních měsících dochází při dlouhodobém větrání k nechtěnému vychladnutí stěn, a to zejména v okolí oken.


Jak zní rada?

Peter Škvaril doporučuje nárazové větrání, které zaručuje optimální ochranu před škodami způsobenými vlhkostí. Větrání opakujte několikrát denně. Aby byla výměna vlhkého vzduchu a vzduchu s vysokým obsahem oxidu uhličitého účinná, je třeba zohlednit roční období a venkovní teploty.

 

ČTĚTE TAKÉ:

12 triků, jak dokonale umýt okna
Sedm mýtů o plastových oknech
Velký jarní úklid snadno a rychle. RADY a TIPY


Hlavní zásady
V zimě je lepší větrat krátce. Nejlépe čtyři až šest minut. V březnu a listopadu větrejte osm až deset minut. V dubnu a říjnu by se mělo účinně větrat dvanáct až patnáct minut. V květnu a září doporučuje odborník větrat šestnáct až dvacet minut. Výměna vzduchu manuálním způsobem v červnu, červenci a srpnu může trvat dvacet až třicet minut.

 
6 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře